LVAF

Materiāli saimniekiem komunikācijai ar tūristiem

Logo, info teksti, uzlīmes

Katrs saimnieks ir atbildīgs par savas zaļās saimniekošanas komunikāciju ar viesiem, t.sk. izvietojot informāciju, ka saimniecībai ir piešķirts Zaļais sertifikāts, gan digitālajās vietnēs, gan saimniecībā uz vietas. Te atradīsiet materālus, ko vienkārši lietot.

Info zīmes saimniekiem

Kam pievērst uzmanību “Zaļajās brīvdienās”?!
Pēc kādiem kritērijiem atpūtas vietas Latvijā izvēlas trīs bērnu mamma un TV personība Dace Grimze.

Green Certificate logos

zalais_sertifikats.eps
Zaļā sertifikāta tikai logo vektoru formātā (eps)
zalais_sertifikats_en.eps
Zaļā sertifikāta logo ar tekstu angliski vektoru formātā (eps)
zalais_sertifikats_lv.eps
Zaļā sertifikāta logo ar tekstu latviski vektoru formātā (eps)
zalais_sertifikats_lv.jpg
Zaļā sertifikāta logo ar tekstu latviski rastra formātā (jpg)

Green certificate web banners

Mārketinga apraksta veidošana "Zaļā sertifikāta" saimniecībām

Šajā sadaļā atradīsiet mārketinga aprakstsus kas ir "Zaļais sertifikāts" padomus, kā izveidot sava uzņēmuma mārketinga aprakstu par "zaļo" Jūsu saimniekošanu.

Kas ir "Zaļais sertifikāts"?
„Zaļais sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma uzņēmumiem − naktsmītnēm, ražojošām saimniecībām un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem − kuri ievēro zaļas saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu. Lauku tūrisma saimniecībās, kurām piešķirts „Zaļais sertifikāts”, ir videi draudzīga saimniekošana, un vienlaicīgi – ērta un patīkama atpūta viesiem.

Kāpēc izvēlēties "Zaļās brīvdienas"?
LV: Ja esat zaļā un veselīgā dzīvesveida piekritējs, ja jums patīk daba un lauku vide, tad „Zaļās brīvdienas” ir tieši Jums. Saimniecībās, kurām piešķirts „Zaļais sertifikāts”, viss rūpīgi pārdomāts, lai saimniekošana būtu draudzīga videi, un vienlaicīgi – atpūta ērta un patīkama cilvēkam.  Šīs vietas atrodas tīrā, sakoptā lauku vidē, saimnieki rūpīgi veido apkārtējo ainavu. Bieži tās ir tradicionālas lauku sētas, būvētas un iekārtotas, izmantojot dabīgus, cilvēka veselībai nekaitīgus materiālus - koks, akmeņu mūris, niedru jumti, linu palagi un dvieļi, un arī mūsdienīgi materiāli, kas mazina alerģijas iespējamību. Pārsvarā telpu apdarei izmantotas videi draudzīgas krāsas un apdares līdzekļi, arī telpu kopšanai un veļas mazgāšanai lieto līdzekļus ar ekomarķējumu. Telpās nesmēķē. Daudzviet viesiem piedāvā saimnieku pašu audzētu ekoloģiski tīru pārtiku, dažādas aktivitātes dabā.  Saimnieki domājuši arī par bērniem – ir rotaļlaukumi, mājdzīvnieki apskatei, ērtības ģimenēm ar pavisam maziem bērniem. Daudzi saimnieki ir pirts lietu zinātāji, citi spēj aizraut ar interesantiem stāstiem par dabu, vietām un lietām apkārtnē. „Zaļo sertifikātu” piešķir naktsmītnēm, ražojošām saimniecībām un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem.

EN: If you're a fan of a green and healthy lifestyle, nature and the countryside environment, then "Green Holidays" will be just for you! Look for the countryside accommodations, open farms and eating places which have received the "Green Certificate". That means that everything has been carefully considered to make sure that management of the facilities is environment friendly while ensuring comfort and amenities for guests. These buildings are in clean and orderly rural environments, and their owners have tended well to the surrounding landscape. Many of these are traditional family farms, with buildings made of and filled with materials that are natural and do not harm people's health - timber, rocks and bricks, reed roofs, as well as modern materials which reduce the likelihood of allergies. Interior design in these buildings also is based on environmentally friendly paints and other finishing elements. Cleaning and laundry substances are also ones with ecological certification. Smoking is not permitted in any of the facilities. Many of the "Green Certificate" holders offer home-grown and locally grown food to guests, and there are various open-air activities available such as bicycling, hiking and animal watching. Some facilities are appropriate for children, with playgrounds, pets and amenities for families with very small children. Many of the guest houses offer traditional saunas. The hosts can tell you interesting things about their surroundings.

Sava apraksta veidošana

Aprakstiet, nosaucot konkrēti, kas Jūsu saimniecībā zaļās saimniekošanas jomā ir īpaši interesants un labsajūtu radošs viesiem vai īpaši papildina „Zaļā sertifikāta” kritēriju prasības. Zemāk nosauktie punkti ir piemēri – nav nepieciešams aprakstīt katru punktu.

Piemēri:

Atrašanās vieta un apkārtne: Aprakstiet, kādas ir īpašās dabas vērtības un kā esat tās padarījuši ērti pieejamas viesiem. Piemēram, skats no mājas uz izkoptu ainavu, tradicionāls dārzs ar vietējo sugu augiem, ierīkota taka pastaigām mežā, pļavā, slēpošanas distance ziemā. Nosauciet konkrēti, ja atrodaties aizsargājamā dabas teritorijā un kādas atpūtas iespējas viesiem tas dod.
Dabas iepazīšana: Aprakstiet, ja esat izveidojuši piedāvājumu apkārtnes dabas iepazīšanai – piemēram, putnu vērošana, augu un dzīvnieku sugu noteicēji, botānikas takas, dabas gids vai pastaiga ar saimnieku dabā, utt. Nosauciet augu, dzīvnieku un putnu sugas, ko var redzēt, viesojoties pie jums. 
Praktiskā sadzīve, veselība un drošība: Aprakstiet, kādā veidā Jūsu zaļā saimniekošana vienlaikus ir ērta viesiem un kā viņi, viesojoties pie jums, var nepārtraukt savus zaļos paradumus, piemēram, bezatkritumuu dzīvesveids, atkritumu šķirošana, izmantotie tīrīšanas līdzekļi un paņēmieni, pretalerģiskie materiāli telpās, zaļā enerģija – saules paneļi vai kolektori ūdens sildīšanai, utt. Zaļās mūsdienu tehnoloģijas vai tradicionāli, bet videi draudzīgi risinājumi, kas apvieno dabas saudzēšanu ar viesu ērtībām.
Ēdiens: Aprakstiet, kādus pašu audzētus / vietējā apkaimē audzētus/ražotus un/vai bioloģiski sertificētus pārtikas produktus ceļat galdā viesiem. Nosauciet un aprakstiet, ja jums ir kādi īpaši ēdieni, ko gatavojat pēc tradicionālām vietējām vai savas ģimenes receptēm vai piedāvājat viesiem apgūt ēdienu gatavošanu pēc šīsm receptēm – piemēram, cept maizi, sagatavot ziemai sēnes vai dārzeņus, kūpināt zivis, utt.  
Transports: Norādiet, ja piedāvājat elektro transporta uzlādi, velosipēdu īri, iespēju pie jums nokļūt ar sabiedrisko transportu.
Sadarbība ar kaimiņiem un vietējo kopienu: Aprakstiet papildu iespējas laika pavadīšanai brīvdienās, ko viesiem intereses gadījumā var dot jūsu sadarība ar kaimiņiem un vietējās sabiedrības aktivitātes – piemēram, vietējo tradīciju kopas aktivitātes, mājražotāju tirgus, ēdienu gatavošanas meistarklases, vietējās vēstures kolekciju un ekspozīciju apmeklējumi, utt.