Dārzi un stādi

Dārzi ar interesantiem un neparastiem augiem, Latvijā selekcionētas puķu šķirnes, daiļdārzi - dažādu konkursu balvu ieguvēji, stādu audzētavas.

  • Dārzu apmeklējumu sezona atkarīga no gadalaika, ieteicams tos apmeklēt ziedu laikā.
  • Saimnieki piedāvā ekskursijas savā dārzā, padomus dārza ierīkošanā un kopšanā, pārdod apmeklētājiem stādus, puķu sīpolus un citu stādāmo materiālu.
  • Stādu audzētavas piedāvā iegādāties puķu, dekoratīvo augu un koku stādus, sniedz padomus to kopšanā.
  • Dažās saimniecībās apskatāmi arī dārzeņu un garšaugu dārzi, kas vienlaikus ir gan dekoratīvi, gan praktiski.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Kolekcijas dārzs "ROZĪTES"

Kolekcijas dārzs „Rozītes” atrodas Kurzemē, Sēmes pagastā, tā platība ir nepilni 3ha. Dārzā ir apskatāma plaša rožu kolekcija, kurā ir pāri par 3000 rožu stādi no 300 šķirnēm. Bez rožu kolekcijas ir ierīkoti ziemciešu un retu kokaugu kolekcijas stādījumi. Apmeklētājus  priecē trīs dīķi, katrs ar savu pievilcību un zivīm, vairāk gan kā skaistumam un relaksācijai. Interesanti ir vērot zivis no dīķa terases, izstaigāt ziedu salu un amfiteātrī paklausīties relaksējošu mūziku. Karstā vasaras dienā var atpūsties pie ”ūdens akmens”, klausoties burbuļojošās ūdens skaņās. Daila un Bruno Trubiņi ekskursijā pa dārzu iepazīstinās ar kolekcijas augiem un to kopšanu. Šeit  var arī iegādāties rožu un ziemciešu stādus. Katru vasaru jūlija mēnesī rīkojam Rožu svētkus ar plašu programmu ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Dārza apmeklētājiem  piedāvājam nogaršot rožu ievārījumu un rožu ziedlapiņu dzērienus. Rīkojam seminārus, koncertus, kāzu ceremonijas, fotosesijas. Dārzs ir atvērts no maija līdz septembra beigām, bet visvairāk gaidām apmeklētājus, kad sāk ziedēt rozes. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka pa tālr. 26469604

Attālums no valsts galvaspilsētas68   Sezona5-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Augļkopības saimniecība "Pīlādži" - Zilver vīni

Pilna cikla augļkopības saimniecība no augļu koku un ogulāju stādiem līdz ogām, augļiem un no tiem darinātiem vīniem, destilātiem un bezalkoholiskiem dzērieniem.

Zilver vīnotavā piedāvā nobaudīt saimnieku darītos vīnus, starp kuriem noteikti atradīsiet savai gaumei atbilstošu. Iepriekš piesakoties, iespējams vīndara pavadībā iziet visu vīna radīšanas procesu līdz pat sīkākajām detaļām. Programmā iekļauta ražotnes apskate, stāstījums par tradicionālo mājas vīnu tapšanas procesu, pēc tam degustāciju zālē katram trīs augļu, ogu vīnu vai vīnu destilātu degustācija pēc individuālas izvēles no tobrīd pieejamiem (parasti 5-8), stāstījums par vīnu veidiem un vīna izejvielām Latvijā. Pie vīna siers un cepumi. Iespēja iegādāties dzērienus līdzņemšanai. Ekskursijas un degustācijas kopējais laiks 1,5 stundas. 

Attālums no valsts galvaspilsētas53   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecības "Vilki" dendrārijs

Zemnieku saimniecība ''Vilki'' ir neliela, zaļa oāze Zemgales plašo labības lauku vidū. Šeit iespējams doties izzinošā pastaigā pa dendrāriju un saimniecības teritoriju, iepazīstot ap 1000 dažādu - gan Latvijas ainavai raksturīgu, gan pavisam savdabīgu -  augu. Audzē dekoratīvo koku un krūmu stādus, ziemciešu stādus, ārstniecības augu un garšaugu stādus. Piedāvā konsultācijas apstādījumu ierīkošanā. Vēl saimniecībā  sastopamas arī Latvijas zilās govis. Apmeklētājiem pieejama piknika vieta.

Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas55   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Kaasiku sētas košumdārzs, dabas taka un mežģīņu istaba

Viens no Vīlandes apriņķa skaistākajiem košumdārziem. Muzeja istabās ir izlikti senos laikos izmantotie lauksaimniecības darbarīki, sadzīves priekšmeti, vecvecmāmiņu smalkās rokdarbu mežģīnes un tehniskie zīmējumi. Papildus dažādiem mežģīņu tehnikas paraugiem mežģīņu istabā apskatāma bijušās saimnieces kāzu kleita.

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona5-9  
N/A
Latvija

Lauku māja "Amatnieki"

Skaista un sakopta saimniecība, kurā piedāvā dārza apskati, dažādu ogu (t.sk. – smiltsērkšķu) produkcijas iegādi un degustāciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes Interneta pieslēgums Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ezerlīči"

Sakoptajos un ainaviskajos saimniecības laukos zied lilijas, peonijas un dienziedes. Izveidots skaists akmeņdārzs un top dendroloģiskais parks. > 100 bišu saimes ievāc medu. Saimniece vada ekskursijas, piedāvā stādu un medus produkcijas iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas253   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

KATLEJA - orhideju kolekcija un eksotiskie dzīvnieki

Astoņus kilometrus no Kroņauces, saimnieks izveidojis lielāko orhideju kolekciju Latvijā. Interesanti apskatīt arī eksotiskos dzīvniekus - iguānas, sarkanausainie bruņurupuči, pitons un šņācējtarakāni, kuri šeit atraduši mājvietu. Saimniecībā ir arī Šetlandes poniji, ar kuriem var jāt bērni.Piedāvā makšķerēšanu zivju dīķos un teltsvietas.
Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Viestardi

Saimniecības pamatnodarbošanās ir tulpju kolekcijas veidošana un audzēšana. Smiltsērkšķu produkcijas ražošana. Kūku, kliņģeru, pīrādziņu un citu gardumu cepšana.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Paula Sukatnieka dārzs un mājas "Apsītes"

Dārznieks un selekcionārs Pauls Sukatnieks mūžībā aizgājis pirms 22 gadiem, bet daudzi Latvijas iedzīvotāji vēl tagad savos dārzos audzē viņa selekcionētās vīnogas, citus augus un pazīst viņa vārdu. Grūti būs atrast tādu valsti mūsu platuma grādos, kur nepazītu, neaudzētu viņa vīnogas. Dārznieka mājās „Apsītes” aicina iepazīt viņa neskaitāmās kolekcijas un talantus, arī iepazīties ar vīnogu audzēšanas noslēpumiem, vasaras – rudens sezonā aplūkot dārza augus, degustēt dažādu vīnogu šķirnes un apmeklēt pasākumus.

Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas208  
N/A
Latvija

Peoniju dārzs "Galdnieki"

Andra Berkina izveidotais peoniju dārzs Kroņaucē. Peoniju kolekcionārs pavasaros ne tikai atver savu dārzu apmeklētajiem, bet arī popularizē un daudzina Tērvetes vārdu, nesot skaistos ziedu stāstus pasaulē, piedāvājot stādus iegādāties interesentiem arī sava dārza skaistumam. 

Kā zied peonijas var apskatīties peoniju ziedēšanas laikā, jūnija mēnesī.

Attālums no valsts galvaspilsētas76   Sezona6-6  
N/A
Latvija

Zaļenieku kokaudzētava

Viena no bagātākajām un ainaviski skaistākajām Latvijas kokaudzētavām. Tās piedāvājumā ir ~ 1000 dažādu augu sugu, šķirņu un formu. Ekskursija, lapu un skuju koku, košumkrūmu, stādu dzīvžogiem, vīteņaugu, dižstādu, izcilu potēto koku un krūmu konteinerstādu iegāde. Krāšņs dendrārijs (iepazīšanās dārzs), konsultācijas.

Attālums no valsts galvaspilsētas68   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mucenieki"

Saimniecībā audzē ābolus, zemenes, upenes, jāņogas u.c. ogas un augļus, ir plašs klāsts ar pārstrādes produktiem - dabīgas sulas, nektāri un sīrupi. Piedāvā ābeļu, zemeņu, jāņogu, ērkšķogu, smiltsērkšķu un aroniju stādus, konsultē par komercdārzu ierīkošanu un kopšanu. Ekskursijas pa komercstādījumiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona1-12  
N/A
Latvija

"Krogzeme"

Upeņu komercdārzi – upeņu stādu audzēšana lielos apjomos, upeņu komercdārzu ierīkošana un kopšana, augļkopības tehnikas tirdzniecība un noma, ogu realizācija, konsultācijas un biznesa plānu izstrāde upeņu audzētājiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Klūgu ģimenes dārzs

Klūgu ģimenes ainavu dārzu, kas ir atzīts par vienu no skaistākajiem dārziem Latvijā, ir noteikti jāieplāno vasaras ceļojumu listē. Vislabāk izbaudīt dārza daudzveidīgo ainavu paši saimnieki iesaka jūlija mēnesī, kad viskrāšņāk sazied dažādās vasaras puķes. Saimnieces Ženijas mīļākie ziedi ir begonijas, kuras dārzā ir sastopamas gan puķu dobēs, gan sastādītas īpašos puķu podos. Lai klātienē piedzīvotu Klūgu ģimenes sapni – dzīvot parkā, ir jāredz Latvijas ainavai raksturīgo lielo lapu koku, dažādo skujkoku un krāšņumkrūmu parku, kas ir tapis vairāku gadu garumā, pašu saimnieku – Ženijas un Aivara roku darbs un lepnums.

Attālums no valsts galvaspilsētas77  
N/A
Latvija

Vīna darītava "Vējkalnietis"

Saimnieks no Latvijā audzētām izejvielām ražo un piedāvā > 20 dažādus (t.sk. eksotisko ziedu) vīnus. Šeit var nobaudīt un iegādāties vīnus, kas darināti no ogām, augļiem, dārzeņiem un ziediem, t.sk. no baltajiem ceriņiem, melnā plūškoka, pienenēm, dižbrūklenēm u.c. Blakus esošajā dienliliju dārzā (lielākais Austrumeiropā) var iegādāties stādus.

Botāniskā   Skaisti skati   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Strūbergu ģimenes daiļdārzs

Vietai vairākkārt piešķirts Latvijas izcilākā daiļdārza un paraugdārza goda nosaukums. Saimnieki piedāvā ekskursiju un savus padomus daiļdārzu veidošanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

"Lejnieki" (Cimdu adītāja Skaidrīte Bauze)

Skaidrīte Bauze ir viena no čaklākajām Latvijas cimdu adītājām, kuras kolekcijā ir vairāk nekā 185 cimdu pāru – dūraiņu, kas parāda latvisko cimdu rakstu dažādību un krāsu bagātību. Rokdarbnieces stāsts ir iekļauts japāņu žurnālistes Sanajes Nakatas grāmatā par latviešu cimdu adīšanas tradīcijām un rakstiem. Apmeklētāji var apskatīt cimdu kolekciju, noklausīties stāstu, kā arī aplūkot augu šķirnēm bagātīgo dārzu, kurā izvietotas saimnieka – Haralda Bauzes veidotās koka skulptūras. Lauku sēta „Lejnieki” atrodas Bērzes upes krasta līkumā.

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona5-9   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Ilonas Stangas dārzniecība

Dārzniecību vērts apciemot ziedu un dārzeņu nogatavošanās laikā. Te piedāvā gardus dārzeņus, stādus, dekoratīvos augus un vērtīgus padomus, kā arī ekskursiju pa siltumnīcām.

Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona4-7   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Valmieras muzeja ārstniecības un garšaugu dārzs

Ārstniecības un garšaugu dārzs, apskates un degustācijas programmas. Maizes, piparkūku cepšanas programmas. Piena ceļa programma. Tradicionālā siera gatavošanas programma. Papildus praktiskajām lietām, iespējams iepazīties arī ar muzejā esošajiem darba rīkiem un sadzīves priekšmetiem, kas saistīti ar konkrēto tēmu. Plašas tradicionālās kultūras zināšanas.

Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Pētera Upīša ceriņu dārzs

Lielākā ceriņu kolekcija Baltijā (~ 200 šķirnes un formas). Interesenti var doties ekskursijā pa dārzu, apskatīt P. Upīša muzeju, iegādāties stādus, degustēt un iegādāties augļus, ogas, sulas un sukādes.

Vēsturiskie dārzi   Svinības   Botāniskā   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Interneta pieslēgums Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Vecpiebalgas ūdensrozes

Vecpiebalgas centrā, Bērzkroga – Madonas ceļa malā redzams dīķis, kurā audzē dažādu šķirņu un krāsu ūdensrozes. Te var noklausīties saimnieka stāstā par to, kā radusies tik populārā „tautas dziesma” par Vecpiebalgas ūdensrozēm. Stādu iegāde un praktiski padomi. Kamēr vecāki klausās stāstus, bērni var pabarot karūsas, kas ēd no rokas.

Attālums no valsts galvaspilsētas128   Sezona6-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Vārnavas vīna kalns "Rudzīši"

Evalds Pūpols jau vairāk nekā 40 gadus nodarbojas ar vīnogu audzēšanu un jaunu šķirņu veidošanu.Paugurainā vietā meža ielokā tika izveidota un iekopta piemērota vide siltummīlošo vīnogu audzēšanai dabā, un pašlaik gandrīz hektāru lielajā vīnkoku dārzā aug 80 dažādu šķirņu vīnogas. Šis dārzs ir viens no Latvijā lielākajiem un šķirnēm bagātākajiem vīnogu stādījumiem ziemeļuplatuma grādos. Evalds Pūpols ir izcils vīnogu audzēšanas speciālists. Viņš selekcionējis divas vīnogu šķirnes – „Vārnava 1” un „Vārnava 2”, ir piedalījies ikgadējās izstādēs Rīgas Dabas muzejā, Jēkabpils muzeja brīvdabas nodaļā „Sēļu sēta”. Jau daudzus gadus katru rudeni uz viņa Vārnavas Vīnakalnu dodas cilvēki no tuvākas un tālākas apkārtnes, lai priecātos par vīnogām, iegādātos gan stādus, gan pašas ogas, un saimnieks ar laipnu smaidu un atvērtu sirdi uzņem visus interesentus no malu malām.

Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas130  
N/A
Latvija

Biohumusa ražotne "Sita Garden"

Saimniecībā tiek ražots biohumuss, kas ir mikrobioloģiskais mēslojums, un to izmanto dažādu augu, stādu, dārzeņu utt. mēslošanai. Saimniecībā audzē sliekas, no kurām iegūst biohumusu. Ir pieejami arī dārzeņi un zemeņu stādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas210   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Stādaudzētava "Dimzas"

Piedāvā ekskursiju pa bagātīgo un ainavisko audzētavu, kurā ir ~ 3000 augu sugu, šķirņu un formu. Plašs ūdensaugu klāsts, katru gadu organizē „Ūdensaugu dienu”, kuras laikā var iegādāties stādus, saņemt konsultācijas un izmēģināt ūdensrožu kopšanas un stādīšanas metodes. Piedāvā apzaļumošanas pakalpojumus, dekoratīvo koku un krūmu stādu iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas58   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Sēlijas dārzi

Kokaudzētavas „Sēlija” (Laucesas pagasts) apmeklējums un tās saimnieka Mendriķa aizrautīgais stāstījums par ābeļu audzēšanu. Ekskursija pa ābeļdārzu, ābolu noliktavām un ražošanas cehiem.  Ābolu sulas baudīšana un vīndaru dzīvesstāstu klausīšanās pie vīna glāzes.

Attālums no valsts galvaspilsētas230   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Laimīgo ķirbju zeme

Reta galda vīnogu kolekcija un degustācija, ainaviska dārza apskate un stāstījums par ķirbjaugu, čilli un tomātu šķirņu kolekciju. Kolekcijā ir 120 šķirņu tomātu, 20 šķirņu paprikas un aso piparu, 140 šķirņu ķirbjaugu. Degustācijas galds - sukādes, čilli, interesanti ievārījumi un pašu fermentētas tējas.

Vēsturiskie dārzi   Botāniskā   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Daiļdārznieces Zentas Skrastiņas dārzs

Vienu no skaistākajiem Latvijas daiļdārziem var iepazīt ne tikai tās autores pavadībā, iegūt vērtīgus padomus, bet arī iegādāties koku, krūmaugu, ziemciešu, dienziežu, ārstniecības augu u.c. stādus, kā arī ēdamās puķes! Florista pakalpojumi.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kokaudzētava "Bētras"

Saimniecībā audzēto stādu (ābeles, bumbieres, ķirši, plūmes, upenes, jāņogas, ērkšķogas, avenes, krūmcidonijas, aronijas un saldie pīlādži) iegāde. Saimnieki dod padomus par augļu dārzu veidošanu un augļkoku audzēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas48   Sezona3-11   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Gliemji"

Saimniecībā audzē un piedāvā dārzeņu un viengadīgo puķu stādus, daudzgadīgās puķes apstādījumiem, kā arī dekoratīvo krūmu un koku stādus. Izstrādā dārzu un apstādījumu projektus, piedāvā dēstus, pieņem pasūtījumus dēstu audzēšanai.

Svinības   Skaisti skati1km   Semināri   Sēņošana60m   Attālums no valsts galvaspilsētas273   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Dāliju dārzs

Selekcionāres Ritas Bumbieres dārzs apskatāms dēla Dzintara Bumbiera pavadībā. Šobrīd - šķirnēm (ap 1000) bagātākais dāliju dārzs Latvijā. Ekskursija un dāliju gumu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona6-11   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Tīrumjānēni

Skaistā, sakoptā un mākslinieciski iekārtotā viensēta atrodas Jaunpiebalgas pagastā. Viensēta iekļaujas apkārtējā ainavā, vecā kūts ir mūsdienīgi atjaunota un tās augšstāvā iekārtota saimnieces, kura ir tekstilmāksliniece, darbnīca un izstāžu zāle. Atjaunota arī veca guļbūve un no jauna uzbūvēta pirtiņa. Sētai cauri tek upīte, un teritorijā atrodas arī Tulejas pilskalns, kas ir valsts mēroga aizsargājamais dabas objekts.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bērziņi"

Zemnieku saimniecība „Bērziņi” savu darbību sāka 1991. gadā kā ģimenes uzņēmums, bet juridiski noformēta 1993. gada rudenī. Pirmajos gados nodarbojās ar ļoti plaša sortimenta dārzeņu un to stādu audzēšanu. Deviņdesmito gadu vidū tirgus situācijas izmaiņu dēļ pakāpeniski pārorientējās uz dekoratīvajiem augiem – vispirms vasaras puķēm, vēlāk arī daudzgadīgajām. Pēc pasūtījuma pieaudzē puķu traukus un piramīdas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas168   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunbomji"

Saimniece audzē petūnijas, pelargonijas, fuksijas, balzamīnes, asteres, lauvmutītes un citus augus, veido skaistus krāšņumpodus. Organizē seminārus par bioloģisko saimniekošanu un lauksaimniecību. Krāšņumstādu iegāde, upenes no krūma, tomāti no dobes. Degustācijas. Trušu apskate.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona5-9   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Skaisto un praktisko ideju dārzs

Skaisto un praktisko ideju dārzā krāšņie puķu stādījumi un plašā skujeņu kolekcija priecē acis visu gadu. Aiz mājas saimnieciskajā zonā ir sakņu dārzs un siltumnīcas. Dārzā tūristu grupām tiek rīkotas zīmola "Pitas" garšvielu pulveru un kaltēto ogu, augļu degustācijas.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona1-12  
N/A
N/A
Latvija

Bioloģiskā dabas sēta "Aparēni"

Ainaviskā Vidzemes augstienes pauguru ieskautā vietā apskatāms daiļdārzs, kā arī dažādu šķirņu (vairāk nekā 30) putni - baloži, pāvi, fazāni, vistas, ūdensputni u.c. Piknika vieta un bērnu rotaļu laukums.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona4-10   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kiršteina daiļdārzs - Tūjas kaskāde

Šajā vietā var izjust dabas skaistumu, tās spēku, enerģiju, būt harmonijā ar dabu, kā arī izjust ne tikai akmeņu, augu, latvju zīmju un āderu enerģiju, bet akmeņi te ir kā rota dārzam. Daiļdārzs ir ar skatu uz jūru un ūdenskritumu kaskādi, kura priecē pavasarī un rudenī, bet vasarā tā ir akmens upe. Tas atrodas 1 km uz ziemeļiem no Tūjas autobusa pieturas. Dārzā apskatāmas 28 skujeņu, 14 dekoratīvo krūmu, kā arī 13 rododendru šķirnes, alpenārijs un ziemcietes. Ir interesanta akmeņu kolekcija, iespējama to enerģētiskā lauka noteikšana, dārzs ar ezotēriku. Apskatāma Vidzemes akmeņainā jūrmala. Daiļdārzs daudzkārt godalgots Salacgrīvas novada un Latvijas valsts mērogā.

Attālums no valsts galvaspilsētas76   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Māra Lindes dendroloģiskie stādījumi

Dārzā iespējams apskatīt daudzus eksotiskus un retus augus, ziedu un koku sugas. Apmeklējumu pieteikt iepriekš.

Attālums no valsts galvaspilsētas175  
N/A
Latvija

Stādu audzētava "Sprogas"

Zemnieku saimniecība "Sprogas" ir Tīcu ģimenes dārzkopības uzņēmums, kura saknes veidojušās 90-to gadu sākumā, bet strauju attīstību tas ieguvis pēdējo desmit gadu laikā. Jau iepriekš "Sprogās" saimniekots ar vērienu – audzētas zemenes, narcises, lefkojas. Saimniecības vadītājs Ivars Tīcs darbošanās prieku dārzniecības jomā mantojis vairākās paaudzēs. "Sprogas" nodarbojas ar vasaras puķu stādu, augļu koku, dekoratīvo stādu,  augļu un ogu audzēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas196   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Biohumusa ražotne "BioEC"

2012. gadā tika izveidots ģimenes uzņēmums "Bioorganic earthworm compost", kurš nodarbojas ar organiskā mēslojuma - sliekkomposta jeb biohumusa ražošanu. Ir izveidota moderna sliekkomposta ražotne, kura ir viena no lielākajām Baltijas valstīs. Pieaugot cilvēku interesei par zaļo saimniekošanu un iespējami kvalitatīvāku ekoproduktu iegūšanas iespējām, tiek piedāvātas ekskursijas pa ražotni, lai parādītu, kā tiek ražots viens no visefektīvākajiem organiskajiem mēslojumiem - sliekkomposts.

Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12  
N/A
Latvija

ZIEDOŅI

Peoniju dārzs ‘’Ziedoņi’’ izveidots pirms divpadsmit gadiem. Šajā laikā peoniju šķirņu skaits izaudzis līdz vairāk kā 400 šķirņu lielai kolekcijai un varam lepoties ar vienu no Latvijā lielākajām peoniju dārziem! Peoniju stādi uz ‘’Ziedoņiem’’ ceļo no tuvām un tālām valstīm – Amerikas, Francijas, Lielbritānijas, Austrijas, Nīderlandes un Latvijas kolekcionāriem. Nākamie izaicinājumi ir peoniju šķirņu krustošana un jaunu šķirņu veidošana. Jaunākā kolekcija ar krūmpeonijsākām sākta veidot četrus gadus atpakaļ un šobrīd dārzā aug 35 šķirnes.  ‘’Ziedoņos’’ aug arī lielziedu bārdaino īrisu, Sibīrijas īrisu, dienziežu kolekcijas, kā arī mazāk pazīstami košumaugi jukas un eremūri.

Bagātīgās kolekcijas un izkopto dārzu novērtē arī citi ziedu skaistuma cienītāji – jūnija vidū rīkojam plaši apmeklētus Peoniju dārza svētkus, kas šogad notiks jau piekto reizi -  gaidīsim viesus 16.  un 17. jūnijā! 

Esam iepazinuši peoniju ne tikai kā krāšņu ziedu, bet arī kā iedarbīgu skaistumkopšanas līdzekli. Mēs vērtīgo peonijas sakni izmantojam pašu radītājā PEO kosmētikas sērijā, gatavojot ziepes, balzāmu, sejas eļļas un skrubjus.

Gribam dalīties ar ziedu dāvāto skaistumu, tādēļ uz tikšanos “Ziedoņos”!

Botāniskā   Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona5-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Stādaudzētava "Blīdene"

Stādaudzētava piedāvā rožu, skujeņu, dižstādu, ūdensaugu, lapu krūmu un dzīvžogu materiāla iegādi un konsultācijas.
Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona1-12