Atpūta laukos
Interreg V-A Latvia – Lithuania
01.04.2017 - 31.03.2019 (LatLit-181)

Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana. Vēsturisko Dārzu Tūrisms

Projekta jaunumi

Esam izdevuši jaunu tūrisma karti "Vēsturiskais un mūsdienu dārzs", kas Jūs aizvedīs ceļojumā pa Latvijas un Lietuvas dārziem. Kartē iekļauti 109 apmeklētājiem atvērti dārzi, tai skaitā atzīmēti 53 vēsturiski dārzi, kuros izceltas šo dārzu vērtības, botāniskie dārzi un augu kolekcijas, kur var iepazīt dārzkopības tradīcijas un vēsturi, un kur apskatāmas tradicionāli audzētas augļu, dārzeņu, garšaugu, dekoratīvu koku, krūmu un ziedu šķirnes Latvijā (Zemgalē, Kurzemē un Latgalē) un Lietuvā (Aukštaitijā, Žematijā). Iekļauti vairāki daiļdārzi, kur smelties idejas sava dārza dizainam, kā arī saimniecības, kas nodarbojas ar ogu un augļu pārstrādi. Kartē iekļauti 7 tūrisma maršruti, kas noderēs ceļojumu idejām dārzu sezonas laikā.

Karte šobrīd pieejama latviešu valodā. Tuvākajā laikā tā būs pieejama arī krievu, vācuun angļu valodā.

Karti bez maksas iespējams saņemt "Lauku ceļotāja" birojā Kalnciema ielā 40, Rīgā.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


25. janvārī projekta partneri tikās izstādē "ADVENTOUR" Viļņā, lai sanāktu uz partneru tikšanos un pārrunātu atlikušās aktivitātes, kā arī prezentētu projekta aktivitātes un rezultātus plašākai publikai. 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


No 9.-13. janvārīm Nīderlandes pilsētā Utrehtā norisinājās tūrisma un atpūtas izstāde-gadatirgus "Vakantiebeurs 2019", kas ir viena no vadošajām tūrisma izstādēm Eiropā. Katru gadu izstādi apmeklē ap 100 000 apmeklētāju. Izstādes ietvaros informējām potenciālos Nīderlandes tūristus un tūrisma profesionāļus par Latvijas lauku tūrisma piedāvājumu, īpaši izceļot vēsturisko dārzu tūrisma piedāvājumu.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Šī gada 20.septembrī aicinājām mediju pārstāvjus doties uz Zemgales dārziem, kas atvērti apmeklētājiem, kur iespējams iepazīt dārzkopības tradīcijas un vēsturi un kur apskatāmas tradicionāli audzētas augļu, dārzeņu, garšaugu, dekoratīvo koku, krūmu un ziedu šķirnes.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Latvijas un Lietuvas dārzkopības institūti, muzeji un lauku tūrisma asociācijas, apvienojot spēkus kopīgā projektā „Vēsturiskie dārzi tūrismā” izdevuši rokasgrāmatu "Vēsturiskais un mūsdienu dārzs".  Interesenti var saņemt padomus, kā rīkoties, lai arī savu dārzu iesaistītu tūrisma piedāvājumā un atvērtu apmeklētājiem. Ir notikušas vairākas profesionālu dārzkopju sniegtas augļu koku veidošanas meistarklases un pieredzes apmaiņas braucieni. Par dārzu vēsturi, dārzu iekopšanas tradīcijām un to pielietojumu mūsdienu dārzos padomi rodami jaunajā rokasgramatā, kas pieejama elektroniski (pdf) un drukātā versijā mūsu birojā - Kalnciema ielā 40, Rīgā.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


"Lauku ceļotājs" kopā ar Dārzkopības institūtu 20. septembrī aicina mediju doties braucienā "Vēsturiskie dārzi tūrismā".

Šī brauciena laikā viesosimies apmeklētājiem atvērtos dārzos un saimniecībās, kur var iepazīt dārzkopības tradīcijas un vēsturi, un kur apskatāmas tradicionāli audzētās augļu, dārzeņu, garšaugu, dekoratīvo koku, krūmu un ziedu šķirnes. Ar prieku dosimies pretī rudenim!
Pieteikšanās līdz 11.09.2018 rakstot uz e-pastu anna@celotajs.lv vai pa tālr. 67617600.
 
Brauciena programma (PDF).

Brauciena organizatori: Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" un Dārzkopības institūts.
Brauciens norisinās projekta “Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana. Vēsturisko Dārzu Tūrisms” (LatLit-181) ietvaros, ko finansē Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas - Lietuvas programma 2014. - 2020. gadam no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Šī gada 1. un 7. augustā sadarbībā ar Dārzkopības institūtu aicinām uz augļu koku veidošanas meistarklasēm Raiņa mājā Berķenelē un z/s Vilki. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar teritoriju, kā arī Dārzkopības institūta vadošais pētnieks E.Rubauskis pastāstīs par augļu koku veidošanas principiem un sniegs praktiskus padomus dārzā par veco augļu koku veidošanu.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


 

"Lauku ceļotājs" sadarbībā ar Dārzkopības institūtu š.g. 22. martā aicināja uz meistarklasi, kas notika Rundāles pagasta "Mazmežotnes muižā".

Seminārā stāstījām par aktualitātēm lauku tūrismā un vēsturisko dārzu produktu, savukārt dārzkopības speciālisti dalījās zināšanās par dārzeņu audzēšanu un saglabāšanu, veco dārzu kopšanu un augļu dārzu kopšanu. 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


20.februārī projekta partneri tikās Rīgā, lai pārrunātu aktualitātes, turpmākos projekta darbus - vēsturisko dārza karti un tūrisma maršrutiem. Pārrunātas arī apskatītas vēsturisko dārzu vietas Latvijā un Lietuvā.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


27.-28.augustam Latvijā notika projektu partneru tikšanās, kuras ietvaros pirmajā dienā Dobeles Dārzkopības institūtā tika pārrunātas veiktās aktivitātes un turpmākie darbi. Pēc semināra dalībniekiem bija iespēja apskatīt Dārzkopības institūta augļudārzu un Vilku dendrāriju Zaļeniekos.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Turpinot darbu pie projekta „Vēsturiskie dārzi tūrismā”, aicinām uz sadarbību augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu dārzu un parku saimniekus, kuri savus dārzus atvēruši apmeklētājiem vai vēl tikai plāno iesaistīties tūrisma apritē.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Projektā „Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana: vēsturisko dārzu tūrisms” jeb saīsināti - „Vēsturiskie dārzi tūrismā”, apvienojusies dārzkopības un tūrisma profesionāļu komanda – Latvijas un Lietuvas dārzkopības institūti, muzeji un lauku tūrisma asociācijas, lai kopīgiem spēkiem radītu jaunu, uz vēsturisko dārzu vērtībām balstītu tūrisma piedāvājumu. Kopīgais mērķis ir izcelt dārzkopības tradīcijas un iesaistīt tūrisma piedāvājumā dārzus, kuros tiek audzētas tradicionāli Latvijas un Lietuvas dārzos sastopamās, kā arī mūsu dārzkopju selekcionētās augļu, dārzeņu, garšaugu un puķu šķirnes. Šajā projektā vēlamies panākt, lai selekcionāri un dārzkopji atver savus dārzus apmeklētājiem un parāda mūsu vietējo, vēsturisko šķirņu priekšrocības un labās īpašības. 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


11. maijā projekta partneri tikās Babtai, Lietuvā, kur notika projekta uzsākšanas seminārs. Pasākuma laikā izrunātas projekta aktivitātes, plānotie pasākumi un noteikti termiņi darbu izpildei. 

Pēc pasākuma dalībniekiem bija iespēja apskatīt Lietuvas dārzkopības institūta izveidoto dārzu, kas projekta gaitā tiks papildināts ar seno dārzaugu šķirnēm.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Interreg V-A Latvia – Lithuania
Šī publikācija sagatavota ar Eiropas Savienības atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Latvijas Lauku Tūrisma Asociācija "Lauku ceļotājs" un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.