Dzīvnieki un putni

Briežu dārzi, zirgu staļļi, safari parki, savvaļas zirgi un govis, eksotiskie putni (pāvi, strausi, utt.) un dzīvnieki (kamieļi, lamas, alpakas, šinšilas, utt.), mājdzīvnieki un mājputni (truši, kazas, aitas, zosis, pīles, vistas). Daudzās saimniecībās piedāvā izjādes ar zirgiem, ponijiem, var iegādāties saimniecību ražojumus – olas, kazas sieru, no strausu spalvām gatavotas rotas, utt.

  • Briežu dārzi piedāvā dzīvnieku vērošanu voljeros, no skatu tornīšiem, ļauj dzīvniekus arī barot. Saimnieki piedāvā ekskursiju ar stāstījumu par briežu audzēšanu. Dažas saimniecības piedāvā nogaršot un iegādāties medījuma gaļas izstrādājumus.
  • Zirgu staļļi piedāvā izjādes, vizināšanos pajūgos vai kamanās. Izjādes notiek iežogotā laukumā vai brīvā dabā, pa saimnieku izstrādātiem maršrutiem. Bērniem parasti piedāvā vizināšanos zirga mugurā, ko saimniecības darbinieks ved pavadā.
  • Savvaļas zirgi un govis apskatāmi brīvā dabā, plašās iežogotās platībās. Saimnieki piedāvā ekskursiju, stāsta par savvaļas govju vai zirgu ieradumiem, dzīvi brīvā dabā, apmeklētāji var tos fotografēt. Saimniecības apskati var apvienot ar pikniku brīvā dabā labiekārtotās piknika vietās.
  • Eksotiski putni un dzīvnieki apskatāmi savvaļas aplokos un būros vai slēgtās telpās. Dažās saimniecībās eksotiskie putni un dzīvnieki tiek turēti tikai apskatei, citās – arī gaļas, olu vai vilnas ražošanai.
  • Latvijā tradicionālie lauku sētas mājdzīvnieki un mājputni – truši, kazas, vistas, govis un citi. Bērni var tos apskatīt, pabarot, paglaudīt, kopā fotografēties.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Lauku sēta "Indāni"

Lauku sētā kopā ar bērniem var iepazīt mājdzīvniekus, aplūkot seno darbarīku kolekciju, izbaudīt lauku pirti ar bērza un kadiķa slotiņām, kā arī iemalkot zāļu tēju ar medu un sklandraušiem. Vasarās piedāvā nakšņošanu klētiņā vai pirtsaugšā.

Izjādes   Agro   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Interneta pieslēgums Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zvaigžņu aitas (SIA StarSpace)

Saimniecībā iespējams aplūkot Latvijas tumšgalves aitas, uzzināt par to audzēšanas specifiku, dzīves paradumiem un aitkopības nozari Latvijā. Paralēli aitām iespējams aplūkot dažādus putnus - tītarus, zosis, pīles, vistas un pērļu vistas. Dzīvnieku apskates gaitā suņus atstājiet mājās.

Saimniecībā atrodas arī StarSpace observatorija, kur ~ divu stundu garā apmeklējuma laikā var noklausīties lekciju par zvaigznēm, planētām un citām tēmām vienkāršā valodā. Pēc lekcijas ārā svaigā gaisā var apgūt dažus tobrīd redzamos zvaigznājus - kā tos atrast, kādi tie izskatās utt. Kad zvaigznāji ir apgūti, zvaigžņu vērošanu var turpināt observatorijā jaudīgākajā publiski pieejamajā teleskopā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas57   Sezona5-11   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Juri"

Mantotā dzimtas saimniecībā (dzīvojamā koka ēka ar dekoratīvām apmalēm un logu slēģiem) saimnieki no pašu audzētu govju piena gatavo sieru pēc vecām un mūsdienu receptēm. Apmeklētāji var degustēt sieru, pienu, rūgušpienu, paniņas un citus piena produktus, vērot to tapšanas procesu, kā arī līdzdarboties. Mājdzīvnieku apskate.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas222   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

IKS PARKS

Biedrība “Iks parks” piedāvā  izbaudīt lauku priekus, spēlējoties un relaksējoties meža malā. Šeit iespējams nodarboties ar amatniecību, interaktīvā veidā iepazīt Latvijā augošos ārstniecības augus un  to īpašības. 

Piedāvājam apmeklēt divas teritorijas:
1. Ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija:  ir izveidotas 6 dažādas ārstniecības virzienu dobes. 
Ikviens var pastaigāties, atpūsties  un iepazīt  ārstniecības augus, kuri varētu būt vajadzīgi un piemēroti tieši viņam. 
Parka teritorijā ir paredzētas vietas aktīvai atpūtai - minifutbola vieta, baskāju taciņa, „skudru taka” – stafetes trase ar dažādiem posmiem, lapene un dabas klase.

2. Lauku sētiņa ar darbnīcām un mini zoo. 
Lielā nojumē vai guļbūves omulīgā kamīnzālē varēsiet izmēģināt  gan latviešu tradicionālo, gan mūsdienu amatniecību. Iespējams izspēlēt dažādas, arī  senlatviešu, spēles.

 “Iks parka” lauku sētiņā meistari  ikvienam interesentam piedāvā praktiskas nodarbības ar iespēju iepriecināt sevi ar paša radītiem suvenīriem. Tiek piedāvātas šādas radošās darbnīcas:
Augu deķu aušana, rotu kalšana, ziepju vārīšana, miltu malšana, uc.

Attālums no valsts galvaspilsētas30   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Savvaļas dzīvnieku dārzs "Saulītes"

Daugavas kreisā krasta nogāzes pļavās izveidoti aploki, kuros dzīvo ~ 50 dambrieži un Skotijas savvaļas govis (t.s. hailanderi). Dzīvnieku apskate, stāstījums par dambriežu un hailanderu audzēšanu. Bērni var pabarot dzīvniekus ar saimnieku iedoto barību.

Bērniem un jauniešiem   Sēņošana   Dzīvnieku vērošana   Aktīvā atpūta   Makšķerēšana   Svinības   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Eksotisko putnu mini ZOO "Viesturi"

Putnu dārzā var doties ekskursijā un iepazīt Āfrikas strausus, Dienvidamerikas nandu, Austrālijas emu, pērļvistiņas, fazānus un pāvus. Piedāvā strausu un citu putnu olu iegādi. Suvenīri – olas un putnu spalvas.

Attālums no valsts galvaspilsētas320   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Griezītes Alpakas

Saimniecība nodarbojas ar alpaku audzēšanu. Piedāvā alpaku apskati un iespēju izvest alpaku pastaigā. Saimnieki piedāvā uzzināt par alpaku cirpšanu un vilnas apstrādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas114   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunieviņas"

Saimniecībā no cidonijām ražo sukādes, marmelādes, sīrupus un citus labumus. Sezonas laikā var iegādāties vistu olas. Jaunieviņu laukos un pļavās kopš 2002. g. ganās savvaļas zirgi, kurus var apskatīt gida pavadībā.

Izjādes   Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas101   Sezona1-12   Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zirgu sēta "Klajumi"

Zirgu sētā mīt gan draudzīgi Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas šķirņu zirgi (kopā 12), gan 3 omulīgi dažādu šķirņu suņi, truši, vistas, govis un kaķi. Šeit var sajust īstu lauku vidi četrās viensētās - Klajumos, Ganiņos, Ķemeros un Krastos, dabas parka "Daugavas loki" un Latvijas-Baltkrievijas pierobežas ainavas zirga mugurā. No vietējiem produktiem (dārzeņi, cūkgaļa, liellopu gaļa) gatavo Latgales ēdienus un dzērienus.

Latviešu virtuve: Sēņu šniceles, kartupeļu klimpas ar kaltētām sēnēm vai gaļu, krējuma mērci un sīpoliem, ceptas gailenes ar jaunajiem kartupeļiem, dārzeņu un sēņu sautējums, zemenes ar saldējumu, "šmakovka''.

Īpašais ēdiens: Klajumu debesmanna.

Bērniem un jauniešiem   Aktīvā atpūta   Izjādes   Skaisti skati   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas275   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Safari parks "More"

Savvaļas dzīvnieku selekcijas dārzs, kur 170 ha audzē Eiropas staltbriežus, dambriežus un baltos staltbriežus (kopā ~ 400 dzīvnieki) un mežacūkas. Apmeklētājiem ir izveidots maršruts, kur var rast saskarsmi ar dzīvniekiem tuvumā. Piedāvā briežu gaļas ēdienu (šašliks, gulašzupa) degustāciju un gaļas pārstrādes produktus - vītinātu briežu gaļu, salami desas, sautētas gaļas konservus.

Svinības   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Bišjānīši

Saimnieks audzē dekoratīvos putnus un mājputnus – dažādu šķirņu vistas, pīles, zosis, fazānus, pērļvistiņas, kā arī trušus, aitas un ponijus. Piedāvā ekskursiju, stāstījumu ar putnu dārza apskati, olu un trušu gaļas iegādi.

Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

ZS Lielgrodes

Ganāmpulkā ap 200 kaziņas. Saimnieks ar vieglu humora pieskaņu pastāsta par dzīvi ar kazām Latvijā un Eiropā, kazu siera pagatavošanas un garšas noslēpumiem, uzaicina uz sieru degustāciju, kuru ir iespējams pēc tam iegādāties. „Lielgrodēs” gatavotais kazu siers ir ne vien veselīgs, bet arī ļoti gards.

Attālums no valsts galvaspilsētas53   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Līcīši Ltd

Viena no pirmajām un lielākajām Latvijas kazkopības saimniecībām. Ekskursijas laikā var noklausīties saimnieka atraktīvo stāstījumu par kazu audzēšanu un piena produktu (piens, siers, kefīrs) ražošanu. Tos var degustēt un iegādāties.

Dzīvnieku vērošana   Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas34   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zirgu sēta "Untumi"

"Untumos" uztur un atjauno zirgu ganāmpulku, kā arī iegādājas zirgus, kuri atbilst vēsturiski veidotās Latvijas zirgu šķirnes prasībām. Te var iegūt jāšanas iemaņas instruktora pavadībā ierobežotās platībās un apvidū. Vasarās piedāvā vizināšanos ratos, ziemā – pajūgā. Zirgus izmanto kāzās u.c. svinīgos pasākumos.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Izjādes   Labsajūtas tūrisms   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas235   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku māja "Kalbakas"

Lielā aplokā, kas brīvi pieejams bērniem un viņu vecākiem saskarsmei ar dzīvo dabu, ganās kazas, cūkas, mājputni un citi dzīvnieki. Apskatāmi truši. Sezonas laikā piedāvā mājputnu olas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Lejnieki"

Saimniecība nodarbojas ar piena un gaļas kazu audzēšanu. Piedāvā ekskursiju, dzīvnieku apskati, produkcijas degustāciju (piens, jogurts, dažādi sieri, gaļa, desa u.t.t.) un tās iegādi.

Skaisti skati   Dzīvnieku vērošana   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zirgaudzētava "Kroņi"

Zirgaudzētava "Kroņi" Skultes pagastā piedāvā izjādes un treniņus ar zirgiem (ir arī abonementi), braucienus ar ratiem vai kamanām. Iesācējiem ir iespēja apgūt arī pirmās jāšanas iemaņas, zinošākiem jātniekiem - trenēties pieredzējušas treneres pavadībā. Izjādes notiek brīvā dabā vai uz laukuma. Piedāvā vizināšanos sešvietīgos ratos - vagonetē.

Skaisti skati   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas53   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mini - ZOO Dobuļi

Apskatāmas aitas, kazas, Ķīnas lielās cūkas, truši, dažādi eksotiskie dzīvnieki un putni. Bērniem īpašu prieku sagādā saskarsme ar mājdzīvniekiem un Japānas makaka – pērtiķa Nilsona izdarības. Saimniecība ieguvusi ģimenei draudzīgas vietas nomināciju.

Bērniem un jauniešiem   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas35   Sezona1-12   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Strausu un dambriežu audzētava "Jaunklētnieki"

Saimniece novadīs ekskursiju ar Āfrikas strausu, dambriežu, Soay šķirnes aitu un eksotisko putnu un mājputnu apskati. Apmeklētājiem piedāvā saskarsmi ar dzīvniekiem un suvenīru iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Biohumusa ražotne "Sita Garden"

Saimniecībā tiek ražots biohumuss, kas ir mikrobioloģiskais mēslojums, un to izmanto dažādu augu, stādu, dārzeņu utt. mēslošanai. Saimniecībā audzē sliekas, no kurām iegūst biohumusu. Ir pieejami arī dārzeņi un zemeņu stādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas210   Sezona1-12  
N/A
Igaunija

Īsakas aitu audzēšanas un rokdarbu lauku sēta, senkultūras taka

Šeit var iepazīties ar lauku sētas ikdienas darbiem un rosību, apskatīt Igaunijas vietējās aitas (tumšgalves) un uzzināt vairāk par to kopšanu. Senkultūras takas apmeklētāji varēs uzzināt par igauņu senču dzīvi un lauku sētas vēsturi (viensētas teritorijā atrodas akmens senkapi un svētbirze). Pēc vēlēšanās var iepazīties ar rokdarbu darināšanu un apstrādāt aitas vilnu.

Attālums no valsts galvaspilsētas58   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Trušu pilsētiņa "Pilsmuižkungi"

Atraktīvās un miniatūrās būvēs un voljēros izvietoti ap 65 dažādu šķirņu truši. Bērni var apskatīt trušus un rast saskarsmi ar citiem mājdzīvniekiem – kazām un aitām.

Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona5-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Pie Tēvoča Garika

Mājas saimniecība „Pie Tēvoča Garika" piedāvā iepazīties ar nelielu dzīvnieku kolekciju. Dažus dzīvniekus var pabarot un paglaudīt. Te iespējams apskatīt gan mājas dzīvniekus, gan savvaļas dzīvniekus. Par katru dzīvnieku sniedzam informāciju.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Sautlāči"

Zemnieku saimniecībā "Sautlāči" ir iespējams uzzināt visu par šinšillu izcelsmi, aplūkot un samīļot zvēriņus, iespējams apskatīt arī paipalas, kā arī iegādāties paipalu olas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Eksotisko dzīvnieku parks Dundagā

Eksotiskajā dzīvnieku parkā var apskatīt dažādus dzīvnieciņus, t.sk. lamas, alpakas, mini ponijus, pundurcūciņas, briedi, pundurkaziņas, aitu cūkas, dažādus trušus, Āfrikas melnos strausu, un kur nu bez divkupru kamieļa un Latvijas zilās govs, un dažnedažādiem putniem! Tas būs skaisti pavadīts brīvais laiks dzīvnieku sabiedrībā, vērojot viņu dzīves ritmu , barojot ar saimniecības sarūpētu barību. 

Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lauku sēta "Kalnmalas"

Saimniecībā audzē vairāku šķirņu šinšillas un demonstrē tās. Apskatāmi dekoratīvie putni - fazāni, pāvi, baloži, dažādu šķirņu vistas, kā arī stepes murkšķi, pundurkaziņas, burunduki, truši, ponijs u.c. Te var iegādāties šinšillas, dekoratīvos putnus un citus dzīvniekus, kā arī paipalu olas, šinšillu ādas un suvenīrus. Makšķerēšana zivju dīķos.

Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zirgu ferma ''Dārziņi''

Piedāvā zirgu izjādes pa gleznainiem mežiem un individuālas jāšanas nodarbības.

Attālums no valsts galvaspilsētas18   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Vīngliemežu audzētava „Ošu mājas”

Ošos gaida atraktīvs un interesants saimnieka stāstījums par vīngliemežiem un to audzēšanas īpatnībām. Apmeklētāji var apskatīt audzētavu, saņemt vērtīgus padomus un nobaudīt pēc dažādām receptēm sagatavotus vīngliemežus un iegādāties to pusfabrikātus un suvenīrus. "Kulinārā mantojuma" dalībnieks.

Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Silvas, aitu audzētāji

Aitu audzēšanas saimniecībā ir ap 300 aitām. Saimniecības un aitu apskate, konsultācijas aitu audzēšanā un ganāmpulka izkopšanā, praktiski padomi. Šķirnes aitu, gaļas jēru un vilnas iegāde.
 

Attālums no valsts galvaspilsētas115  
N/A
Latvija

Murkšķu audzētava

Ģimenei, bērniem un citiem interesentiem draudzīga vieta, kur var doties ekskursijā vai individuāli apskatīt un iepazīt murkšķus.

Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Kennu alpaku ferma

Kennu Alpaku fermā jūs varat redzēt Peru izcelsmes alpakas, brīnišķīgus dzīvniekus ar biezu un mīkstu vilnu. Kamēr esat šeit, jūs varat pabarot šos dzīvniekus ar našķiem, kurus piedāvā īpašnieki, un paglaudīt tos. Fermā arī atrodas kazas, truši, vistas un aitas. Veikalā jūs varat iegādāties suvenīrus un alpaku vilnas produktus. Kennu Alpaku ferma ir piemērota visai ģimenei.

Dzīvnieku vērošana   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
N/A
Latvija

Netradicionālā lauksaimniecības dzīvnieku audzētava "Ezerlejas"

Launkalnes pagastā pie Lizdoles ezera saimniecībā audzē eksotiskos mājdzīvniekus. Gan lieliem, gan maziem interesanta būs fazānu, pundurkaziņu un Dienvidāfrikas strausu apskate. Vairāki dīķi komercmakšķerēšanai. Var pasūtīt svaigas vai žāvētas zivis, kā arī makšķerēt dīķos paši un grillēt uz vietas. Piedāvā naktsmītnes, telšu vietas, saunu, labiekārtotas piknika vietas.
Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona5-11   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bētas"

Viena no lielākajām Kurzemes gaļas – pienkopības saimniecībām (~ 500 liellopu ganāmpulks). Voljēros audzē arī lielāko daļu no Latvijā sastopamajiem mājputniem. Piedāvā izzinošu ekskursiju, dzīvnieku gaļas, piena un olu iegādi. Saimniecības produkcijai ir preču zīme „Latvijas ekoprodukts”. To ir tiesīgi lietot tikai atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības noteikumiem sertificēti ražotāji, produkta ražošana, pārstrāde, iepakošana, transportēšana un tirdzniecība tiek stingri kontrolēta. "Latvijas Ekoprodukts" ir pilnībā veselīgs un dabīgs produkts. 

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku sēta "Ābelītes"

Bioloģiskā lopkopība. Saimniecībā audzē dažādus dzīvniekus – Galoveju šķirnes liellopus, Merino aitas,  kazas, muflonus, dažādus mājputnus un sliekas, kur katram dzīvniekam ir sava svarīga loma. Piedāvā dzīvnieku apskati un ieskatu bioloģiskajā saimniekošanā, atpūtu pie dabas.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona5-9   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Rūjienas šinšillas

Saimnieki audzē šinšillas (to izcelsme meklējama Dienvidamerikas Andu kalnos). Piedāvā ekskursiju un stāstījumu par šinšillu dzīvi un audzēšanu, dzīvnieku un ādu iegādi. Saimniece glezno.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Purmalas"

Saimniecībā audzē kazas un dārzeņus. Piedāvā ekskursiju, dalību kazu slaukšanā un lauku labumu – siera, maizes un pīrādziņu degustāciju un iegādi. Līdzdalība siera siešanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunjērcēni"

Vairākos karpu dīķos piedāvā makšķerēšanu un atpūtu dīķu krastā. Iegūto lomu var nokūpināt. Lauku sētas apskate, kuras laikā bērni var rast saskarsmi ar dzīvniekiem - putniem (pīles, zosis, pāvi), trušiem un pundurcūku.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Trušu karaliste

Ogres pietekas gravā izvietots mini zoo, kura lielāko daļu aizņem voljērs ar trušiem. Tā pievilcību bērnu acīs rada pēc muižu un piļu arhitektūras motīviem celti namiņi. Apskatāmas kazas, cūkas, zosis, pāvi, mandarīnpīles un pērļvistiņas. Bērni var pabarot dzīvniekus.

Attālums no valsts galvaspilsētas64   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Geidas"

Saimniecība specializējusies piena lopkopībā. Skolēniem u.c. interesentiem piedāvā mācību ekskursiju „Piena ceļš”, kuras laikā katrs pats var sakult sviestu un iepazīt piena produktu ražošanas gaitu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas65   Sezona5-9   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Meždruvas"

Piedāvā ekskursiju pa saimniecību ar kazu, zirgu, trušu, putnu un mājdzīvnieku apskati. Interesenti var pieteikties uz reiterapijas seansiem, vizināties zirgā, uz ponija un pajūgā. Kazkopības produkcijas – piena, siera, biezpiena, kefīra un jogurta iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas22   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Saimniecība "Bandavas"

Saimniecība piedāvā zirgu izjādes (ratos un mugurā), iespēja apskatīt dzīvniekus lauku sētā (zosis, vistas, truši, teliņi, kazas, aitas, suņi un kaķi). Pļavas ar ārstniecības augiem, mežs, dīķis, stārķu koks. Sarunas par dzīvi ar saimniekiem. Rīta rasas skaistuma procedūras, "varžu koris", tējas baudīšana seno ābeļu paēnā, ārstniecības augu vākšana kopā ar saimnieci. Telšu un piknika vietas (līdz 20 cilvēkiem).

Attālums no valsts galvaspilsētas61   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zirgu sēta "Volāni"

Saimniecība piedāvā apskatei zirgus, ponijus, trušus, Bramas šķirnes vistas un cāļus. Bērniem tiek piedāvātas izjādes ar mazo poniju Xavier gan mugurā (bērna svars līdz 35 kg), gan mazos ratos.

Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Aitu un kazu audzētava "Mucenieki"

Atrodas skaistā vietā, Pilsētas ezera krastā. Saimniecībā audzē aitas, kazas, trušus un mājputnus. Piedāvā ekskursiju, bērniem trušu barošanu un jēru apskati pavasarī. Interesenti var piedalīties aitas cirpšanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas81   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Piemājas zoo "Brieži"

Piemājas zoodārzs "Brieži" atrodas netālu no Rīgas. Šeit sastopami daudzi un dažādi dekoratīvie putni, tītari, pīles, fazāni, pāvi un žagata, starp tiem dzīvo jūrascūciņas un truši. No četrkājainajiem draugiem te var sastapt Holandes pundurkaziņas, Haidšnukes aitas, Šetlandes ponijus, ēzeļu ģimeni, vāverēnus un jenotpuiku Bārniju. Zoodārzu palīdz sargāt zosu bariņš un Peruāņu pundursivēns - Pigis. No 2015. gada Briežos dzīvo arī dambrieži un briedis Munžaks. Pēc pastaigas zoodārzā, iepriekš piesakot, iespējams izmantot piknika vietas un bērnu rotaļu laukumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas16   Sezona1-12   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
N/A
Latvija

Trušu parks "Sēd uz sliekšņa pasaciņa"

Trušu parks "Sēd uz sliekšņa pasaciņa" ir piemērota vieta ģimenēm ar bērniem un tūristiem, kur var lieliski pavadīt brīvo laiku, izmantojot dažādas atpūtas un izklaides iespējas. Parkā trušus var ne tikai apskatīt, bet arī paņemt rokās un apmīļot, kā arī iepazīties ar trušu stiķiem un niķiem. Parkā ir pieejama ugunskuru vieta un grills. Iespējams iegādāties arī dažādus suvenīrus.

Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Mini zoo "Rančo"

Mini Zoo ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar eksotiskiem mājdzīvniekiem . Piedāvājumā apskate un kontakts ar dzīvniekiem, barošana, pastaigas ar dzīvniekiem pa zoodārzu, fotografēšanās ar dzīvniekiem, vizināšanās ar poniju bērniem, dzimšanas dienas un tusiņi kopā ar zoodārza iemītniekiem,piknika vieta. Šeit sastopami ķenguri, pāvi, ēzelītis, jenots, savvaļas zirgs, poniji, nūtrijas, burunduki, pundurkaziņas, punduraitiņas, angoras un pundurtrusīši, pundurpīlītes, pundurvistiņas, fazāni, tītari, paipalas, dekoratīvie baloži un citi eksotiskie putni un dzīvnieki. Piknika vieta/ ugunskura vieta ar malku, kas jāpiesaka iepriekš. Pieejamas ekskursijas gida pavadībā.

Bērniem un jauniešiem   Dzīvnieku vērošana   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
N/A
Latvija

Ģinas

Saimniecībā ražo pienu, gaļu un audzē dārzeņus. Interesenti var doties ekskursijā un iegādāties saražoto produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Rubuļi"

Desu un kūpinājumu ražošana no saimniecībā audzētām cūkām. Cūku barībā saimniecība izmanto pašu audzētus graudus( nav apstrādāti ar glifosātiem) un nemodificētās sojas pupiņas, kuras saimniecība pati izaudzē. Desu un kūpinājumu sastāvā ir gaļa un garšvielas. Kūpināšanas procesā izmato tikai un vienīgi dabīgo alkšņa malku.

N/A
Latvija

Baloži

Saimniecība nodarbojas ar vistu audzēšanu, kā arī piedāvā pārvietojamo pirti "Pirts Omnibuss".

Attālums no valsts galvaspilsētas192   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mazvasaraudži"

Audzē dārzeņus, ārstniecības augus un ražo medu. Saimniecības laukos ganās Šarolē šķirnes gaļas liellopi. Produkcijas iegāde. Saimniece dalās pieredzē un pastāstīs arī par citām apkaimes bioloģiskajām saimniecībām.

Attālums no valsts galvaspilsētas178   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

z/s Vilciņi

Attālums no valsts galvaspilsētas133  
N/A
Latvija

Rakšu ZOO

Atpūtas kompleksā "Rakši" iespējams apskatīt  vienkupru un divkupru kamieļus, lamas, alpakas un guanako. Piedāvā veselīgo kamieļu piena pankūku degustāciju, pārgājienus ar lamām un izjādi ar kamieli, kā arī citas aktīvas izklaides.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas85   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Vizbuļi

Saimniecībā audzē gaļas liellopus un dārzeņus. Interesentiem sniedz konsultācijas, pārdod sēklas un dārzeņus.

Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mini - ZOO "Silkalni"

Gida pavadībā vai individuāli var apskatīt 16 baložu šķirnes, Vjetnamas pundurcūku, nutrijas, trušus, šinšillas, kazas, papagaiļus, smējējūbeles, pīles, zosis, vistas, fazānus u.c. putnus. Bērni var pabarot dzīvniekus un rast tiešu saskarsmi ar tiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mežacīruļi"

Z/S „Mežacīruļi” izveidota 1992. gadā. Saimniecība atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, Lielupes sateces baseinā. Uzsākot darbību, saimniecības lielums bija 7.2 ha; saimniecībā bija 3 govis, 20 aitas un 6 sivēnmātes. Šobrīd saimniecību raksturo 700 ha zemes, 300 slaucamās govis, siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi. 

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas74   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Savvaļas dzīvnieku parks "Dimantu kalns"

Šobrīd parka plašajos voljēros dzīvo ~ 200 dambriežu. Blakus uzcelta Baltijā lielākā briežu šķirotava. Saimnieks piedāvā dzīvnieku apskati tiešā tuvumā un saskarsmi ar tiem, organizē izglītojošas bērnu nometnes, konsultē par dzīvnieku audzēšanas jautājumiem.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Trušu audzēšanas saimniecība "Mežiņi"

Saimniecībā apskatāmi Latvijā reti audzētie angoras truši. Piedāvā ekskursiju ar stāstījumu, trušu vilnu, vilnas izstrādājumus (cimdi, zeķes) un konsultācijas. Bērni var rast saskarsmi ar dzīvniekiem un saimnieces uzraudzībā tos pabarot.

Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Lauku māja "Ķempēni"

Saimniecības (izvietojusies bijušās Ķempēnu muižas kalpu mājā) apkaimes laukos ganās vairāk nekā 200 Latvijas tumšgalves šķirnes aitas. Te var iegādāties gaļu, vilnu, ādas un piedalīties izzinošā ekskursijā ar degustāciju, makšķerēt un degustēt foreles (zivis tikai naktsmītņu klientiem).

Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS "Rudeņi"

„Rudeņi” atrodas Zemgales līdzenuma dienviddaļā – austrumos no Bērvircavas. Dibināta 1999. gadā. Saimniecība specializējusies piena lopkopībā, un tajā šobrīd ir virs 300 piena govīm un tikpat jaunlopiem. Otra saimniecības ražošanas nozare ir graudkopība. „Rudeņu” laukos - vairāk nekā 400 ha platībā aug ziemāji un vasarāji, rapši un kukurūza. Lai utilizētu lopkopības rezultātā radušos atkritumus, uzcelta moderna biogāzes ražotne, kuras saražotā enerģija tiek izmantota saimniecības vajadzībām. Aktīvi apgūst ES projektus. Par vienu no tiem uzcelta  kūts līdz 400 vietām un govju slaukšanas karuselis.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas79   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Trušu muiža (Kalvenes trusis)

Trušu audzēšanas saimniecība "Trušu muiža" savā allaž tapšanas procesā esošajā garaušu muižas kompleksā piedāvā aplūkot 15 – 20 dažādu šķirņu trušus no visas pasaules, kā arī iegūt bildi ar trusi. Lieliska iespēja ciemoties trušu "Harmonijas un miera sētā", tos samīļot, pabarot. "Trušu muiža" iegūst aizvien jaunus kaimiņus un pilnveidojas. Iespēja iegādāties "Trušu muižas" greznumlietas. Vaislas truši un mīļdzīvnieki.

Vasaras sezonā (jūnijs - augusts) gaidīs ciemos no otrdienas līdz svētdienai (11:00 – 18:00). Lielākas grupas, iepriekš vienojoties, uzņem arī citā laikā. 

Attālums no valsts galvaspilsētas168   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Trušu dārzs un dzīvnieku sēta "Sveķi"

Piedāvā aplūkot dažādu šķirņu trušus un mājputnu sētu (zosis un dažādu šķirņu vistas, kuras dēj olas zili zaļā un zaļā krāsā, tumši sarkanā, baltā un smilšu krāsā). Iespēja iepazīties ar vienu no vecākajām aitu šķirnēm, kas vilnu maina pašas. Atrakcija - trusis - īpašā piedāvājumā (fotogrāfēties, mīļoties u.c.). Saimniecībā iespējams nopirkt mājražoto produkciju. Iepriekš piesakot, piedāvā arī degustācijas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas158   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Briežu dārzs "Mežsētas"

Pededzes upes palieņu pļavās un to apkārtnē 200 ha platībā audzē ~ 350 staltbriežus, stirnas un mežacūkas. Briežu dārza teritorijā uzcelti torņi graciozo meža dzīvnieku vērošanai. Izrakti dīķi komercmakšķerēšanai. Ekskursijas savlaicīgi saskaņojamas!

Makšķerēšana   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas220   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Āmuri"

Saimniecībā ražo liellopu gaļu. Tās piedāvājumā ir ekskursija ar netradicionālo garšaugu un eksotisko tējaugu iepazīšanu, degustāciju un iegādi.

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Baroni"

Saimniecības lepnums ir ~ 100 kazu liels ganāmpulks, no kura sniegtajām veltēm ražo pienu, sieru, biezpienu un jogurtu. Interesenti var doties ekskursijā, apskatīt dzīvniekus, degustēt un iegādāties bioloģiskā veidā ražotus veselīgus produktus. Tuvējā dīķī var makšķerēt un katrs pats nogrillēt savu lomu.

Attālums no valsts galvaspilsētas204   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lauku sēta "Ieviņas"

Lauku sētā piedāvā mājdzīvnieku, mājputnu un eksotisko maru apskati un izjādes ar poniju. Konsultācijas dārzkopībā un sīku dzīvnieku audzēšanā. Iespējams iegādāties paipalu olas, kūpinājumus, cāļus un jaunputnus.

Attālums no valsts galvaspilsētas157   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Bioloģiskā saimniecība "Dzirnas"

Bioloģiskā saimniecība, kurā tiek audzētas dējējvistas. Apmeklētājiem tiek piedāvātas ekskursijas ar olu meklēšanu un vākšanu. 

Attālums no valsts galvaspilsētas176   Sezona5-10  
N/A
Latvija

ZS "Lācīši"

„Lācīši” meklējami Galgauskas pagastā, kas atrodas dienvidrietumos no Gulbenes. Saimniecības, kas ir viena no lielākajām Vidzemes ziemeļaustrumu daļā, specializācija ir graudaugi (577 ha), rapši (295 ha) un dažādu zālāju sēklaudzēšana. Otrs saimniecības darbības virziens ir piena lopkopība (ap 100 govis), gaļas lopkopība un jaunlopu audzēšana. Izveidota interesanta apspriežu – prezentāciju telpa, kas apvienota ar govju kūti (darbība kūtī vērojama cauri lieliem stikla logiem). Aktīvi iesaistās ES projektu apguvē. Iepriekš piesakoties, iespējama saimniecības apskate un pieredzes apmaiņa.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas194   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Mini ZOO "Salmiņi"

Apskatāmi ~ 30 sugu un tikpat daudz dažādu šķirņu putni un dzīvnieki - dzērves, fazāni, gulbji, punduraitas, pundurcūkas, ķenguri, vāveres u.c. Ekskursija un stāstījums par dzīvniekiem un individuāla pastaiga pa dārzu. Iespējama retu un eksotisku augu stādu iegāde no kolekcijas dārza.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona3-11   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Zaķīši"

Viena no lielākajām Latvijas trušu audzētavām. Tajā audzē ap 25 šķirņu, gan populāru, gan eksotisku trušus. Izveidots brīvdabas trušu aploks. Trušu, gaļas, kažoku, ādu, mēslojuma iegāde. Telšu vietas, pirts (zaķīšu pirtiņa), makšķerēšana dīķos. “Trušu dienas” maija beigās – trušu tirdziņš, degustācijas.
Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Dalios Ėmužytės ekoloģiskā kazu saimniecība

Kazas piena produkti, ēdieni no kazas izcelsmes produktiem, izglītošanās programmas.

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas32   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Bioloģiskā saimniecība Mieriņi

„Mieriņi” ir īsta liela lauku saimniecība pļavu meža vidū, kas atrodas pie Latvijas robežas. Tīrajos Latgales laukos tiek audzēti bioloģiski dārzeņi un lopi. Saimnieki dzīvo saskaņā ar dabu un aicina ikvienu savu viesi izjust un izbaudīt apkārtnes skaistumu ar visām maņām: gan garšojot, gan elpojot, gan taustot un klausoties. Visas maņas apvienojot, izdodas dzīvot pa īstam.

Miera pilna Latgales ainava ieskauj bioloģisko saimniecību „Mieriņi”. Šī vieta dāvās atpūtu ar jauno lapu žilbinošo zaļumu un skurbinošajām putnu dziesmām pavasarī, ar plašo debess jumu, kas atspoguļojas ūdeņos, un košajām dabas krāsām vasarā, ar dzelteno lapu paklāju rudenī un ziemā – ar silto sniega segu uz karstās pirtiņas jumta.

Papildu bioloģiskās gaļas produktiem saimniecība piedāvā arī latviešu gadskārtu svinības, nodarbības dabā, pirts pakalpojumus un telšu vietas.

Attālums no valsts galvaspilsētas248   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mauriņi"

Saimniecībā audzē trušus, kazas, cūkas, govis, zirgus t.sk. svežzemju – Kamerūnas aitas un baibakus. Piedāvā ekskursiju, savvaļas zirgu un dzīvnieku apskati un bioloģiskās produkcijas iegādi, kā arī pirts kūri pēc Latgales melnās pirts celtniecības tradīcijām būvētā pirtī.

Attālums no valsts galvaspilsētas195   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Briežu dārzs ''Jaunozoli''

Staltbriežu dārzs Umurgas pagastā "Jaunozoli", kur 100 ha lielā platībā ganās ap 250 staltbriežu. Saimniecībā apskatāmi arī pāvi, truši, aitas, kazas, ponijs. Iespēja iegādāties bioloģiskās saimniecības produkciju. Apmeklētājus gaida ciemos gan vasarā, gan ziemā.

Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Izjādes ar zirgiem Kalvenē

Saimniecība ir neliela un atrodas laukos, klusā vietā. Līdz ar to pilnīgi dabiski tiek nodrošināta mierīga un relaksējoša saskarsme un darbs ar zirgiem. Piedāvā izjādes ar diviem zirgiem, organizējam sacensības pajūgu braukšanā. Vasaras periodā nodrošina zirgiem pansiju. Atrodas tikai 4,5 km no valsts nozīmes A9 ceļa Rīga- Liepāja un 16 km attālumā no Rīgas Zoodārza filiāles „Cīruļi”. Vasarā ir ugunskura vieta, nakšņošanas iespējas teltīs.

Attālums no valsts galvaspilsētas168   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Zīles"

Saimniecības plašajās pļavās Aiviekstes upes krastos ganās Latvijā lielākais Latvijas tumšgalves aitu ganāmpulks (~ 400 dzīvnieki). Saimniecības apskate, šķirnes aitu, gaļas, vilnas, ādu un dārzeņu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas210   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

SIA "Mikaitas"

Šķirnes aitu audzēšanas uzņēmums SIA Mikaitas ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2005. gadā. Tā misija ir piedāvāt gaļu ražojošiem ganāmpulkiem vaislas materiālu, kas dod ātraudzīgus jērus ar teicamām gaļas īpašībām. Saimniecībā audzē Oxforddown aitu šķirni. Saimniecībā var iegādāties: dažāda vecuma šķirnes jaunaitiņas, vaislas aitas un teķus, dziju, vilnas izstrādājumus, apstrādātas aitādas, aitas apganīšanai, jēra gaļu un dažādus gaļas izstrādājumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas86   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bērzi"

Saimniecībā audzē kazas, no kuru piena ražo sieru u.c. produktus. Apmeklētājiem uzcelta prezentāciju zāle, kur var degustēt no kazas piena ražotu saldējumu, iegādāties ar kazu tematiku saistītus suvenīrus u.c. produkciju. Piedāvā ekskursiju pa saimniecību.

Attālums no valsts galvaspilsētas105   Sezona8-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Polieši"

Saimniecība specializējusies gaļas liellopu, kazu un dārzeņu audzēšanā. Stāsta par bioloģiskās saimniekošanas metodēm un piedāvā produkciju. Atrodas ļoti ainaviskā vietā.

Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kalnbundas

"Kalnbundās" piedāvā aktīvā tūrisma iespējas - izjādes un vizināšanos ar zirgiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas165   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Lauku sēta "Baķi"

Saimniecība atrodas ļoti ainaviskā un iekoptā vietā - Balupes kreisajā krastā, Rugāju novadā. Tā savu darbību uzsākusi nesen – 2013. gadā. Balupes piekrastes pļavās ganās vairāk nekā 100 Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, kas tiek izmantotas gaļas un vilnas ieguvei. Nelielā daudzumā tiek audzēti vaislas truši. Saimnieki piedāvā ekskursiju pa apkaimes laukiem, pirts rituālus. Ja apmeklētāji savlaicīgi piesakās, iespējams pasūtīt plovu ar aitas gaļu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Gretes"

Saimniecībā audzē zīdītājgovis (Galovejas, Herefordi, Limuzīna, Šarolē, Latvijas brūnās). Piedāvā izzinošu ekskursiju, kuras laikā var vērot – kā barojas teliņi.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Lielgravas"

Saimniecībā audzē aitas, trušus, zirgus, Āfrikas strausus un citus mājputnus, kā arī šitaki sēnes. Šeit var pasūtīt un iegādāties sēnes, suvenīrus no strausu spalvām u.c. lauksaimniecības produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona5-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Saimniecība "Silkalni"

«Silkalnos» apmeklētāji var iepazīties ar visdažādākajiem pļavās, tīrumos un dārzos, mežos un purvos, pagalmos un puķudobēs augošiem ārstniecības augiem, kā arī to lietojumu veselības uzturēšanā. Ekskursiju laikā saimniece iepazīstina ar ārstniecības augiem, to audzēšanas, vākšanas, kaltēšanas un tēju maisījumu, sīrupu, izvilkumu gatavošanas noslēpumiem. Tūristi saimniecībā var degustēt un iegādāties ārstniecības augu tējas. Īpaši piesakot, saimnieks interesentiem parāda un pastāsta par dabas enerģijām - āderēm un akmeņu spēku.
Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas99   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

ZS "Valti"

Saimniecība nodarbojas ar tīršķirnes un krustojumu liellopu audzēšanu vaislai, nobarošanai un gaļas ražošanai, ar piena sivēnu pārdošanu un cūkgaļas ražošanu, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšanu, kā arī biškopību. Saimnieki jau vairākus gadus sešos saimniecības dīķos audzē karpas, līņus un orfas. Ziemas sezonā zivis var ķert speciālos zivju mājas baseinos, kas izveidoti, uzpludinot Bērzenes upes līkumu. Z/S „Valti” saviem apmeklētājiem piedāvā ieskatu un mācības bioloģiskajā saimniekošanā, gaļas liellopu audzēšanā, t.sk. ģenētiskajā darbā ar tīršķirnes uzturēšanu, un makšķerēšanu svaigā gaisā. Semināru un mācību vajadzībām Zivju mājā ir izbūvēta speciāla semināru zāle un virtuve. Saimniecībā atrodas un tiek uzturēta Oskara Kalpaka taka, kas šķērso ģeoloģiski un ainaviski interesantu teritoriju. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas154   Sezona5-9   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Strausu ferma "Nornieki"

Saimniecības pamatnodarbošanās ir Āfrikas strausu audzēšana un pārstrāde ar zīmolu "baudi:", kā arī Kazu (Āfrikas būru šķirne) audzēšana. Veselīgu produktu veidošana ar zīmolu "baudi:" (gaļas produkti, garšvielas, ābolu čipsi). Piedāvā individuālās un grupu ekskursijas, degustācijas un radošās darbnīcas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas167   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Rēvici

Saimniecībā apskatāmi vairāki dzīvnieki - zirgi, kazas, truši, suņi, kaķi un murkšķi. Ir iespēja iesaistīties lauku darbos un iemēģināt darbarīkus, iemācīties seno deju soļus, izstaigāt dzīvnieku takas un baudīt uz ugunskura ceptas pankūkas ar kazas pienu. Saimniecībā pieejamas arī pirtslietas un zāļu tējas.

Attālums no valsts galvaspilsētas58   Sezona1-12  
N/A
Latvija

ZOO "Lauku Sēta"

Apskatāmi poniji, ēzeļi, punduraitas, pundurkazas, pundurtruši, pundurcūkas, lama, vistas un citi mājputni. Bērniem iespējama vizināšanās ar poniju vai ēzeli, kā arī zivju barošanu. Iekārtots rotaļu laukums un piknika vieta „Pundurīšu paradīzē”.

Makšķerēšana   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas45   Sezona5-11   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

ZS "Lojas"

Zemnieku saimniecība "Lojas", kas atrodas Mazsalacas novadā, ir jaukta tipa saimniecība - saimniekošana, sākot no graudaugu audzēšanas (kvieši, mieži, rudzi, rapsis), līdz salmu granulu veidošanai, ko izmanto lopu pakaišiem. Gaļas lopu audzēšana.

Attālums no valsts galvaspilsētas163   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Kazas piena produkcija "Līvi"

Vieni no lielākajiem Latvijas kazkopības produkcijas ražotājiem. Audzē ~ 160 tīršķirnes kazas (Alpu, Anglo, Vācu baltā dižciltīgā) un mājas cūkas kuiļus (vaislai). Ekskursija un iesaistīšanās kazu ganīšanā. Sākot no marta - kazlēnu apskate. Vairāku siera šķirņu degustācija, slaukšanas (ap 17:00 dienā) demonstrēšana. Piedāvā arī gaļas konservu degustāciju un iegādi. Produktiem nepievieno konservantus!

Dzīvnieku vērošana   Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle “Cīruļi”

Te plašos aplokos mīt 38 sugu savvaļas dzīvnieki (kiangi, lāči, lūši, vilki, meža cūkas, aļņi, vāveres, plēsīgie putni) un visdažādāko šķirņu mājdzīvnieki – Latvijas zilās, Hailandes un Galovejas govis, Romanovas aitas, Vjetnamas cūkas, pīles, zosis, tītari u.c. Acīgākie dīķos pamanīs retās Eiropas kokvardes. Kalvenes pagasta „Cīruļi” – tā ir lieliska, nesteidzīga atpūta lauku vidē, iepazīstot dzīvo dabu!

Darba laiks no novembra līdz martam: katru dienu no 10:00 – 16:00
Darba laiks no aprīļa līdz oktobrim: katru dienu no 10:00 – 18:00

Attālums no valsts galvaspilsētas168   Sezona1-12  
N/A
Latvija

SIA "Ances"

Saimniecības "Ances" Latvijas tumšgalves aitas aug tīrā vidē – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā, Igaunijas pierobežā, Naukšēnu pagastā, kur nekad nav intensīvi lietoti ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi un minerālmēsli. Aitas gan ziemā, gan vasarā brīvi pārvietojas, un nožogojums ganībās kalpo, pirmkārt, lai aizšķērsotu ceļu vilkiem un meža cūkām. Saimniecības ganāmpulkā tiek turētas tikai tādas tīršķirnes aitu mātes, kuras dzimušas kā dvīnes vai trīnes, t.sk. arī ģenētisko resursu dzīvnieki. Dzīvnieku priekštečiem ir tikai vienas šķirnes - Vācijas melngalves asiņu piejaukums. Aitas tiek lecinātas tikai ar augstvērtīgiem LT teķiem pa grupām janvārī, februārī un augustā, septembrī.

Attālums no valsts galvaspilsētas174   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Klimpas"

Zemnieku saimniecības laukos ganās vairāk nekā pusotrs simts aitu. Uzcelta teķu nobarošanas stacija, tiek organizētas dzīvnieku izsoles un Aitu dienas. Saimnieks vada ekskursijas, piedāvā šķirnes aitu un aitkopības produkcijas iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Zvaigznītes"

Zemnieku saimniecība "Zvaigznītes" atrodas tuvu Rīgai - Ogresgalā, Ogres novadā. Saimniecībā saimnieko ģimene divās paaudzēs, un galvenais darbības veids ir lopkopība - saimniecībā ir apmēram 350 piena liellopi, 120 gaļas liellopi un 230 jaunlopi.

Attālums no valsts galvaspilsētas49   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kurzemes garša

Ražo gaļas produktus, pārstrādājā cūkgaļu un medījuma gaļu.

N/A
Latvija

Slieku audzētava ''Agle''

Kalifornijas sarkano slieku audzēšana un biohumusa ražošana. Piedāvā nelielu ekskursiju ražotnē, informāciju par slieku audzēšanu un biohumusa ražošanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas148   Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Buivydų ekoūkis/ Buividu ekosaimniecība

Bioloģiskā lauksiamniecība, kurā tiek audzēta gaļas liellopu šķirne "Aubrac", kas nāk no Francijas Aubrac reģiona. Tiek pieņemti apmeklētāji grupās, lai iepažistinātu ar saimnieciskās darbības vēsturi. Bioloģiski audzētas auzas, spelta un mellenes. Iegādei svaigi augļi un liellopu gaļa.
 

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas300  
N/A
Latvija

ZS "Jokas"

„Jokas” atrodas 4 km austrumos no Turlavas. Saimnieks Jānis Uzulēns uzņēmumu mērķtiecīgi attīstījis un paplašinājis kopš tās dibināšanas 2011. gadā. Saimniecības lepnums ir gaļas lopu ganāmpulks, kurā ir ap 70 govju, kā arī pieci zirgi. Saimniecībā ražo desas un citus gaļas produktus. Saimniecība piedāvā arī citus pakalpojumus – apsaimnieko mežus un nodarbojas ar zivsaimniecību.

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Šķirnes trušu saimniecība "Priedes"

Saimniecībā audzē ~ 400 trušu, kā arī zemenes. Vaislas trušu, trušu gaļas, zemeņu stādu (3 – 4 šķirnes) un ogu iegāde. Pavasaros piedāvā salātus, bet rudeņos – dārzeņus. Izvadās pa saimniecību un dalīsies padomos ar truškopjiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Strausu ferma "Mazzariņi"

Dažāda vecuma Āfrikas strausu apskate, stāsti par un ap strausiem. Pieejami izstrādājumi no strausu spalvām, ādas un taukiem, svaigas strausu olas.

Attālums no valsts galvaspilsētas63   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Kaijas"

Piedāvājumā ir zirgu izjādes un izbraucieni pajūgā visa gada garumā. Apmeklētāji var rast saskarsmi ar dzīvniekiem – kazām, aitām, vistām, tītariem, zosīm un pīlēm. Kūpināta kazas siera degustācija. Saimniece taisa ziemassvētku puzurus u.c. rotājumus. 

Slēpošana   Svinības   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas125   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Trušu saimniecība "Elčuki"

Trušu ferma (~ 200 truši), kuras apmeklētājiem piedāvā ekskursiju ar trušu apskati un konsultācijas par trušu audzēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas220   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Kalna Ļūdāni"

Saimnieks ļoti skaistā vietā (ar skatu uz Saukas ezeru) audzē gaļas liellopus, kas visa gada garumā nogana apkārtējo pauguru nogāzes. Novadīs ekskursiju, parādīs govis un piedāvās saldos ķiršus un ābolus no sava dārza.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona6-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Buku audzētava

Audzētavas apmeklētājiem gida pavadībā piedāvā staltbriežu, dambriežu un muflonu apskati ar stāstu par dzīvnieku audzēšanas īpatnībām. Veic selekcijas darbu.

Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Kūdrāji

Saimniecībā audzē zirņus, putraimus, lauku pupiņas un liellopus. Apmeklētājiem piedāvā ekskursiju, kuras laikā stāsta par biodinamiskās lauksaimniecības paņēmieniem.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas175   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Dekšņi 1

Saimniecība nodarbojas ar zirgkopību un aitkopību.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vildēni"

Saimniecībā var apskatīt vairāk nekā 20 vistu šķirnes, Āfrikas strausus, pāvus, fazānus, paipalas, tītarus, pērļvistiņas, pāvbaložus u.c. eksotiskos putnus, pundurcūkas, ponijus, trušus, baibaku, dambriežus un mājdzīvniekus. Ekskursija, sezonas laikā - putnu olu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Alpaku ganāmpulks

Baltijas valstīs lielākais alpaku (Dienvidamerikas kalnu reģionu dzīvnieks) ganāmpulks. Interesenti var apskatīt dzīvniekus, noklausīties stāstījumu un iegādāties alpaku vilnu. 2014. gadā ganāmpulku plāno pārvietot no Vīcežu muižas Lībagu pagastā.

 

Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona7-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Bioloģiskā dabas sēta "Aparēni"

Ainaviskā Vidzemes augstienes pauguru ieskautā vietā apskatāms daiļdārzs, kā arī dažādu šķirņu (vairāk nekā 30) putni - baloži, pāvi, fazāni, vistas, ūdensputni u.c. Piknika vieta un bērnu rotaļu laukums.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona4-10   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Lietuva

Gliemežu saimniecība "ASPERSA"

Saimniecībā tiek audzēti Helix Aspersa Maxima sugas gliemeži. Ekoloģiska produkcija. Tie tiek baroti tikai ar vietējiem dārzeņiem un gliemežiem domāto īpašo barību.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Biedrība "Latvijas Slieku audzētāju asociācija"

Biedrība "Latvijas Slieku audzētāju asociācija" tika nodibināta 2010. gada 1.septembrī ar mērķi attīstīt sliekkopību un vermikomposta ražošanu Latvijā. Pamatnodarbošanās - vermikomposta ražošana.

Attālums no valsts galvaspilsētas63  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vītoliņi"

Zemnieku saimniecībā "Vītoliņi" nodarbojas ar zirgaudzēšanu, kā arī ar jāšanas apmācību. Iespējamas izjādes pa mežu un vizināšanās pajūgā.

Attālums no valsts galvaspilsētas73   Sezona1-12  
N/A
Latvija

ZS "Strauti"

„Strauti” atrodas Embūtes pauguraines austrumu malā. No dienvidiem tos ieskauj plaši mežu masīvi, kuros mīt daudzi Latvijas savvaļā sastopamie dzīvnieki. Blakus saimniecībai atrodas bijušās putnu fermas korpusi. Saimniecībā audzē vaislas trušus, aitas, dažādu šķirņu mājputnus, divus zirgus un poniju. Saimniecības laukos ganās govju ganāmpulks, kurā starp dažādu šķirņu govīm apskatāmas arī Latvijas Zilās govis. Saimniece piedāvā ekskursijas skolēnu grupām un citiem interesentiem. Iepriekš vienojoties, iespējama trušu gaļas, aitas vilnas, kā arī saimniecībā izaudzēto dārzeņu iegāde. Bioloģiskā saimniecība. 

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas181   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes