Atpūta laukos

Ārstniecības augi un tējas

Ārstniecības augus apskates saimniecības audzē gan nelielās platībās, piemājas dārzā, gan rūpnieciskos apjomos.

  • Ekskursijas pa ārstniecības augu laukiem, iegādājamas zāļu tējas un suvenīri ar ārstniecības augu pildījumu, pārstrādes produkti – eļļas, tinktūras, sīrupi, kosmētika no dabas veltēm.
  • Padomi un ieteikumi veselīgam dzīvesveidam, ārstniecības augu pielietojumam.
  • Saimniecības veido ārstniecības augu takas ekskursantiem, iepazīstinot ar augiem dabā.
  • Retāks, bet labs piedāvājums ir saimniecībā ierīkota tējnīca, kurā var nobaudīt saimniecībā audzētās tējas.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Droši vesels

Saimniecība atrodas Jelgavas novada Vilces pagastā. Audzē siltumnīcas dārzeņus un augus, izgatavo dažādas ziedes no ārstniecības augiem un piedāvā lekcijas par veselīgu uzturu un dzīvesveidu. Pieejama lauku pirtiņa.

Attālums no valsts galvaspilsētas86   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Turaidas

Saimniecībā no melisas, avenēm, biškrēsliņiem, raspodiņiem, ceļtekām un liepu ziediem taisa zāļu tējas un tēju maisiņus (suvenīri, dāvanas), bet bišu dravā top medus. Saimniece stāsta par dzīvi laukos un vada izglītojošas ekskursijas par ārstniecības augiem, biškopību, māca veidot zedeņu žogus, piedāvā Turaidu produkciju un degustācijas. Saimniecība ir ieguvusi bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu, tādēļ liela uzmanība tiek pievērsta veselīga dzīvesveida popularizēšanai. Klientiem pieejamas šādas tējas: aveņu, upeņu, liepu ziedu, vīgriežu, pelašķu, bērzu lapu, baltās panātres u.c. tējas.

Saimniecībā izveidots arī bio veikaliņš "Bites", kurā pieejama Turaidu produkcija.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas199   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

IKS PARKS

Biedrība “Iks parks” piedāvā  izbaudīt lauku priekus, spēlējoties un relaksējoties meža malā. Šeit iespējams nodarboties ar amatniecību, interaktīvā veidā iepazīt Latvijā augošos ārstniecības augus un  to īpašības. 

Piedāvājam apmeklēt divas teritorijas:
1. Ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija:  ir izveidotas 6 dažādas ārstniecības virzienu dobes. 
Ikviens var pastaigāties, atpūsties  un iepazīt  ārstniecības augus, kuri varētu būt vajadzīgi un piemēroti tieši viņam. 
Parka teritorijā ir paredzētas vietas aktīvai atpūtai - minifutbola vieta, baskāju taciņa, „skudru taka” – stafetes trase ar dažādiem posmiem, lapene un dabas klase.

2. Lauku sētiņa ar darbnīcām un mini zoo. 
Lielā nojumē vai guļbūves omulīgā kamīnzālē varēsiet izmēģināt  gan latviešu tradicionālo, gan mūsdienu amatniecību. Iespējams izspēlēt dažādas, arī  senlatviešu, spēles.

 “Iks parka” lauku sētiņā meistari  ikvienam interesentam piedāvā praktiskas nodarbības ar iespēju iepriecināt sevi ar paša radītiem suvenīriem. Tiek piedāvātas šādas radošās darbnīcas:
Augu deķu aušana, rotu kalšana, ziepju vārīšana, miltu malšana, uc.

Attālums no valsts galvaspilsētas30   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Veselības augu brīvdabas ekspozīcija ''Avotiņi''

Saimniecībā iepazīstama Vidzemē plašākā ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija – ~ 300 sugu un šķirņu. Ekskursijas laikā var uzzināt daudz jauna par augu izmantošanas iespējām pārtikā un cilvēka veselības atjaunošanā. Veselības augu ekspozīcija, lekcijas par veselīgu dzīvesveidu, zaļo kokteiļu degustācijas grupām, pulverizētu veselības augu salikumi (24 veidi), laivu un ūdens velosipēdu noma.

Botāniskā   Skaisti skati   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas76   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Liepkalni – Vēži"

Saimniecības dārzos audzē ābolus, bumbierus un ārstniecības augus (piparmētras, kliņģerītes u.c.). Vāc arī savvaļas ārstniecības augus. Novadīs interesantu ekskursiju. Produkciju var nopirkt uz vietas vai arī iegādāties Latvijas Eko Produktu veikalā, Rīgā, Barona ielā 45 - 47.

Slēpošana   Ar kājām   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Ööbiku Garšaugu saimniecība

Ööbiku garšaugu saimniecība, kas atrodas ekoloģiski tīrā apvidū, nodarbojas ar garšaugu, ogu un dārzeņu audzēšanu pēc bioloģiskām metodēm un to tālāku apstrādi. Nodarbojas arī ar sakņaugu, augļu un ogu kaltēšanu.

Sezona5-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Janavas"

Bioloģiskā ZS “Janavas” jau vairāk kā 10 gadus piedāvā saviem klientiem dažādus bioloģiski ražotus un audzētus produktus: zāļu tējas, dabīgus ziedūdeņus un ekskluzīvu sejas krēmu “Beāte”, ko iemīļojušas daudzas Latvijas sievietes. Līdz šim arī daudzi Latvijas un ārzemju tūristi ir apmeklējuši mūsu saimniecību un klausījušies saimnieces izzinošās lekcijas par ārtniecības augiem, to ietekmi uz cilvēka veselību.

Dabas sēta “Janavas” ir aptuveni 1km gara taka, kura ir izveidota ZS “Janavas” teritorijā Daugavas senlejā. Mūsu saimniecības teritoriju lielākoties klāj bioloģiskās pļavas, kas visā pasaulē ir saglabājušās mazāk kā 2% no kopējās platības! Mēs piedāvājām pastaigu pa Daugavas senleju augu pasaulē ,atpūtinot ptātu un ķermeni no ikdienas un uzzinot sensenas patiesības par arstniecības augu nozīmi cilvēka organismā.
Atbalstot pašmāju māksliniekus, piedāvājam savu teritoriju arī kā mākslas platformu- izstādot gan jau atzītu, gan vēl topošu mākslinieku darbus, kas lieliski simbozē ar dabas varenību un skaistumu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona3-11   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Āmuri"

Saimniecības darbības veidi: liellopu un jaunlopu, garšaugu, mētru un bērzu stādu audzēšana un realizācija. Tūrisma pakalpojumi - apskatāmas skulptūras no sūnām un citiem materiāliem, saimniecības un dzimtas vēsture, seni darbarīki, ārstniecības augu, garšaugu un dažādu veidu mētru kolekcija, putni un poniji. 

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

A-Orbu

Kadiķis, kas ir Sāremā salas simbols, ir arī vērtīga sīrupu izejviela. Viesi uzzinās daudz ko par kadiķiem. No pavasara līdz rudenim var baudīt dārza krāšņumu, kā arī ielūkoties senās zemnieku ēkas iekšienē.

N/A
Latvija

LavenderVilla

Klusā lauku teritorijā un priežu jaunaudzes ielokā atrodas ģimenes uzņēmums ar videi draudzīgu saimniekošanas filozofiju - "LavenderVilla". Teritorijā ir izveidots lavandas lauks un lavandas labirints ar ~ 6000 lavandas stādiem. Saimniecības apmeklētājiem tiek piedāvāts iepazīties ar lavandas audzēšanu, ko izmanto dizaina priekšmetu, ēteriskās eļļas un tējas ražošanai. Papildus tiek piedāvāti naktsmītnes pakalpojumi lavandas un zāļu atpūtas namiņā, pasākumu organizēšana (joga līdzās lavandām, tematiskie pasākumi, kāzu ceremoniju vieta u.c.), pirtnieka pakalpojumi, fotografēšanās iespējas lavandas laukā un lavandas pārtikas produktu degustācijas. 

Attālums no valsts galvaspilsētas208   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Saimniecība "Jaunzvirgzdiņi"

Piedāvā pirts rituālus ar sildīšanu un pēršanu ar slotām, kontrasta procedūrām, dažādām maskām un augu skrubjiem. Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvājumā dažādas zāļu tējas. Atkarībā no gadalaika, iespējams baudīt un iegādāties dažādus augu sīrupus. Izgatavo zāļu paklājus pirtij.

Attālums no valsts galvaspilsētas186   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Viesu nams "Paradīzes"

Piemājas zivju dīķos piedāvā makšķerēšanu, zivju žāvēšanu, vāra zivju zupu un ražo medu. No pašu audzētās lavandas taisa aromātiskus augu maisījumus (maisiņos).

Attālums no valsts galvaspilsētas225   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Lietuva

Lavandu saimniecība

Viesiem ir iespēja pastaigāties un nofotografēties lavandu laukā, atpūsties mājīgajā un smaržīgajā Provansas stila apkārtnē.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona7-9   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Līdumkalni

"Līdumkalni" atrodas Ķurbē -Kurzemes ziemeļrietumu daļā, starp Dundagas mežiem un Ķurbes lielo silu, zaļu pakalnu vidū, 15 km no jūras un ne pārāk tālu no debesīm. Šeit laiks rit lēni. Tas nevienu nesteidzina. Laika pietiek, lai vērotu Dieva radīto pasauli un ieskatītos Viņa bagātajā aptiekā. Laika pietiek lai iepazītos ar kristīgajām tradīcijām un dzīvesveidu, lai iegūtu praktisku lūgšanu un meditāciju pieredzi. Laika pietiks arī veselīgas maltītes pagatavošanai lauku virtuvē vai uz ugunskura un pašam savas gleznas uzgleznošanai gleznotājas darbnīcā.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ziemeļi"

Saimniecībā audzē un vāc ~ 80 ārstniecības augus – piparmētru, kliņģerītes, kumelītes, raudenes, asinszāles, vērmeles, auzas, mārsilu, ceļmallapas, nauduļus, vīgriezes u.c. Saimnieks vada ekskursiju, stāsta par ārstniecības augiem un to pielietojumu. Rudeņos piedāvā ārstniecības augu tēju iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas215   Sezona6-9   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Doles tējas

Zāļu tējas, ārstniecības augi, žāvēti āboli, garšaugi. Saimniecība piedāvā kvalitatīvu, vietējas izcelsmes produkciju no Doles dabas parkā sastopamajiem un pašu audzētiem augiem. Ģimenes uzņēmums, kas ciena un glabā tradīcijas. Viesiem piedāvā savas zināšanas un personisku attieksmi.

Attālums no valsts galvaspilsētas23   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas10pers.
N/A
Igaunija

Männiku Meža saimniecība

Männiku meža saimniecībā tiek izmantotas vietējās pārtikas izejvielas, īpaši augu izcelsmes. Pateicoties gadiem ilgajai augu izcelsmes pārtikas gatavošanas pieredzei, saimniecību apciemo viesi no visas pasaules, uzņemtas tiek tikai grupas.

Vietējais dzīvesveids  
N/A
Lietuva

Saimniecība Miško sodai

''Miško sodai'' ir ekoloģiska, biodinamiska divu māsu vadīta ārstniecības augu saimniecība, kurā tiek gatavotas zāļu tējas un garšvielas. Izglītojošo nodarbību laikā stāsta par augiem, iepazīstina ar tiem un to ārstnieciskajām īpašībām. Tāpat saimniecībā var iznomāt velosipēdus un braukāt pa Žemaitijas nacionālā parka veloceliņiem.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona5-9   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Saimniecība "Annas"

Iespēja iepazīties ar savvaļā augošiem un kultivētiem ārstniecības augiem, pašiem tos ievākt, izbaudot Latgales neskarto dabu, sasiet ārstniecības augu slotiņu veselībai un pirtij. Nodegustēt augu tējas lauku klusumā vai tieši otrādi - kopā ar „Muzikantu ciema” muzikantiem, piedaloties jautrās aktivitātēs, iepazīties ar bagāto latgaliešu tautas dziesmu un polku pūru.

Attālums no valsts galvaspilsētas269   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vidussala

Pirts rituāli, zāļu tējas, izglītojoša pastaiga dabā, siena viesnīca.

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Dabas veltes „Puerto VV”

Piedāvā iepazīt savvaļas augus un to lietojumu uzturā un cilvēku veselības stiprināšanā. Vada meistarklases savvaļas augu  ēdienu gatavošanā, vada atbilstoša satura izzinošas ekskursijas Pāvilostas apkaimē.

Semināri   Botāniskā   Pie jūras   Attālums no valsts galvaspilsētas217   Sezona5-10   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Rūķīšu tēja

Z/s “Rūķīšu tēja” ir viens no lielākajiem ārstniecības augu ražotājiem Latvijā. Uzņēmums produkcijas kvalitāti nodrošina, audzējot un ievācot augus savā saimniecībā un veicot rūpīgu žāvēšanas, uzglabāšanas un fasēšanas procesu. Ražošanas procesā netiek izmantoti aromatizatori, krāsvielas, konservanti un biezinātāji.  Grupu ekskursijām neizpaliek arī gardo tēju degustācija un tēju izvēles ieteikumi. Interesantiem ir iespēja arī iegādāties produkciju ražotnes veikaliņā par iepriecinošām cenām. Saimniecībā audzē plašu augu klāstu, no kuriem gatavo tējas - kumelītes, piparmētru, raudeni, klinģerītes,  asinszāles, baldriānu, ehināciju, kaķumētru,  kaķpēdiņas, mārsilus, melisas, sirdsmāteri, vērmeli u.c augus. Šeit ir īpaši vērts iegriezties tad, kad augi zied un katrs no lauciņiem krāsojas savā, tikai tam raksturīgā tonī.

Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

3x9 Zālīšu dabas takas

SIA "3x9 zālītes" piedāvā ļoti plašu klāstu zāļu tējas un to maisījumus. Zālītes ievāktas Vecpiebalgas novadā, ekoloģiski tīrās pļavās un mežos. Zālītes vāktas atbilstoši dabas ritmam un mēness fāzēm. Kaltētas dabīgos apstākļos, saglabājot zālīšu vērtīgās vielas, smaržu un garšu.

Attālums no valsts galvaspilsētas114  
N/A
Lietuva

Zofijas Tikuišienes ārstniecības augu saimniecība

Viesu nama saimniece, ārste-homeopāte-fitoterapeite, ekoloģiski audzē ārstniecības un dziedniecības augus. Ārstniecības augu saimniecībā notiek izglītojošās programmas pieaugušajiem un bērniem, ir plaša bibliotēka veselības jautājumos. Tiek aicināti visi, kas vēlas sevi palutināt ar ārstniecības augu vannām, to tējām, krāsu terapiju, aromterapiju, piedalīties veselīga uztura vai ārstniecības augu vākšanas nometnēs. Pirtī-dziednīcā norisinās veselības veicināšanas un skaistuma procedūras.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Lauku tējas

Saimniecībā "Ozoliņi" ražo ekoloģiskas tējas. Zīmols "Lauku tējas" jau vairāk kā 17 gadus ir pieejams veikalu plauktos. Saimniece turpina senču zināšanu pielietojumu mūsdienās, vācot tējas un gatavojot tās pēc senām metodēm, izmantojot fermentāciju - sutināšanu. Piedāvā izzinošas ekskursijas dabā un tēju iegādi. Labprāt dalās ar gadu gaitā iegūtām zināšanām, vadot seminārus un organizējot tēju darbnīcas.

Daba veselībai   Botāniskā   Attālums no valsts galvaspilsētas94   Sezona6-10   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

55 mārītes

IK “55 mārītes” ir ģimenes uzņēmums Madonas novadā, kas attīsta savu darbību dabisku, Latvijā augošu ārstniecības augu tēju un garšvielu ražošanā. Uzņēmums ražo vairāk kā 70 nosaukumu monotējas (viena auga tējas), daudzzāļu tējas, ir patentējis ārstniecības augu tēju izlasi un ārstniecības augu tēju komplektu. Kopš 2014. gada ir bioloģiski sertificēts ražošanas un pārstrādes uzņēmums. Piedāvā ekskursijas grupām, kā arī meistarklases tēju gatavošanā, pazīšanā un lietošanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas167   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zaļā daba

Produktu izgatavošana no ārstniecības augiem - tējas, sīrupi, augu pulveri, ziedes. Pakalpojumu piedāvājums - ekskursijas, radošās darbnīcas, meistarklases, pirts.

Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība "Lejas Kāķupi"

Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvā zāļu tēju iegādi un degustāciju, to lieliski apvienojot ar dziedniecisko pirti.

Daba veselībai   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Popi Ekosaimniecība

Maza saimniecība ar īpašu dzīvesstilu Saaremaa, kas nodarbojas ar ārstniecības un garšaugu audzēšanu, ražošanu, pārstrādi un tirdzniecību. Ciemiņi var pastaigāties dārzā, paši lasīt augus un piedalīties mācību darbnīcās.

N/A
Latvija

Elkas kalna saimniecība

Elkas kalna saimniecība atrodas ainaviskā Elkas kalna virsotnē. Saimniecībā tiek audzētas zāļu tējas, izgatavoti ziedūdeņi no Elkas kalna pļavās ievāktiem un dārzā audzētiem augiem, tecinātas bērzu sulas, kuras saldētas glabājas līdz pat vasarai, gatavoti ievārījumi un citi veselīgi gardumi.  Amatas pagasta stāstnieku pavadībā iespēja doties ekskursijā-pārgājienā uz Gaujas sākumu Elkas kalnā vai augu ekspedīcijā, kuras laikā saimniece iepazīstina apmeklētājus ar dažādām zāļu tējām, palīdz sagatavot savu īpašo tēju maisījumu vai ziepes. Degustācijai - zāļu tēja, bērz sula, ievārījumi, pašu gatavotu ķirbju miltu izstrādājumi. Piedāvājumā no Elkas kalna saimniecībā audzētiem dārzeņiem, dīķī nomakšķerētām zivīm vai gaļas gatavotas maltītes, kuras pagatavojamas arī ārā uz dzīvas uguns. Iespēja nakšņot teltī. Pieejama terase nelielām svinībām.

Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas110   Sezona5-10   Iespējams pasūtīt maltītes Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ozoliņi"

Saimniecībā "Ozoliņi" ražo ekoloģiskas tējas. Zīmols "Lauku tējas" jau vairāk kā 17 gadus ir pieejams veikalu plauktos. Labprāt dalās ar gadu gaitā iegūtām zināšanām, vadot seminārus un organizējot tēju darbnīcas. Saimniecība atrodas meža ieskautā vietā, apkārt simtgadīgi ozoli un bioloģiski vērtīgas pļavas, kurās var atrast līdz pat 50 augus vienā kvadrātmetrā.

Skaisti skati   Botāniskā   Daba veselībai   Sezona6-8   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ragāres"

Saimniecībā (atrodas Daugavas senlejas krasta augšdaļā), aug vairāk nekā 100 augu sugu un šķirņu – dekoratīvie, garšaugi, ārstniecības augi, kā arī tradicionālie latviešu sētas augi. Te apskatāmi Latvijā lielākie Mandžūrijas aktinīdijas (t.s. Ziemeļu kivi) stādījumi. Ekskursija, augu stādu iegāde, tēju, augļu un ogu degustācijas un konsultācijas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Lietuva

Kanapinė Šironija

Var nomazgāties dūmu pirtī, redzēt govju slaukšanas procesu un pat pašam pamācīties, iegādāties svaigi ceptu maizi, smalkmaizītes un unikālo ābolu tēju, iznomāt ģimenes telti, piedalīties dažādos saimniecības darbos un tos apgūt, zvejot un peldēties dīķī, šaut gan ar seniem, gan ar moderniem lokiem.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona5-9   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Biškopis Juris Valainis

Dravās var iepazīt bišu dzīvi un iegādāties dažādziedu medu, propolisu, propolisa sedziņas, vaska sveces. Latvijā neparasts piedāvājums – apiterapija, kuras laikā dziedina ar senām metodēm – gultā, zem kuras ir novietoti bišu stropi (bišu radītais siltums, vibrācija, biolauks).

Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lapka Hemp

Saimniecība nodarbojas ar kaņepju audzēšanu un produktu izstrādāšanu vecajā Aizputes Pilsmuižas krogā, kas atrodas blakus Aizputes Livonijas ordeņa pilsdrupām.

N/A
Latvija

Saimniecība "Silkalni"

«Silkalnos» apmeklētāji var iepazīties ar visdažādākajiem pļavās, tīrumos un dārzos, mežos un purvos, pagalmos un puķudobēs augošiem ārstniecības augiem, kā arī to lietojumu veselības uzturēšanā. Ekskursiju laikā saimniece iepazīstina ar ārstniecības augiem, to audzēšanas, vākšanas, kaltēšanas un tēju maisījumu, sīrupu, izvilkumu gatavošanas noslēpumiem. Tūristi saimniecībā var degustēt un iegādāties ārstniecības augu tējas. Īpaši piesakot, saimnieks interesentiem parāda un pastāsta par dabas enerģijām - āderēm un akmeņu spēku.
Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas99   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vides un veselības saimniecība "Upmaļi"

Dziedinošie Dārzi ir daļa no 125 ha lielās bioloģiskās saimniecības Upmaļi. Šeit jau ceturtajā paaudzē saimnieko Bergmaņu ģimene. Patreizējie saimnieki  Māra un Dainis Bergmaņi, kopā ar ģimeni,  cenšas saglabāt senās, vēl 30. gados  stādītās retās augļu koku un krūmu šķirnes vecajā dārza daļā. Līdzās senajiem kokiem šeit  izveidoti arī  īpašu dziedinošo koku,  retu  augļu koku ( plūškoki, valrieksti, ēdamās kastaņas, zīdkoki, u.c)  un ārstniecības augu dārzi  vairāk kā 12 ha platībā. Saimnieku teju  30 gadus ilgā pieredze dabas dziedniecībā, arī  Ajūrvēdas  tradīcijās, ir ļāvusi izveidot  oriģinālus  AnnA Bergmans zīmola produktus- augu ziedes, balzāmus un krēmus,  zāļu tējas, eļļas u.c. Aizraujošā un darbīgā ekskursijā  skaistajos dārzos un Zāļu namā, kopā ar zāļu sievu Māru,  ikvienam viesim ir iespēja gan atpūsties, gan, ļoti iespējams,  izprast – kurš no Dabas brīnumiem var mani darīt veselāku un laimīgāku.

Vēsturiskie dārzi   Daba veselībai   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Energia

Dabīgi audzēti ārstniecības augi, vakari pie ugunskura, pēc īpaši izvēlētām receptēm gatavots ēdiens. Energia saimniecībā audzē ārstniecības augus, tiek piedāvātas preces un pakalpojumi, kas saistīti ar ārstniecības augiem un pozitīvu enerģiju.

N/A
Latvija

Piparmētru namiņš

"Piparmētru namiņā" ir iespēja izgaršot dažādu mētru tēju, cepumus, šokolādi, medu ar piparmētrām un piparmētru sīrupus, ik pa laikam pievienojas jauni produkti, kuru sastāvā ir piparmētra. Radošajās darbnīcās top piparmētru ziepes, apgleznoti šķīvji ar piparmētrām, dekupāžas tehnikā dekorēti krūzīšu paliktņi un vēl daudz kas cits. Vēl saimniece no piparmētrām taisa arī piparmētru lūpu balzamu un sejas toniku.

Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zāļu tējas, "Kurmīši"

Z/s “ Kurmīši“ ārstniecības augu lauki atrodas ekoloģiski tīrajā un ainavām bagātajā dabas parka “ Daugavas loki “ un Aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava” teritorijā. Lai neiznīcinātu dabiskās ārstniecības augu augšanas vietas, “Kurmīšu” laukos kopš 1994. gada tiek audzēti aptuveni 40 ārstniecības augu sugas un šķirnes. Ārstniecības augu audzēšanas entuziastiem un tūristiem piedāvā iepazīties ar ārstniecības augu audzēšanas un sagatavošanas noslēpumiem. Pēc ekskursijas iespēja nodegustēt un iegādāties „Kurmīšu” zāļu tējas, kas vislabāk garšo kopā ar medu, kuru bites ir vākušas no saimniecībā augošajiem ārstniecības augiem. Īpašu gaisotni rada bišu vaska sveces. Saimniecībā ir izveidotas atpūtas vietas, vaska sveču lietuve, var iegādāties bagātīgu, - no vaska veidotu suvenīru klāsta, iepazīt bišu dravu. Saimnieks piedāvā arī gidētas ekskursijas pa saimniecību.

Daba veselībai   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas280   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas