Urlaub auf dem Land

Sikspārņu nakts Ķemeru nacionālajā parkā

05.07.2012

7.jūlija vakarā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija sadarbībā ar Ķemeru nacionālā parka fondu aicina uz Sikspārņu nakti un Ķemeru nacionālā parka 15 gadu jubilejas svinībām. Pasākums notiks Ķemeros pie Meža mājas, sākums plkst. 18.30. 

Sikspārņu naktī ikvienam interesentam ir iespēja noklausīties Latvijas vadošo sikspārņu pētnieku lekcijas par sikspārņu izplatību Latvijā un citur pasaulē, to daudzveidību un dzīvesveidu, paradumiem. Visa pasākuma laikā ierasti darbojas radošās darbnīcas, kur gan lielie, gan mazi Sikspārņu nakts dalībnieki var izpaust savu radošo garu - gatavot sikspārņu piespraudītes, no papīra griezt sikspārņu maskas, līmēt kartiņas, zīmēt un krāsot, risināt krustvārdu mīklas par sikspārņiem un daudz ko citu.


Sikspārņu nakts centrālais notikums ir sikspārņu vērošanas ekskursijas Ķemeru pilsētas parkā, kas ierasti sākas pēc saulrieta. Ekskursijas laikā ekspertu vadībā pasākuma dalībniekiem ir iespēja gan redzēt, gan ar ultraskaņas detektora palīdzību sadzirdēt vairāku ĶNP mītošu sikspārņu sugu pārstāvjus.

Par godu Ķemeru nacionālā parka 15 gadu jubilejai, pasākuma organizatori papildus jau tradicionālajām aktivitātēm ir sarūpējuši radošas iespējas sikspārņu un vēl citu Ķemeru nacionālā parka dabas vērtību iepazīšanai, kā arī nelielu atskatu uz notikumiem Ķemeru nacionālajā parkā šo 15 gadu laikā.

Pasākuma programma:

  • 18:30 Radošās darbnīcas un izziņas uzdevumu trasīte
  • 19:30 Lekcijas par sikspārņiem
  • 21.30 Teātra izrāde „Fledermauša svētku rausis"
  • Pēc saulrieta, ap plkst. 22:10 sikspārņu vērošanas ekskursija Ķemeru parkā

Dalība pasākumā ir bezmaksas. Apmeklētājiem ieteicams vilkt ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, noderēs arī kabatas lukturītis. Noteikti neaizmirstiet arī kādu līdzekli odu atbaidīšanai! Atgādinām, ka pēc pasākuma beigām sabiedriskais transports no Ķemeriem vairs nekursē.

Papildu informācija par pasākumu pa tālruni 26332786. 


Siehe andere Nachrichten