Routen

Wir bieten zwei Routen zur Erkundung des Cidreweges an - Zentral-Vidzeme und Nord-Vidzeme Die Routen sind als Empfehlungen entwickelt worden, bei denen der Reisende Orte oder Produktionsbetriebe auswählen kann, die seinen Interessen entsprechen. Auf dem Weg zu unseren Cidre-Herstellern besuchen Sie auch das Pūre-Schokoladenmuseum, die Bäckerei Liepkalni, essen im Café Kukaburra köstlich zu Mittag, kaufen köstlichen Käse aus Lettland und leckeres Brot aus der Bäckerei Liepkalni in dem Laden „Ievas sieri“ in Pļaviņas. Es ist seit langem bekannt, dass köstliche Getränke und Speisen zu Wanderungen auf Naturpfaden dazugehören. In den Beschreibungen finden Sie Empfehlungen für Nationalparks, Seen und Naturpfade, die auf dem Weg sind, wenn Sie die Welt des Cidre erkunden.

Reisen auf eigene Faust
Überblick Details zur Tour
N/A
2 Tagen
Lettland

Traveling through cider route

Latvija ir ābolu zeme, tāpēc radīt sidru šeit ir dabiski! Senās ābolu audzēšanas tradīcijas mūsu zemē, kā arī kvalitatīvu šķirņu daudzveidība ir būtiska Latvijas sidra kultūras priekšrocība. Mūsu klimata zonā ir sarežģīti izaudzēt labas vīnogas, lai ražotu vīnu, toties vietējie apstākļi ir īpaši piemēroti, lai taptu ābolu sidrs. Tā ir dabiska likumsakarība, ko vietējie sidra ražotāji izmanto ar pieaugošu izcilību.

Sidra ceļš jūs aizvedīs uz dažādām Latvijas sidra darītavām, kā arī restorāniem un krodziņiem, kas ceļ to galdā. Sidra ceļš ļaus izprast Latvijas sidra specifiku, iepazīstinās ar kulinārajām tradīcijām un kultūras mantojumu dažādos reģionos. Jums būs iespēja tikties ar pašiem sidrdariem, kas vada nelielas saimniecības, rūpējas par dārzu, pastāstīs par savu darbu vai pat ļaus tajā piedalīties.  

N/A
2 Tagen
Lettland

Footprints of the Cider route

Viens no labākajiem veidiem, kā iepazīties ar sidru, ir paviesoties kādā no sidra darītavām, kur klātienē var redzēt, kā sidrs tiek gatavots. Vairākas sidra darītavas piedāvā apmeklējumus, kuros sidrdari parādīs ražošanas procesu, ļaus nodegustēt savu produkciju un pastāstīs par to.

Sidrdari pieņem apmeklētājus pēc iepriekšējas pieteikšanās. Rezervējiet savu apmeklējumu laikus, lai mazajās saimniecībās, kur bieži vien strādā tikai pati ģimene vai pāris darbinieku, sidrdari var paspēt apvienot tūristu uzņemšanu ar savu ikdienas darbu. Parasti sidra darītavas uzņem viesus visu cauru gadu, dažos gadalaikos ir iespējams vērot arī ražošanas procesu, tādēļ sidra darītavas apmeklējumam ieplānojiet apmēram 2 stundas.

EAFRD

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Projekta nosaukums: Tūrisma produkta "Sidra ceļš" izveide un mārketings. Projekta numurs: 19-00-A01630-000001.
Partneri: LLTA "Lauku ceļotājs", SIA "Turkalnes muižas klēts", SIA "Bauņu sēta", SIA "Jumpravas sidrs", SIA "Tālavas sidrs", SIA "Abavas dārzi", SIA "URTICA"
Vairāk informācijas par projektu “Sidra ceļš”
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē