Atpūta laukos

Drošības noteikumi pakalpojumu sniedzējiem uz ūdens

24.04.2019

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 2018. gadā īstenoja izklaides pakalpojumu uz ūdens tirgus uzraudzības projektu. Projekta ietvaros tika veiktas pātrbaudes izklaides uz ūdens pakalpojumu sniegšanas vietās, kur pamatdarbības virziens nav izklaides uz ūdens pakalpojumu sniegšana, īpaši pievēršot uzmanību komersantiem, kuru apkalpotais patērētāju skaits ir salīdzinoši neliels (piemēram, brīvdienu mājas, kempingi, atpūtas kompleksi, u.c.).

Izvērtējot projekta gaitā apkopoto informāciju par pakalpojumu sniedzēju informētību par piemērojamām prasībām un patērētājiem nodrošināto informāciju, PTAC sniedz "Lauku ceļotājam" sekojošu informāciju.


Informācija no PTAC.
 


Galvenie punkti, kam būtu jāpievērš uzmanība.

  • Katram  uzņēmējam, kas piedāvā laivu, supu, katamarānu utt. nomu uz ūdens pašam jāizvērtē atbilstošu glābšanas vestu lietošana. Lielākoties visi jau izmanto to vienkāršāko un nedārgako variantu 50N,  un  nav jau arī aizliegums, bet no drošības aspekta raugoties,  ieteiktu saimniekiem gādājot jaunas vestes skatīties uz 100N standartu, ja pakalpojums tiek piedāvāts ūdenstilpnē, kas lielāka par baseinu vai piemājas dīķi.
  • Lielākais uzsvars PTAC ir uz bērnu drošību un ne velti. Aplamību nav, vestēm ir jābūt un tur nu atkal  pašiem jāsaprot,   kuras vestes būtu atbilstošākas piedāvātajiem pakalpojumiem un atiecīgajai ūdenstilpnei.
  • Atbilstība ISO standartam jau nav vairs problēma, jo no 2006. gada jau visām vestēm ir, ja vien nav no  ASV vai Ķīnas. Taču pat tad PTAC iesaka izvairīties no tādu vestu lietošanas, nevis  to aizliedz. Ja nu  kāds iepricis, gluži izmest neliek, bet jaunas pērkot - tomēr skatīties pēc ISO standarta.
  • Uzņēmējiem, kuri piedāvā ūdens izklaides pie jūras - pievērst uzmanību nepieciešamajām glābšanas vestēm, jo tas jau ir cits līmenis.

Skatīt citas ziņas ...