No 995
Schloß, Landgut
Schloß, Landgut Lettland, Zemgale, Rundāles novads

Mazmezotnes muiza

Spezialisierung

Typ Beschreibung
Agro-Erbe
Agro-Erbe

A permanent exposition on the history of sugar beet and sugar industry in Latvia has been installed in the Great Servants' House.

Wellness Spa-Dienstleistungen
Spa-Dienstleistungen
Historische Gärten
Historische Gärten

Neben den Gutsgebäuden gibt es einen 15 ha großen und hervorragend erhaltenen Park und Garten, jetzt mit modernen Wegen, Schautafeln und Wegweisern versehen. Einen Teil des Gartens nehmen 100 Obstbäume ein, von denen man annimmt, dass sie in der ersten Hälfte des 20. Jh. gepflanzt wurden, darunter 15 Sorten, zumeist Apfelsorten, von denen einige selten sind.

Zertifikat

Logo Name des Zertifikats Beschreibung
Professional
LC Mitglied
11.01.2016
Umweltschutz
Das Grüne Zertifikat
28.10.2016... -15.12.2025

Saimnieki izveidojuši dabas taku dabas parka “Lielupe” teritorijā, aprīkojot to ar koka laipām, kāpnēm un informācijas stendiem, kas vēsta par Lielupes mežu un pļavu dabas vērtībām. Izveidota vieta, kur var uzlādēt elektroauto.

Piedāvā videi un cilvēka veselībai draudzīgas aktivitātes – braucienus ar velosipēdiem, laivām, pastaigas pa dabas takām un apkaimes tūrisma maršrutiem.

Kultur und Geschichte
Lettisches Erbe
12.11.2019

Par cukurbiešu audzēšanas un pārstrādes tradīcijas izzināšanu un daudzināšanu.

Atjaunotajā “Mazmežotnes muižā” ir senas cukurbiešu audzēšanas tradīcijas jau no grāfa Līvena laikiem, kas turpinātas arī pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Īpašnieki vienā no muižas ēkām ir iekārtojuši modernu un interaktīvu ekspozīciju, kas stāsta un rāda cukurbiešu audzēšanas vēsturi Latvijā. Ekspozīcija pieejama ikvienam interesentam.