Urlaub auf dem Land

Par ārzemnieka deklarācijas uzrādīšanu Valsts policijai un robežsardzei

14.06.2019

Šonedēļ LLTA "Lauku ceļotājs" saņēma ziņu no kāda mūsu biedra Nīcas novadā, ka sakarā ar MK noteikumiem Nr. 226 naktsmītņu īpašniekiem katru mēnesi uz valsts policijas e-pastu ir jānosūta informācija par to cik ārzemnieki ir apmetušies naktsmītnē un šīs prasības neievērošanas gadījumā nakstmītnē uz vietas ieradīsies valsts policijas pārstāvji un jautās to uz vietas parādīt.

Mēs - "Lauku ceļotājs" lūdzām skaidrojumu Ekonomikas ministrijai par šādas prasības esamību un saņēmām atbildi, kas paskaidro to, ka informācija uz valsts policiju nav jāsūta, bet ārzemnieka deklarācijas veidlapa joprojām ir jāpilda, atbilstoši jāuzglabā un pēc pieprasījuma uz vietas ir jāuzrāda Valsts policijai un Robežsardzei. 


Atbilde no Ekonomikas ministrijas Nozaru politikas departamenta pārstāves Ilonas Kalniņas:

Runājot ar Valsts policijas Kurzemes daļas Kārtības policijas priekšnieku Renatu Astrovski Ekonomikas ministrija šādu informāciju.

Tātad pēc būtības, uz VP nav nekas jāsūta (to nevar arī pieprasīt darīt regulāri) un noteikumi nav mainījušies, un pagaidām nemainīsies, jo to nosaka Ekonomikas ministrija.

Uz vasaru policijai, ņemot vērā, ka ir tūrisma sezona un ir daudz vairāk cilvēku, ir uzdots visiem iecirkņiem katru mēnesi apkopot datus par aizpildītajām deklarācijām. Un vienkārša skaita iesniegšana nedos neko. VP priekšnieks ir lūdzis detalizētu apkopojumu, tai skaitā skaitu un nac. izcelsmi utt.

Pēc būtības tas nozīmē, ka policijas inspektors ieradīsies  KATRU MĒNESI vasaras laikā, lai pārbaudītu vai un kā tiek apkopotas un uzglabātas deklarācijas. Kā arī visticamākais lūgs kopēt datus (deklarācijas) apkopošanai, kas ir pieņemami arī no likumiskā viedokļa.

Atceramies, ka papildu pieprasījumi varbūt, ja konkrētajā teritorijā palielinās noziegumu risks un, ja atbrauc divreiz, tad tam varbūt pamats.

Atceramies, ka ir vēl robežsardze, tā var ierasties neatkarīgi no Valsts policijas.


Siehe andere Nachrichten