Sidra dienas Pāvilostā 4. un 5. augustā!

14.07.2022

Gastronomisks piedzīvojums, kas veltīts Latvijas un Baltijas dabīgajiem sidriem un to saskaņai ar ēdieniem, akcentu liekot uz vietējām mazajām maizes ceptuvēm un siera ražotājiem. Pasākumā sidrdari iepazīstinās ar savu pieredzi, vīnziņi un sidra eksperti no Latvijas un ārvalstīm dalīsies ar saviem ieteikumiem, pavāri atklās labākos ēdienu un sidru savienojumus, lai dalītos unikālā garšas pieredzē ar gardēžiem. Viesi īpaši aicināti novērtēt Latvijā un Baltijā radītos sidrus saskaņā ar vietējām veltēm – rupjmaizi vai rudzu miltu izstradajumiem un sieru.


Latvija ir ābolu zeme, tāpēc radīt sidru šeit ir dabiski! Senās ābolu audzēšanas tradīcijas mūsu zemē, kā arī kvalitatīvu šķirņu daudzveidība ir būtiska Latvijas sidra kultūras priekšrocība. Mūsu klimata zonā apstākļi ir īpaši piemēroti, lai taptu sidrs, pirms aptuveni 30 gadiem šeit radušies pirmie sidra kultūras aizmetņi, un šodien vietējie sidra ražotāji gūst atzinību vietējos un starptautiskos konkursos. Dabīgais sidrs ir izsmalcināts dzēriens ar bagātīgām garšas niansēm un ievērojami atšķiras no lētas masveida produkcijas, kuras ražošanā izmanto koncentrātu. Mazie ražotāji parasti paši piedalās visā radīšanas ciklā: vienu reizi gadā rudenī spiež aromātisku sulu no svaigiem āboliem, to lēni raudzē, radot dabīgu autentisku sidru.

Sidra dienas Pāvilostā norisināsies Hotel OTTO & Sun telpās un pagalmā, kur apmeklētājiem iespējams pēc izvēles baudīt pasākumu divās daļās:

  • 4. augustā 19:00: priekšlaicīgi norezervējot vietu uz gastronomiskām sidra vakariņām trīs pavāru izpildījumā. Vakaru pavadīs sidrdaru stāstījumi un vīnziņu ieteikumi, lai atklātu fantastiskus garšu savienojumus veltītus sidram, tai skaitā no rudzu miltiem radītus ēdienus. Informāciju par rezervāciju meklējiet www.balticcider.com mājas lapā.
     
  • 5. augustā 12:30-16:30: maizes, siera un sidra tirdziņš, apmeklētājiem pie ieejas iespējams iegādāties degustācijas glāzi un bukletu ar informāciju par visiem dalībniekiem. Tirdziņa laikā notiks meistarklases par sidra, sieru un maizes saderību ar degustāciju.

Siehe andere Nachrichten

EAFRD

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Projekta nosaukums: Tūrisma produkta "Sidra ceļš" izveide un mārketings. Projekta numurs: 19-00-A01630-000001.
Partneri: LLTA "Lauku ceļotājs", SIA "Turkalnes muižas klēts", SIA "Bauņu sēta", SIA "Jumpravas sidrs", SIA "Tālavas sidrs", SIA "Abavas dārzi", SIA "URTICA"
Vairāk informācijas par projektu “Sidra ceļš”
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē