Ar kājām

Lielā Ķemeru tīreļa dabas taka

Maršruta garums: 2,8 km
Ilgums: līdz 1-2,5 h (ar gidu)
Attālums no Rīgas: autostāvvieta Lielā Ķemeru tīreļa malā, - ap 47 km
Piemērotākais laiks: aprīlis – oktobris
Takas segums: meža taka, laipas
Nokļūšana: ar vilcienu: Rīga – Ķemeri (līdz Ķemeriem), tālāk ar kājām aptuveni 4 km; ar auto: pa Rīgas – Venstpils šoseju (A 10, E 22) līdz Ķemeru kapiem, pie kapiem nogriezties pa kreisi un aptuveni 3 km līdz autostāvvietai purva malā.

Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām - vairāk par tām lasiet šeit .
Īss maršruta raksturojums
Ķemeru nacionālais parks izveidots 1997.g. Tā teritorijā joprojām veidojas sērūdeņi, kas kādreiz bija populārā Ķemeru kūrorta izveides pamats. Parkā sastopama ¼ daļa no Latvijas Sarkanā grāmatā ierakstītajām augu sugām, bet no dzīvniekiem tajā mīt Eiropā reti sastopamais jūras ērglis, lietuvainis un ūpis. Lielā Ķemeru tīreļa dabas taka izveidota 2000.g. un šobrīd tā ir garākā un no ainaviskākā viedokļa iespaidīgākā Latvijas purvu laipu taka. Taka ir lokveida un tās sākuma un gala punkts ir vienā un tajā pašā vietā. Takas izveides mērķis ir iepazīstināt nacionālā parka apmeklētājus ar purva ainavām un tā raksturīgākajiem augiem un dzīvniekiem.

Apskates objekti
Lielais Ķemeru tīrelis ir nozīmīga putnu ligzdošanas un atpūtas vieta migrāciju laikā. Ainaviski izteiksmīgi ir takas apkārtnē esošie purva ezeriņi, lāmas un akači.
Skatu tornis – no četrus metrus augstā skatu torņa paveras lielisks skats uz plašo tīreļa ainavu.

Naktsmītnes: 10, 14, 101, 139, 538, 907

Ja savu ceļojumu organizējat pats, sīkāku informāciju par šo un citiem maršrutiem (naktsmītņu, inventāra nomas punktu, kafejnīcu u.c. kontaktinformāciju, kā arī kartes) atradīsiet mūsu ceļvežos. Ja vēlaties, lai Jums sastāda maršrutu un atrod piemērotas naktsmītnes, jautājiet "Lauku ceļotāja" birojā.
natura 2000

Natura 2000