Zivis, makšķerēšana, zvejošana

Zivju dīķi, makšķerēšana, izbraucieni ar zvejas laivām, vada vilkšana, nēģu tači, zivju žāvēšana, kūpināšana, produkcijas degustācija un iegāde.

  • Zivju dīķos piedāvā makšķerēt karpas, foreles, un citas dīķu zivis. Dažkārt saimnieki iznomā arī makšķerēšanas inventāru.
  • Piedāvājums var ietvert arī iespēju noķertās zivis pagatavot vai nu uz ugunskura vai labiekārtotā virtuvē.
  • Zvejnieki, kas iet jūrā, piedāvā iegādāties kūpinātas jūras zivis un/vai piedalīties kūpināšanā.
  • Piedāvājumā ir arī iešana jūrā kopā ar zvejniekiem, kas notiek agros rītos. Jāņem vērā laika apstākļi un drošība.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Zvejnieku sēta "Dieniņas"

Saimnieki nodarbojas ar zvejniecības arodu jau trešajā paaudzē. Ikviens garāmbraucējs var iegādāties kūpinātas vietējās zivis. Tūristu grupas var piedalīties aktīvās atpūtas un kultūras pasākumā ar sātīgu zivju smeķēšanu (zābaka mešana pie jūras, zvejnieku sievu stāstījums un teatrāls priekšnesums, zivju kūpināšanas process, degustācijas).

Latviešu virtuve: Kaltētas un kūpinātas butes, karsti kūpināti lucīši un citas zivis, kas gatavotas pēc dzimtā mantotām vietējām receptēm.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Karpu dīķis "Kastos"

Lauku tūrisma un atpūtas vieta „ Karpu dīķis Kastos” izveidots 2009 .gadā. Dīķa platība 2,3 ha. Vidējais dziļums 4m. Atrodamies tikai 15 km attālumā no Rīgas centra - "Viesītes", Jaunmārupē, Mārupes novadā GPS: LAT 56.8688250, LOV 23.9150339

Kopš 2013. gada dīķī mājo karpas, līņi, sami, karūsas, līdakas, raudas, asari u.c. zivju sugas – Mūsu dīķi zivju krājumiem līdzās dzīvo arī vēži. Dīķī ir divu veidu vēži. Audzējot jau esošos krājumus, dīķis tiek regulāri katru gadu papildināts ar jaunām zivīm.

Vēžu vārīšana kopā ar dillēm dīķa krastā un loma baudīšana - tā ir neaizmirstama atpūta. Vēžus var ķert ar krītiņiem, bet īsti vēžotāji tomēr uzskata, ka tas ir garlaicīgs paņēmiens, aizraujošāk ir ķert ar rokām.

„Karpu dīķis Kastos”  ir iekārtots ne tikai makšķerēšanas priekiem, bet arīdzan atpūtai visai ģimenei. Telšu un piknika vietas, speciāli ierīkota peldvieta, WC, bezmaksas atrakcijas.

Makšķeru, vēžu krītiņu, laivu noma un iespēja iegādāties visu piknikam.

 

Attālums no valsts galvaspilsētas18  
N/A
Latvija

Brīvdienu māja "Vējavas"

Dažāda lieluma grupām piedāvā došanos jūrā ar zvejnieku laivu un piekrastes zvejas gaitas vērošanu. Uz Svētupes taisītais nēģu tacis atšķiras no Salacas tačiem pēc uzbūves un zvejas principiem. Sezonas laikā kūpina un gatavo gardus nēģus.

Pie jūras   Velo   Makšķerēšana   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zivju kūpināšana pie Viļa Tarlapa

Zvejnieka sētā (blakus Kolkas luterāņu baznīcai) var vērot zivju kūpināšanas un sagatavošanas procesu, degustēt, kā arī iegādāties jūrā zvejotas zivis (g.k. butes).

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona6-8   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

"Pūpoli"

Kūpinātas zivis, sena recepte, kūpinātas ar dabīgiem materiāliem.

N/A
Latvija

Zivju kūpināšana pie Dzintara Zamarīša

Katra mēneša otrajā sestdienā (iepriekš vienojoties – arī citi laiki) saimnieka klātbūtnē katrs pats var iemēģināt prasmes zivju kūpināšanā, kam seko pagatavoto zivju degustācija.

Attālums no valsts galvaspilsētas217   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Mielasts zvejnieku sētā, viesnīca "Roja"

Viesnīca "Roja" atrodas 0,2 km no Rojas ostas Kolkas virzienā. Pēc brauciena ar zvejas laivām vai kuģi pa Rojas upi un jūru saimniece piedāvā ieturēt maltīti - uz ugunskura vārītu zivju zupu ar galda dziesmām un dejām. Viesi var vērot zivju kūpināšanas procesu, mieloties ar alu un bērzu sulām. Zvejnieku sievas iemācīs pagatavot sklandraušus. Maltīti var ieturēt restorānā „Otra puse”. 

Latviešu virtuve: Svaiga zivs ‘’Rīta loms’’, sīpolu zupa latviešu gaumē, bukstiņš, putraimdesa, kūpinātas zivis, kartupeļu pankūkas, rudzu maizes deserts, alus, „Dzimtenīte”, zāļu tēja, bērzu sulas, ābolu sidrs.

Īpašais ēdiens: „Ražots Rojā” – novada zivju produkcijas izlase, „Skumbrija Bokzālēs”, „Biezpiena tornītis svaigu zemeņu mērcē”.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona5-10   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Zivju zupa, "Laikas"

"Laikas" iecienījuši Baltijas jūras piekrastes makšķernieki. Lomā var cerēt dabūt butes, kādu mencu vai zuti. Saimnieki vāra garšīgu zupu no jūras zivīm un kūpina tās. Šurp atbraukušie var piedalīties zivju pagatavošanas procesā.

Pie jūras   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona4-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

SIA „Kaltenes zivis”

Vietējais uzņēmums, kas gatavo lielisku zivju kulinārijas produkciju. Ar savu plašo un kvalitatīvo sortimentu tas ir iekarojis stabilu vietu Latvijas tirgū. Piedāvā vairāk kā 50 dažāda veida zivju kulināriju - marinētas zivis, zivis želejā, zivju salātus, gan arī saldētas zivis un filejas. (Avots: Rojas TIC)

Attālums no valsts galvaspilsētas112   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zivju namiņš pie Jura

Esam parūpējušies,lai ikviens varētu iegādāties vietējo ražotāju svaigus un apstrādātus zvejas produkts. Jūs apkalpos draudzīgas un laipnas pārdevējas. Vasaras periodā uz terases ir iespēja ieklausīties Mazupītes ūdens čalošanā, veldzēties koku paēnā, nesteidzīgi baudot svaigi grillētas zivis. Ceram ,ka priecāsieties arī par īpaši gardām kūciņām,kafiju un saldējumu.

N/A
Latvija

Zivju pārdošanas vieta Saunagā

Zvejnieku sētā kūpina butes, vimbas, asarus, vējazivis, reņģes. Šeit var iegādāties arī svaigi ķertas zivis.

Attālums no valsts galvaspilsētas167   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Tomes zivjaudzētava

Latvijas vecākā zivjaudzētava. Piedāvā komercmakšķerēšanu (karpas, foreles, stores u.c.).

Attālums no valsts galvaspilsētas45   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

SIA „Krupis”, Carnikavas nēģi

Atrodas Carnikavā starp dzelzceļa staciju un Vecgauju. Saimnieki iepazīstina ar Gaujas apkārtnes nēģu ķeršanas un gatavošanas tradīcijām. Piedāvā produkcijas degustāciju un iegādi.

Latviešu virtuve: Cepti nēģi uz restēm, nēģi želejā, nēģu maizītes.

Attālums no valsts galvaspilsētas30   Sezona8-4   Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Viesu māja "Svīres"

Piedāvā makšķerēšanu piemājas piecos zivju dīķos un zivju žāvēšanu. Saimnieks gatavo karsti kūpinātas foreles, žāvētas karpas un uz ugunskura vāra zivju zupu. Vistu olu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas224   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunjērcēni"

Vairākos karpu dīķos piedāvā makšķerēšanu un atpūtu dīķu krastā. Iegūto lomu var nokūpināt. Lauku sētas apskate, kuras laikā bērni var rast saskarsmi ar dzīvniekiem - putniem (pīles, zosis, pāvi), trušiem un pundurcūku.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zivju kūpināšana "Pie Andra Pitragā"

Apmeklētāji var piedalīties zivju (butes, arī vējzivis un brekši) kūpināšanā, degustēt produkciju un noklausīties stāstījumu par piekrastes zvejniecības tradīcijām. Sētā apskatāmi ~20 lībiešu sētām raksturīgie žogu veidi.

Ar kājām   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Pie jūras   Aktīvā atpūta   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona6-11   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku māja "Ķempēni"

Saimniecības (izvietojusies bijušās Ķempēnu muižas kalpu mājā) apkaimes laukos ganās vairāk nekā 200 Latvijas tumšgalves šķirnes aitas. Te var iegādāties gaļu, vilnu, ādas un piedalīties izzinošā ekskursijā ar degustāciju, makšķerēt un degustēt foreles (zivis tikai naktsmītņu klientiem).

Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zvejnieku sēta "Zāgkalni"

Piedāvā makšķerēšanu Usmas ezerā. Saimniece no noķertā loma vāra garšīgas zušu zupas un kūpina zivis. Laivu noma, piedalīšanās zvejā, tīklu vilkšana (arī ziemā), izbraucieni ar kuteri pa ezeru. No kūpinātajiem brekšiem taisītu konservu degustācija. Zirgu izjādes.

Aktīvā atpūta   Izjādes   Makšķerēšana   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas139   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

PĒRTNIEKI

Izstrādātā karjera teritorijā tiek piedāvāta labiekārtota atpūtas vieta pie ūdens ar 2 volejbola laukumiem, šūpolēm, ūdens batutu, piepūšamo atrakciju, grilvietām, galdiem un soliem. Atsevišķā karjerā tiek piedāvāta zivju zveja - foreles, karpas, palijas, sami u.c. Zivis šefpavāri uz vietas var Jums pagatavot, cept, uzvārīt zivju zupu. Zvejniecība notiek visu gadu. Papildu piedāvā ēdināšanas pakalpojumus.

Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Foreļu audzētava "Sillakas"

Saimniecībā, kas atrodas Raunas upes krastā, audzē dažādas zivju sugas. Ziemas piedāvājumā ir dažādu lašveidīgo zivju makšķerēšana, bet vasarā var makšķerēt stores, sīgas, tilapijas un foreles. Sillakās var arī iegādāties zivis, bet apmeklētāju grupām sagatavo zivju degustāciju. Sillakas atrodas ~ 3 km no Liepasmuižas.

Attālums no valsts galvaspilsētas101  
N/A
Latvija

Reiņa zivis

Attālums no valsts galvaspilsētas50  
N/A
Latvija

Zivju kūpināšana pie Edija Dobiļa

Zvejnieku sētā kūpina butes, vimbas, brekšus un asarus. Šeit var vērot – kā tiek sagatavotas un kūpinātas zivis, iegādāties tās un degustēt.

Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona6-11   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Ragaciema zivju tirgus

Viena no populārākajām kūpinātu un citādi sagatavotu zivju pirkšanas vietām Latvijas piekrastē. Zivis kūpina vietējie uzņēmēji, tādēļ nereti ciemā jūtama patīkama zivju smarža!

Attālums no valsts galvaspilsētas44   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Netradicionālā lauksaimniecības dzīvnieku audzētava "Ezerlejas"

Launkalnes pagastā pie Lizdoles ezera saimniecībā audzē eksotiskos mājdzīvniekus. Gan lieliem, gan maziem interesanta būs fazānu, pundurkaziņu un Dienvidāfrikas strausu apskate. Vairāki dīķi komercmakšķerēšanai. Var pasūtīt svaigas vai žāvētas zivis, kā arī makšķerēt dīķos paši un grillēt uz vietas. Piedāvā naktsmītnes, telšu vietas, saunu, labiekārtotas piknika vietas.
Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona5-11   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zvejnieks Imants Pričins

Piedāvā zvejas procesu ar vada vilkšanu Nidas un Papes jūrmalā, zveju jūrā (1 – 2 cilvēkiem) un zvejošanu ziemā. Pēc zvejas seko loma kūpināšana vai zivju zupas vārīšana.

Attālums no valsts galvaspilsētas270   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Viesu nams "Paradīzes"

Piemājas zivju dīķos piedāvā makšķerēšanu, zivju žāvēšanu, vāra zivju zupu. Ražo medu. No pašu audzētās lavandas taisa aromātiskus augu maisījumus (maisiņos).

Attālums no valsts galvaspilsētas225   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Kafejnīca "Imantas"

Sezonāla ēdienkarte, galvenais akcents tiek likts uz vietējām zivīm un nēģiem, šobrīd mūsu pavāri apgūst arī sklandraušu cepšanu.

N/A
Latvija

Salacgrīvas nēģu tači

Viena no retajām vietām pasaulē, kur joprojām nēģus rūpnieciskā mērogā zvejo, izmantojot > 150 gadu senu metodi – taci, kas ir pāri upei uzcelta laipa ar murdiem. Uz Salacas ir trīs tači. Vietējā zvejnieka pavadībā var iepazīt zvejas procesu, nobaudīt un iegādāties uz vietas ceptus nēģus.

Aktīvā atpūta   Pie jūras   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona6-11   Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Usmas garša

Usmas ezera zivju - ēdienu degustācija. Zušu zupa, žāvētas zivis, foreļmaizes. Iespējams pašam noķert foreli un pagatavot.