
|
-
Saudzēsim dažādus unikālus dabas objektus, jo tas ir viens no iemesliem, kādēļ tos arī apmeklējam paši!
-
Iepazīsties ar konkrētās teritorijas „iekšējās kārtības noteikumiem”. Iegriezies tūrisma informācijas vai nacionālā parka apmeklētāju centrā. Noskaidro neskaidros jautājumus;
- Piedalies nacionālā parka organizētajos vides izglītības pasākumos. Tie būs gana interesanti un izglītojoši!
|
-
Ja sēnes nogriezīsim ar nazi, nevis plēsīsim ar roku, bet savvaļas ogu vākšanā neizmantosim mehāniskas ierīces, mežs arī citus gadus sniegs savas bagātības!
-
Ugunskurus kurināsim tikai šim mērķim paredzētās vietā un ievērosim ugunsdrošību, jo ugunsgrēkā radītie zaudējumi dabai nav skaitļos aprēķināmi!
-
Ierobežosim videi un cilvēka veselībai kaitīgu un bīstamu vielu lietošanu. Pateicoties tam, neaizaugs upes un ezeri un necietīs to krastos mītošie augi, dzīvnieki un mūsu pašu sugas brāļi!
-
Taupīsim dabas resursus pat tad, ja tie ir lēti un viegli pieejami, jo dabā paliek aizvien mazāk atjaunojamo resursu!
- Atbalsti vietējos uzņēmējus un vietējo sabiedrību
-
Maksimāli izmanto vietējo cilvēku sniegtos pakalpojumus – iepērcies vietējā veikalā, maltīti ieturi kādā lauku krodziņā, paliec ceļošanai izvēlētajā teritorijā ilgāk nekā vienu dienu.
-
Iegādājies lauku labumus no vietējiem zemniekiem!
-
Izmanto vietējo uzņēmēju piedāvātās laivas, divriteņus, slēpes, zirgus. Tādā veidā Tu atbalstīti vietējo uzņēmējdarbību, bet pats iegūsi daudz jaunu emociju un prasmju.
-
Nonākot lauku tūrisma mītnē vai viesnīcā, taupi ūdeni, elektrību, malku un citus resursus. Tu jau pats ļoti labi zini, ka tiem ir „Eiropas cenas”.
-
Cieni vietējos iedzīvotājus, respektē to dzīvesveidu, izrādi neviltotu interesi par konkrētas teritorijas vēsturi, kultūras mantojumu un cilvēku dzīvesveidu.
- Citus Zaļos padomus lasiet šeit
|