Ārstniecības augi un tējas

Ārstniecības augus apskates saimniecības audzē gan nelielās platībās, piemājas dārzā, gan rūpnieciskos apjomos.

  • Ekskursijas pa ārstniecības augu laukiem, iegādājamas zāļu tējas un suvenīri ar ārstniecības augu pildījumu, pārstrādes produkti – eļļas, tinktūras, sīrupi, kosmētika no dabas veltēm.
  • Padomi un ieteikumi veselīgam dzīvesveidam, ārstniecības augu pielietojumam.
  • Saimniecības veido ārstniecības augu takas ekskursantiem, iepazīstinot ar augiem dabā.
  • Retāks, bet labs piedāvājums ir saimniecībā ierīkota tējnīca, kurā var nobaudīt saimniecībā audzētās tējas.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Veselības augu brīvdabas ekspozīcija ''Avotiņi''

Saimniecībā iepazīstama Vidzemē plašākā ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija – ~ 300 sugu un šķirņu. Ekskursijas laikā var uzzināt daudz jauna par augu izmantošanas iespējām pārtikā un cilvēka veselības atjaunošanā. 

Botāniskā   Skaisti skati   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

IKS PARKS

Biedrība “Iks parks” piedāvā  izbaudīt lauku priekus, spēlējoties un relaksējoties meža malā. Šeit iespējams nodarboties ar amatniecību, interaktīvā veidā iepazīt Latvijā augošos ārstniecības augus un  to īpašības. 

Piedāvājam apmeklēt divas teritorijas:
1. Ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija:  ir izveidotas 6 dažādas ārstniecības virzienu dobes. 
Ikviens var pastaigāties, atpūsties  un iepazīt  ārstniecības augus, kuri varētu būt vajadzīgi un piemēroti tieši viņam. 
Parka teritorijā ir paredzētas vietas aktīvai atpūtai - minifutbola vieta, baskāju taciņa, „skudru taka” – stafetes trase ar dažādiem posmiem, lapene un dabas klase.

2. Lauku sētiņa ar darbnīcām un mini zoo. 
Lielā nojumē vai guļbūves omulīgā kamīnzālē varēsiet izmēģināt  gan latviešu tradicionālo, gan mūsdienu amatniecību. Iespējams izspēlēt dažādas, arī  senlatviešu, spēles.

 “Iks parka” lauku sētiņā meistari  ikvienam interesentam piedāvā praktiskas nodarbības ar iespēju iepriecināt sevi ar paša radītiem suvenīriem. Tiek piedāvātas šādas radošās darbnīcas:
Augu deķu aušana, rotu kalšana, ziepju vārīšana, miltu malšana, uc.

Attālums no valsts galvaspilsētas30   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Z/S "Droši vesels"

Saimniecība atrodas Jelgavas novada Vilces pagastā. Audzē siltumnīcas dārzeņus un augus, izgatavo dažādas ziedes no ārstniecības augiem un piedāvā lekcijas par veselīgu uzturu un dzīvesveidu. Pieejama lauku pirtiņa.

Attālums no valsts galvaspilsētas86   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Ziednīca

Ziednīca ir zāļu sievas Līgas Reiteres pirts un zāļu lapene. Piedāvā pirts procedūras lieliem un maziem. Saimniece parādīs, kā sasiet pirts slotiņas, izkurināt pirts krāsni un uzmest vieglu garu. Iespēja uzzināt, kā no savvaļas augiem uzvārīt gardu tēju vai pagatavot salātus, kā arī uzpīt skaistus kroņus un uzaust zāļu paklājus. Piedāvā meistarklases un izbraukuma pasākumus – radošās nodarbības, mācību seminārus, vakarēšanu, praktisko pēršanu. Zāļu sieva stāsta arī par valodu un tradīcijām.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ragāres"

Saimniecībā (atrodas Daugavas senlejas krasta augšdaļā), aug vairāk nekā 100 augu sugu un šķirņu – dekoratīvie, garšaugi, ārstniecības augi, kā arī tradicionālie latviešu sētas augi. Te apskatāmi Latvijā lielākie Mandžūrijas aktinīdijas (t.s. Ziemeļu kivi) stādījumi. Ekskursija, augu stādu iegāde, tēju, augļu un ogu degustācijas un konsultācijas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Biškopis Juris Valainis

Dravās var iepazīt bišu dzīvi un iegādāties dažādziedu medu, propolisu, propolisa sedziņas, vaska sveces. Latvijā neparasts piedāvājums – apiterapija, kuras laikā dziedina ar senām metodēm – gultā, zem kuras ir novietoti bišu stropi (bišu radītais siltums, vibrācija, biolauks).

Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Saimniecība "Annas"

Iespēja iepazīties ar savvaļā augošiem un kultivētiem ārstniecības augiem, pašiem tos ievākt, izbaudot Latgales neskarto dabu, sasiet ārstniecības augu slotiņu veselībai un pirtij. Nodegustēt augu tējas lauku klusumā vai tieši otrādi - kopā ar „Muzikantu ciema” muzikantiem, piedaloties jautrās aktivitātēs, iepazīties ar bagāto latgaliešu tautas dziesmu un polku pūru.

Attālums no valsts galvaspilsētas269   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība "Lejas Kāķupi"

Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvā zāļu tēju iegādi un degustāciju, to lieliski apvienojot ar dziedniecisko pirti.

Daba veselībai   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Elkas kalna saimniecība

Elkas kalna saimniecība atrodas ainaviskā Elkas kalna virsotnē. Saimniecībā tiek audzētas zāļu tējas, izgatavoti ziedūdeņi no Elkas kalna pļavās ievāktiem un dārzā audzētiem augiem, tecinātas bērzu sulas, kuras saldētas glabājas līdz pat vasarai, gatavoti ievārījumi un citi veselīgi gardumi.  Amatas pagasta stāstnieku pavadībā iespēja doties ekskursijā-pārgājienā uz Gaujas sākumu Elkas kalnā vai augu ekspedīcijā, kuras laikā saimniece iepazīstina apmeklētājus ar dažādām zāļu tējām, palīdz sagatavot savu īpašo tēju maisījumu vai ziepes. Degustācijai - zāļu tēja, bērz sula, ievārījumi, pašu gatavotu ķirbju miltu izstrādājumi. Piedāvājumā no Elkas kalna saimniecībā audzētiem dārzeņiem, dīķī nomakšķerētām zivīm vai gaļas gatavotas maltītes, kuras pagatavojamas arī ārā uz dzīvas uguns. Iespēja nakšņot teltī. Pieejama terase nelielām svinībām.

Attālums no valsts galvaspilsētas110   Sezona5-9   Iespējams pasūtīt maltītes Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Vides un veselības saimniecība "Upmaļi"

Ģimenes saimniecībā līdzīgi kā senos laikos audzē un ražo visu iztikai un veselībai nepieciešamo - graudus, kaņepes, lopus, augļus un dārzeņus un > 60 ārstniecības augus, kas pārtop oriģinālos produktos. Māras pavadībā var iepazīt augus, degustēt tējas un cept garšaugu maizi lauka pavardā, bet zāļu namā skatīt – kā spiež eļļu, tvaicē ziedūdeņus un gatavo dabiskus krēmus un ziedes pēc senām receptēm. Produktu iegāde.

Daba veselībai   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Saimniecība "Silkalni"

«Silkalnos» apmeklētāji var iepazīties ar visdažādākajiem pļavās, tīrumos un dārzos, mežos un purvos, pagalmos un puķudobēs augošiem ārstniecības augiem, kā arī to lietojumu veselības uzturēšanā. Ekskursiju laikā saimniece iepazīstina ar ārstniecības augiem, to audzēšanas, vākšanas, kaltēšanas un tēju maisījumu, sīrupu, izvilkumu gatavošanas noslēpumiem. Tūristi saimniecībā var degustēt un iegādāties ārstniecības augu tējas. Īpaši piesakot, saimnieks interesentiem parāda un pastāsta par dabas enerģijām - āderēm un akmeņu spēku.
Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas99   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Viesu nams "Paradīzes"

Piemājas zivju dīķos piedāvā makšķerēšanu, zivju žāvēšanu, vāra zivju zupu. Ražo medu. No pašu audzētās lavandas taisa aromātiskus augu maisījumus (maisiņos).

Attālums no valsts galvaspilsētas225   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Līdumkalni

"Līdumkalni" atrodas Ķurbē -Kurzemes ziemeļrietumu daļā, starp Dundagas mežiem un Ķurbes lielo silu, zaļu pakalnu vidū, 15 km no jūras un ne pārāk tālu no debesīm. Šeit laiks rit lēni. Tas nevienu nesteidzina. Laika pietiek, lai vērotu Dieva radīto pasauli un ieskatītos Viņa bagātajā aptiekā. Laika pietiek lai iepazītos ar kristīgajām tradīcijām un dzīvesveidu, lai iegūtu praktisku lūgšanu un meditāciju pieredzi. Laika pietiks arī veselīgas maltītes pagatavošanai lauku virtuvē vai uz ugunskura un pašam savas gleznas uzgleznošanai gleznotājas darbnīcā.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ziemeļi"

Saimniecībā audzē un vāc ~ 80 ārstniecības augus – piparmētru, kliņģerītes, kumelītes, raudenes, asinszāles, vērmeles, auzas, mārsilu, ceļmallapas, nauduļus, vīgriezes u.c. Saimnieks vada ekskursiju, stāsta par ārstniecības augiem un to pielietojumu. Rudeņos piedāvā ārstniecības augu tēju iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas215   Sezona6-9   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vidussala

Pirts rituāli, zāļu tējas, izglītojoša pastaiga dabā, siena viesnīca.

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zāļu tējas, "Kurmīši"

Saimniecībā audzē Latvijas iedzīvotājiem tik ierastos ārstniecības augus – raudenes, asinszāles, vērmeles, melisas, kaķpēdiņas u.c. Apmeklētājiem piedāvā izzinošu ekskursiju, degustāciju un tēju maisījumu iegādi.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas280   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Janavas"

Saimniecībā audzē zāļu tējas – pūķgalves, ehinacijas, piparmētras, lavandas u.c. augus un ražo kosmētiku – krēmu „Beāte” un „Rudzupuķu ziedūdeni”. Piedāvā izzinošu ekskursiju, cienās ar garšīgām tējām. Kosmētikas iegāde.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona3-11   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Turaidas

Saimniecībā no melisas, avenēm, biškrēsliņiem, raspodiņiem, ceļtekām un liepu ziediem taisa zāļu tējas un tēju maisiņus (suvenīri, dāvanas), bet bišu dravā top medus. Saimniece vada izglītojošas ekskursijas par biškopību, māca veidot zedeņu žogus, piedāvā produkciju un degustācijas.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas199   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Saimniecība "Jaunzvirgzdiņi"

Piedāvā pirts rituālus ar sildīšanu un pēršanu ar slotām, kontrasta procedūrām, dažādām maskām un augu skrubjiem. Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvājumā dažādas zāļu tējas. Atkarībā no gadalaika, iespējams baudīt un iegādāties dažādus augu sīrupus. Izgatavo zāļu paklājus pirtij.

Attālums no valsts galvaspilsētas186   Sezona1-12  
N/A
N/A
Latvija

Lauku tējas

Saimniece turpina mūsu senču zināšanu pielietojumu mūsdienās, vācot tējas un gatavojot tās pēc senām (izmantojot fermentāciju - sutināšanu) metodēm. Piedāvā izzinošas ekskursijas dabā un tēju (Klasiskā, Annas, Lauku u.c.) iegādi.

Daba veselībai   Botāniskā   Attālums no valsts galvaspilsētas94   Sezona6-10   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

3x9 Zālīšu dabas takas

SIA "3x9 zālītes" piedāvā ļoti plašu klāstu zāļu tējas un to maisījumus. Zālītes ievāktas Vecpiebalgas novadā, ekoloģiski tīrās pļavās un mežos. Zālītes vāktas atbilstoši dabas ritmam un mēness fāzēm. Kaltētas dabīgos apstākļos, saglabājot zālīšu vērtīgās vielas, smaržu un garšu.

Attālums no valsts galvaspilsētas114  
N/A
Latvija

Piparmētru namiņš

"Piparmētru namiņā" ir iespēja izgaršot dažādu mētru tēju, cepumus, zefīrus, medu ar piparmētrām un piparmētru sīrupus. Radošajās darbnīcās top piparmētru ziepes, apgleznoti šķīvji ar piparmētrām, dekupāžas tehnikā dekorētas sveces un vēl daudz kas cits. Vēl saimniece no piparmētrām taisa arī piparmētru pulveri un sejas toniku. 

Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Doles tējas

Attālums no valsts galvaspilsētas23  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Āmuri"

Saimniecībā ražo liellopu gaļu. Tās piedāvājumā ir ekskursija ar netradicionālo garšaugu un eksotisko tējaugu iepazīšanu, degustāciju un iegādi.

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Liepkalni – Vēži"

Saimniecības dārzos audzē ābolus, bumbierus un ārstniecības augus (piparmētras, kliņģerītes u.c.). Vāc arī savvaļas ārstniecības augus. Novadīs interesantu ekskursiju. Produkciju var nopirkt uz vietas vai arī iegādāties Latvijas Eko Produktu veikalā, Rīgā, Barona ielā 45 - 47.

Slēpošana   Ar kājām   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Dabas veltes, „Puerto VV”

Piedāvā iepazīt ēdamos savvaļas augus un pašiem (ar saimnieces padomu un gādību) no tiem pagatavot garšīgas maltītes. Šeit var iegūt vērtīgus padomus par dabas velšu izmantošanu uzturā un cilvēka veselības stiprināšanā.

Semināri   Botāniskā   Pie jūras   Attālums no valsts galvaspilsētas217   Sezona5-10   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

IK “55 mārītes”

IK “55 mārītes” ir ģimenes uzņēmums Madonas novadā, kas attīsta savu darbību dabisku, Latvijā augošu ārstniecības augu tēju un garšvielu ražošanā. Uzņēmums ražo vairāk kā 70 nosaukumu monotējas (viena auga tējas), daudzzāļu tējas, ir patentējis ārstniecības augu tēju izlasi un ārstniecības augu tēju komplektu. Kopš 2014. gada ir bioloģiski sertificēts ražošanas un pārstrādes uzņēmums. Piedāvā ekskursijas grupām, kā arī meistarklases tēju gatavošanā, pazīšanā un lietošanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas167  
N/A
Latvija

Rūķīšu tēja

Z/s “Rūķīšu tēja” ir viens no lielākajiem ārstniecības augu ražotājiem Latvijā. Uzņēmums produkcijas kvalitāti nodrošina, audzējot un ievācot augus tepat savā saimniecībā un veicot rūpīgu žāvēšanas, uzglabāšanas un fasēšanas procesu. Saimnieki piedāvā aplūkot ārstniecības augu audzēšanu un iepazīties ar drogu tapšanas procesu.
Tagad iespējams aplūkot arī saimniecības jaunumu – blakus ārstniecības augu dārzam atrodas uzņēmuma ražotne, kuru rotā gleznojums uz fasādes sienas ar vairāk nekā 20 dažādiem augiem vienuviet. Grupu ekskursijām neizpaliek arī gardo tēju degustācija un tēju izvēles ieteikumi. Interesantiem ir iespēja arī iegādāties produkciju ražotnes veikaliņā par iepriecinošām cenām. 

Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka