Отдых на селе

„Tradīciju stāsti” Cēsu pilsētas svētkos 2012

30.05.2012

Šī gada 2. jūnijā  no plkst. 11.00 – 19.00 Cēsu Pils dārzā cēsinieki, pilsētas viesi, ģimenes ar bērniem, jaunieši un citi interesenti – tiek aicināti iepazīt latviešu, krievu, igauņu un lietuviešu  tradīcijas, meklēt kopīgo un atšķirīgo, caur tradīcijām iepazīt sevi, apgūt jaunas prasmes.

Vecmāmiņas un vectētiņi varēs atcerēties savu jaunību, dalīties ar padomiem un prasmēm tradicionālo amatu  un virtuves demonstrēšanā, stāstīt savus bērnības un jaunības stāstus, bērni un mazbērni varēs izmēģināt roku tradicionālajos amatos,  izgatavot sev kādu skaņu rīku, jaunieši varēs mesties deju soļos.


11.00 – 19.00 Igauņu un latviešu amatnieki demonstrē savas prasmes

JANE KANTER – Studējusi  ādas apstrādi, pēc tam apguvusi vitrāžu darināšanu pašmācības ceļā.


MARIS RAUD -7 gadus nodarbojas ar knipelēšanu, demonstrē un māca knipelēšanu citiem.

LIISI ESS - Studējusi tekstilmākslu, gatavo ekskluzīvas filcētas somas un makus vintāžas stilā, izmantojot dabīgas šķiedras – merīnvilnu, zīdu un linu.


MERLIN LÕIV – 
Vikingu/dzelzs laikmeta restauratore, darbojas Vikingu klubā, izgatavo arheoloģiskas rotas, kā arī fantāzijas rotas, iedvesmojoties no arheoloģiskajiem atradumiem.

ÜLLE KAUKSI – Beidzis Tartu universitāti, žurnālists, tagad specializējies vēsturisku lugu rakstīšanā. Interesējoties par vēsturi, sācis interesēties par seniem amatiem. Demonstrēs auduma apdrukāšanu, izmantojot koka spiedogus.

EVAR RIITSAAR - Pēc mākslas studijām Tallinā atgriezies bērnības pilsētā Obinitsā, darbojas tradicionālajā Setu Sudrabkaļa darbnīcā. Demonstrēs senas kokgriešanas tehnikas.

SIGRE ANDRESON – Vada Setu muzeju, darbojas Setu amatu asociācijā, demonstrēs īpašu jostu darināšanas tehniku.

AIN RAAL - Strādā Rikka Ivvan /Bagātais Ivans/ saimniecībā, meistars, muzikants, brūvē alu, trīs reizes kļuvis par uzvarētāju alus darītāju sacensībās Setu Karaļvalstī, atjauno un  būvē mājas. Garmoškas spēles instruktors. Demonstrēs mājās brūvētu alu un spēlēs tautas mūziku.

MĀRIS KARLSONS - Diplomēts keramiķis, strādā Madonas Bērnu un Jauniešu centrā par keramikas pulciņa vadītāju, senās vēstures kluba „Gerdene” biedrs, īpaši interesējas par seno amatniecību un keramiku.

ANETE KARLSONE - Etnogrāfe, jostu pētniece un audēja, par tekstīlijām viņai  ir ne tikai profesionāla interese , tas ir arī viņas hobijs. Pirmo celaini noaudusi jau 7 gadu vecumā. Pārzina senās jostu aušanas tehnikas.

SOLVITA LODIŅA - Jau 15 gadus gatavo mūzikas instrumentus, izmantojot dabas materiālus – koku, mālu, metālu, klūgas, strādā ar ādām.

RAIMONDS ĀBELE - Gatavo mūzikas instrumentus sev un saviem draugiem. Pats taisa ne tikai celma bungas, bet arī ģērē ādas, ar ko tās pārvilkt. Taisa arī koka taures. Demonstrēs svilpju un žmikauliņu gatavošanu.

ANCE BUMBLE - Maizes cepēja, kas savu prasmi apguvusi no Lēdurgas 3 Laimām, cep maizi arī Brīvdabas muzejā. Rādīs, stāstīs un mācīs savus maizes stāstus.

INESE JANSONE - Apguvusi ādas māksliniecisko apstrādi, strādājusi uzņēmumā „Daiļrade”, bet, vienmēr ir mācījusies kaut ko jaunu. Ir nodarbojusies ar zīda apgleznošanu, dekupāžu un filcēšanu. Beigusi  Baltijas Starptautisko akadēmiju, apguvusi interjera dizainu. Šobrīd Amatas Amatu mājā mācās prasmes, ko savulaik mācējusi katra laukos dzīvojoša latviete – aušanu.

CĒSU PROFESIONĀLĀS VIDUSSKOLAS JAUNIE AMATNIEKI - Rādīs un stāstīs, kā top koka taburetes.

 

11.00 – 19.00 Nacionālā virtuve /latviešu, krievu, igauņu/

 

KONCERTS

11.40 – 12.00 Koncerta atklāšana – dūdu uzsaukums (Latvija)

12.00 – 12.20 „Ore” (Amatas novada folkloras kopa)

12.20 – 13.00 „Iļjinskaja Pjatņica” (Krievu folkloras kopa, Rīga)

13.00 – 13.40 „Putni” (Lēdurgas folkloras kopa)

13.40 – 14.20 Setu mūzikas grupa „Tsibihärbläseq” (Tartu)

14.20 – 15.00 „Sūduonele” (Marijampole koledžas tautas mūzikas grupa, Lietuva)

15.00 – 15.40 Jauniešu tautas mūzikas grupa”Virtuoossed verinoored” (Tartu)

16.00 – 17.00 „Iļģi” (Postfolkloras grupa,  Rīga)

 

17.00 – 19.00 TRADICIONĀLĀS DEJAS JEB BALL

17.00 – 17.30 Cēsu danču klubs

17.30 – 18.00 „Putni” (Lēdurga)

18.00 – 18.30 „Iļjinskaja Pjatņica” (Rīga)

18.30 – 19.00 „Virtuoossed verinoored” (Tartu)

 

Rīko:

Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”

Ar Igaunijas – Latvijas programmas atbalstu

projekta „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai” ietvaros.


Смотреть другие новости