Interreg V-A Latvia – Lithuania

8. septembrī Rīgā norisināsies vērienīgs Latvijas simtgades pasākums “Lauki ienāk pilsētā”

17.08.2018

Zemkopības ministrija aicina ikvienu interesentu apmeklēt Latvijas simtgades lielnotikumu Rīgā “Lauki ienāk pilsētā” šā gada 8. septembrī (sestdienā) 11. novembra krastmalā no 10:00 līdz 20:00.

“Lauki ienāk pilsētā” apmeklētājiem būs iespēja iepazīt dzīvi un darbu Latvijas laukos, jauniešu izglītības iespējas, modernākās tehnoloģijas, graudkopību, lopkopību, dārzkopību, mežsaimniecību, zivsaimniecību, biškopību, bioloģisko lauksaimniecību un amatniecību. Būs arī degustācijas un mājražotāju tirgus, daudzveidīga kultūras programma, dažādi konkursi un īpaša izsole.

Pasākumā būsim sastopami arī mēs - "Lauku ceļotājs". Iepazīstināsim ar ceļošanas iespējām Latvijā - 7 Latvijas valstiskuma veidošanās ceļiem, vēsturiskā mantojuma agrotūrisma saimniecībām, u.c.


“Lauki ienāk pilsētā” diena sāksies ar lauksaimniecības tehnikas apskati no 8:30 līdz 10:30, kas notiks pie Rīgas Motormuzeja S.Eizenšteina ielā 8, Rīgā. Laikā no 10:30 līdz 11:30 no Rīgas Motormuzeja cauri Rīgai uz 11. novembra krastmalu brauks vēsturiskā un mūslaiku lauksaimniecības tehnika, demonstrējot tehnikas attīstību  pēdējo 100 gadu laikā.

“Lauki ienāk pilsētā” aktivitātes 11. novembra krastmalā, Rīgā, sāksies 10:00. Ikvienā no pasākumā pārstāvētajām nozarēm katrs apmeklētājs pats varēs pamēģināt, piedalīties, pieskarties, pasmaržot, izgaršot, sadzirdēt un ieraudzīt to, ko ikdienā dara lauksaimnieki, mežsaimnieki, dārzkopji, biškopji un zivsaimnieki. Būs iespējams piedalīties produktu tapšanā – uzzināt, kā rodas piens, kā top maize, kas nes medu. Šī ir iespēja pašā Rīgas centrā ieraudzīt īstas graudu kaltes un pat 7 metrus augstu graudu glabāšanas torni, izpētīt traktoru, iekāpt kombainā, apskatīt mājlopus un izzināt zivju kūpināšanas procesu.

Pasākuma rīkotāji īpaši aicina jauniešus iepazīt lauksaimniecības izglītības iestāžu piedāvājumu, kas paver plašas iespējas ražīgi strādāt un saimniekot Latvijas laukos.

“Lauki ienāk pilsētā” būs kā stāsts par nozīmīgākajām zemkopības jomām, produktiem, pakalpojumiem un izglītību, par lauku un pilsētu mijiedarbību, par lauksaimniecības un valsts attīstību no valsts dibināšanas līdz valsts simtgadei, ar nolūku parādīt lauku reģionu un zemkopības nozīmi valsts tautsaimniecības attīstībā.

Vairāk par “Lauki ienāk pilsētā” norises programmu var uzzināt PASĀKUMA VIETNĒ.

 

"Lauku ceļotāja" dalība pasākumā norisinās projekta “Lauksaimniecības tradīciju mantojums agro-tūrismā Latvijā un Lietuvā” (Agriheritage, LLI-65) ietvaros, ko finansē Eiropas Savienības Interreg Interreg Latvia - Lithuania Programme 2014. - 2020. gadam no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Pasākumu organizē Zemkopības ministrija un Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai.


Смотреть другие новости

This publication has been produced with the financial assistance of the European Union. The contents of this publication are the sole responsibility of Latvia Rural Tourism Association "Lauku ceļotājs" and can under no circumstances be regarded as reflecting the position of the European Union.