Atpūta laukos

Dvietes palu ziņas

Dvietes paliene ir unikāla Latvijas teritorija - sava veida Daugavas palu ūdeņu "akumulātors", kas pie lieliem paliem turpat 20km garā senleja uzkrāj likteņupes ūdeņus, mazinot to ietekmi tālākā Daugavas tecējumā. Lauku ceļotājs ir izveidojis jaunu tūrisma produktu laivotājiem, tādēļ  šajā sadaļā regulāri tiks ievietotas ziņas par to, kāda ir situācija Dvietes apkārtnē. Mūsu 2010.gada Dvietes palu brauciena fotogaleriju variet aplūkot šeit.

Vai Daugavas krastos un Dvietes palienē šogad ir gaidāmi gadsimta plūdi, kādi pēdējo reizi ir novēroti piecdesmitajos gados? Par to lasiet ziņās, kuras pēc Ilūkstes novada Bebrenes pagasta vadītājas Benitas Štrausas sniegtās informācijas un paša redzētā apkopos Juris Smaļinskis (juris@celotajs.lv). Sūtiet arī Jūs savus novērojumus!


22.04.2013

Benita Štrausa ziņo par to, kas šobrīd (2013. gadā) notiek Dvietes palienēs, pa kurām esam laivojuši 2010. gadā:

"Šogad Dvietes palienē ir pamatīgi pali! Ūdens līmenis turpina celties diennaktī aptuveni par 20 cm un šodien hidrologi prognozē maksimālo palu vilni. Šobrīd pali ir virs vidējā līmeņa, ūdens pļavās ir aptuveni 5m. Laivotājiem PARADĪZE - aptuveni 5000 ha liels ezers!"


19.04.2011

Laivošanai Dvietes palienē vispiemērotākais laiks ir sācies! Nu jau gaiss dienā iesilst līdz +15 grādiem un pali ir sasnieguši savu maksimumu. Ūdens līmenis pāris dienas stāvēja nemainīgs, bet šodien pamazām sāk kristies par 5cm. Palu līmenis šogad ir mazāks par pagājušo gadu apmēram par 50cm.


13.04.2011

Dvietes palienē joprojām ūdens līmenis turpina celties diennaktī apmēram par 50cm. Kopš palu sākuma pie ''Slobodas'' tilta ūdens pacēlies aptuveni par 3m no parastā Dvietes upes ūdens līmeņa. Ceļš Bebrene - Dviete jau pārplūdis pie Viesītes upes un drīz pārplūdīs vēl dažās vietās! Putnu un laivotāju paradīze!!!


11.04.2011

Palu līmenis Dvietes palienē turpina celties, diennaktī apmēram 50cm! Vēl jau ceļi un Munču tilts nav pārplūdis, bet neko nevar zināt!!! Laivot jau var, bet laiks ir auksts un vējains! Jāgaida siltumiņu! Putnu pilna paliene!


05.04.2011

Šodien kopš rīta Dvietes upe ir sākusi tecēt uz augšu! Daugavas ūdeņi nāk Dvietes palienē! Vakarnakt ūdens līmenis pacēlies par 50cm.


04.04.2011

Pie mums līdz vakardienai bija klusums, bet vakar temperatūra pacļās līdz + 10 grādiem, strauji kūst sniegs un upēs ūdens līmens ceļas! Dvietes upē līmens pacēlies vakar par 50 cm, bet vispār virs parastā upes līmeņa ir pacēlies pa 1m. Daugavā pie Dvietes ledus vakar sakustējies, bet tad radušies daži ledus krāvumi pie Glaudānu salas un ledus iešana apstājusies! Pagaidām šodien pie Dvietes ledus stāv mierā. Dvietes palienes pļavās satecējuši vietējie sniega kušanas ūdeņi, gājputnu jau daudz, lido arī zosu bari. Tūlīt viss notiksies!


23.03.2011

Beidzot arī pie mums sāk kust sniegs! Gājputni atlidojuši (dzērves, ķīvītes, cīruļi, strazdi un pat viens stārķis). Dvietes upē sāk parādīties ūdeņi, diennaktī ūdens līmenis pie Slobodas tilta ceļas par 10cm. Tūlīt viss sāksies!!!
Savvaļas zirgi arī jūt pavasari, jo atskrējuši jau 3 kumeliņi.


21.03.2011

Pali tuvojas!!!

Šogad, tāpat kā pagajušogad, atkal informēsim Jūs par paliem Dvietes palienē.

Vai pali būs tikpat lieli 2011. gadā kā pagājušogad? Agrāk, vēlāk? Lasiet pagājušā gada ziņas un salīdziniet paši.

Liels paldies Benitai Štrausai par atsūtīto informāciju.