Lauku gardumi

Maizes cepēji, konditori, mājas siera, gaļas, desu un citu gardumu ražotāji. Šajās saimniecībās var iegādāties izcilas kvalitātes pārtiku, kas tiek ražota mazos apjomos un tādēļ nenonāk lielveikalos.

  • Piedāvājums ļoti plašs un daudzveidīgs, te ir gan lielākas ražojošas saimniecības un uzņēmumi, gan mazi individuāli ražotāji.
  • Ekskursija pa ražotni vai saimniecību parasti beidzas ar produkcijas degustēšanu un iespēju iegādāties ražojumus.
  • Saimniecības nereti mēdz gan ražot izejvielas, piemēram, pienu, gan arī gatavot pārtikas produktus, piemēram, rūgušpienu, paniņas, sieru, jogurtu.
  • Daudzās saimniecībās ir vairākas nozares – ražo gan piensaimniecības produktus, gan dārzeņus, ogas, augļus vai lopkopības produktus. Visas nozares cita citu papildina, līdz ar to saimniecība apmeklētājiem ir interesantāka, jo piedāvājums nogaršot un iegādāties ir daudzveidīgs.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Lauku sēta "Caunītes"

Vieta, kur tiek gaidīti tie, kuri vēlas baudīt latvisku noskaņu un sabiedrību. Iekārtojot šo lauku sētu, saimnieku mērķis bija veidot senlaicīgas un mūsdienīgas latviskas noskaņas apvienojumu. Pašreiz lauku sētas centrālā vieta ir klēts ar maizes krāsni. Piedāvā dažādas aktivitātes atbilstoši gadskārtām, kā arī izglītojošas programmas. Apmeklējums iepriekš jāsaskaņo!

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas39   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ataugas"

Saimniecībā audzē avenes un zemenes, kuras (ogas, stādi) var lasīt un iegādāties. Ekskursija pa saimniecību, konsultācijas. Grupām (ne mazāk kā 10 cilvēki) piedāvā maizes (lauku saldskābā u.c.) cepšanu, kur katrs var mīcīt mīklu, izveidot kukulīti, sakult sviestu un nogaršot pašceptu maizi.

Attālums no valsts galvaspilsētas172   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Rideļu dzirnavas

20. gs. 20. gados atjaunotajās (darbību atsāka 1992. g.) ūdensdzirnavās var aplūkot vēsturiskos mehānismus un iepazīties ar malšanas procesu, bet kafejnīcā „Cope” - nobaudīt no maltajiem miltiem ceptās pankūkas – ar sēnēm, sieru, dārzeņiem, gaļu, medu, krējumu, biezpienu, saldējumu un karameli.

Makšķerēšana   Semināri   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas74   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Straupes lauku labumu tirdziņš

Vienīgais mazo ražotāju tirdziņš Baltijas valstīs, kas iekļauts starptautiskajā Earth Markets aliansē. Tas nozīmē, ka produkcija, kas nonāk Straupes tirdziņā, tiek ražota atbilstoši Slow Food filozofijai – tā ir godprātīgi audzēta, domājot par vides ilgtspējību un bioloģisko daudzveidību. Pircējam šī vieta ir garšu paradīze – tradicionāli kvalitatīvi produkti un izdomas bagāts to pielietojums.

Kopš 2016. gada augusta tirdziņš darbojas Straupes zirgu pastā, kas ir unikāls kultūrvēsturisks komplekss. Šī ir vienīgā zirgu pasta stacija, kas vēl ir saglabājusies Latvijā un savus pirmsākumus rod 18. gadsimta sākumā, kad caur Straupes pagastu veda starptautiskas nozīmes zirgu pasta ceļš Tērbata-Rīga

Attālums no valsts galvaspilsētas73   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Līcīši Ltd

Viena no pirmajām un lielākajām Latvijas kazkopības saimniecībām. Ekskursijas laikā var noklausīties saimnieka atraktīvo stāstījumu par kazu audzēšanu un piena produktu (piens, siers, kefīrs) ražošanu. Tos var degustēt un iegādāties.

Dzīvnieku vērošana   Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas34   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunieviņas"

Saimniecībā no cidonijām ražo sukādes, marmelādes, sīrupus un citus labumus. Sezonas laikā var iegādāties vistu olas. Jaunieviņu laukos un pļavās kopš 2002. g. ganās savvaļas zirgi, kurus var apskatīt gida pavadībā.

Izjādes   Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas101   Sezona1-12   Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kaņepju sēta "Adzelvieši"

Saimniecībā audzē kaņepes, no kuru sēklām ražo kaņepju sviestu, aizdara rupjo malumu un kaņepju eļļu. Pie klēts (101 gads) eksponēti seni kaņepju šķiedras apstrādes instrumenti. Te var degustēt un iegādāties gardu produkciju, kā arī doties aizraujošā pagātnes ceļojumā, kas saistīts ar kaņepju audzēšanas vēsturi.

Latviešu virtuve: Rupjais un smalkais kaņepju aizdars, kaņepju maizītes, saspiestas un grauzdētas kaņepju kripatiņas, kaņepju eļļa.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vaidelotes"

Apskates saimniecība, kur popularizē latvisko dzīves ziņu, piekopj tradicionālos rituālus un cienā ar lauku labumu ēdieniem - putru, virteņiem, pīrāgiem, plātsmaizēm, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem. Tēju, garšvielu un lauku labumu iegāde.

Latviešu virtuve: Zupas, graudu putras, saldie ēdieni, pīrādziņi, plātsmaizes un lauku tortes.

Īpašais ēdiens: Virteņi no rupja maluma pilngraudu miltiem ar biezpienu un speķi.

Agro   Svinības   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

„Baltās anemones”

„Baltās anemones” atrodas ļoti ainaviskā vietā – Lielupes labajā krastā pie Mežotnes. No upes palienes, kur uzbūvēta pirts, paveras skaists skats uz Ziedoņu atsegumiem upes kreisajā krastā un Mežotnes parka dolomīta klintīm – labajā krastā. Lielupes krastu nogāzēs iekārtoti lauki, kur audzē dažādus dārzeņus – ķirbjus, gurķus, salātus, tomātus, kartupeļus, kā arī garšaugus un dažādas ogulājus – upenes, avenes, zemenes. Nopērkamas olas, biezpiens un siers. Izveidots augļu dārzs. Saimniece piedāvā produkcijas iegādi un izzinošu ekskursiju pa saimniecības laukiem. Saimniece konservē izaudzētos produktus un dalās pieredzē.

Attālums no valsts galvaspilsētas76   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Lejnieki"

Saimniecība nodarbojas ar piena un gaļas kazu audzēšanu. Piedāvā ekskursiju, dzīvnieku apskati, produkcijas degustāciju (piens, jogurts, dažādi sieri, gaļa, desa u.t.t.) un tās iegādi.

Skaisti skati   Dzīvnieku vērošana   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Saldumu ražotne „Poļu nams”

„Poļu namā” ražo (roku darbs) tādus iecienītus gardumus kā „Saldā brunete”, „Saldā blondīne”, pildītos riekstiņus u.c. Piedāvā ekskursiju, produkcijas iegādi un degustāciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas67   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku māja "Upenīte"

Lauku māja "Upenīte" atrodas Ciriša ezera dienvidu krastā. Saimniecība, kur izkopj latgaliskās tradīcijas un galdā liek Latgales ēdienus, ražo piena izstrādājumus (arī sieru), audzē vietējos kultūraugus (var iegādāties) un piedāvā latgaļu melno pirti, kur par pirtniekiem talkā iet paši saimnieki. Organizē toršu cepšanas meistarklases.

Latviešu virtuve: Zemnieku zupa (krupņiks ar guļbim), guļbešnīki, kartupeļu desas (rīvēti zaļi kartupeļi ar saceptu žāvētu cūkgaļu un sīpoliem), upenes ar putukrējumu, ķimeņu standziņas, lauku zāļu tējas, biezpiens ar krējumu, rūgušpiena pankūkas.

Īpašais ēdiens: Cepeškrāsnī cepta karpa vai līnis no pašu dīķa.

Izjādes   Svinības   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas229   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus SPA Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Lauku māja "Donas"

Donās maizes cepšana notiek pēc sentēvu tradīcijām: abrā  plaucēta, ar rokām mīcīta, mīļota mīkla un uz kļavu lapām veidoti kukulīši, kas tiek cepti īstā ar malku kurināmā krāsnī. Ciemiņiem ir iespēja veidot kukulīti un aizvest mājās paša gatavotu ciemakukuli. Nekas nevar būt garšīgāks kā silta maizes doniņa ar pienu un medu. Piedāvā baudīt arī citus latviskus lauku labumus, - žāvētas kotletes, putraimdesas. Ja vajag, būs arī 17 sieru veidi!

Latviešu virtuve: Grūbu biezputra, šķovēti kāposti, lauku kotletes, 21 siera šķirne, piens, medus, zāļu tējas, lauku maize.

Īpašais ēdiens: Donu saldskābā maize.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Juri"

Mantotā dzimtas saimniecībā (dzīvojamā koka ēka ar dekoratīvām apmalēm un logu slēģiem) saimnieki no pašu audzētu govju piena gatavo sieru pēc vecām un mūsdienu receptēm. Apmeklētāji var degustēt sieru, pienu, rūgušpienu, paniņas un citus piena produktus, vērot to tapšanas procesu, kā arī līdzdarboties. Mājdzīvnieku apskate.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas222   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Spēlmaņu krogs

"Spēlmaņu krogs" atrodas Alsungas centrā pie Dižgabalkalna. Krogā var nobaudīt sklandraušus un uz vietas ceptu skābmaizi. Vasarās tūristu grupas uz āra kamīna var piedalīties suitu ēdienu (ķiļķēni, žāvētas ribas u.c.) gatavošanas procesā vai mieloties jau pie klātiem galdiem suitiskā garā, kā arī baudīt Suitu sievu (unikālais burdona dziedājums) iespaidīgo priekšnesumu.

Latviešu virtuve: Skābmaize, ķiļķēni, žāvētas ribiņas.

Īpašais ēdiens: Pašcepti sklandrauši.

Attālums no valsts galvaspilsētas195   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Ceptuve "Lāči"

Latvijā un aiz tās robežām populārās Lāču maizes cepšanas procesā pielieto no seniem laikiem izkoptās meistaru zināšanas un prasmes. Te var doties ekskursijā, veidot un cept maizes kukulīti, ieturēt maltīti jaukā krodziņā, kur ēdiena gatavošanā izmanto „Lāču” produkciju, kombinējot ar sezonāliem un vietējo zemnieku produktiem, un iespējams iegādāties šeit saražoto produkciju.

Latviešu virtuve: Baraviku krēmzupa, dažādi karstie podiņi, maizes zupa, maiznieka deserts.

Svinības   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas40   Sezona1-12   Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Interneta pieslēgums Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZELMAS MAIZNĪCA

Ligita Lastmane ir malkas krāsnī ceptas un  koka muldiņās ar dabīgu ieraugu raudzētas maizes cepēja un popularizētāja, zīmola  ZELMAS MAIZNĪCA saimniece.
Tūristus pie sevis aicina kopš 2015. gada oktobra. Optimālais grupas lielums  10-30 cilvēki, bet iespējamas arī citas variācijas.  Viesi ZELMAS MAIZNĪCĀ tiek iepazīstināti ar maizes cepšanas tehnoloģiju un veido savus klaipiņus līdzņemšanai uz mājām. Tieks stāstīts arī par dažādiem interesantiem notikumiem Lielvārdē, kas risinājušies gan senākā, gan ne tik senā pagātnē, ja tūristi vēlas saimnieces vīrs Juris Lastmanis var pavadīt grupu viņu transportā pa apkārtni kā gids. Sadarbībā ar apkārtnes amatniekiem, viesiem piedāvā sidra, piena produktu- dažādu sieru, dabīga jogurta, kā arī medus un citu labumu degustāciju un iegādi.
Nelielām ceļotāju grupām līdz 6 cilvēkiem piedāvāj izbraukumu ar skaisto retro auto UAZ 452 kopā ar stāstu par Lielvārdi.
Ir vieta piknikam gan zem klajas debess, gan ugunskura namiņā.

Attālums no valsts galvaspilsētas59   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Sklandraušu cepšana, "Ūši"

Viena no senākajām lībiešu sētām pašā jūras krastā netālu no Kolkasraga, iepretī pareizticīgo baznīcai. Saimniece demonstrē Ziemeļkurzemes tradicionālā saldēdiena – sklandraušu - gatavošanas procesu. Piedāvā ekskursiju kājāmgājējiem „Pastaiga industriālās Kolkas vēsturē” ar teatralizētiem elementiem un Latvijas labāko šprotu degustāciju.

Latviešu virtuve: Bukstiņputra ar saceptiem sīpoliem un gaļu, kefīrs, zāļu tējas.

Īpašais ēdiens: Sklandrausis.

Pie jūras   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona6-10   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Gogelmogels

Mājas plombīrs Gogelmogels top Limbažu novada Skultes pagasta Stienes ciema "Ceplīšos". Plombīrs top pēc klasiskas receptes no tīrām, dabiskām izejvielām, neizmantojot e-vielas. Receptē lietotās olas (olu dzeltenumi) nāk no šīs pašas saimniecības kūts, kurā tiek turētas 250-300 dējējvistas. Plombīram ir vairākas šķirnes - klasiskais (vaniļa), strattiacella (ar rūgtās šokolādes skaidiņām), ar smiltsērkšķiem (no pašu lauka) un ar ziedputekšņiem. Iespējams iegādāties arī olas un pašu gatavotu majonēzi..

Mājās pieņem gan ekskursijas, gan pircējus. Ekskursantiem piedāvā iepazīties, kā tiek audzētas vistas, kas dod garšīgas olas komplektā ar saldējuma degustāciju un stāstījumu par saldējuma vēsturi.

Produkciju iespējams iegādātoes Skultes, Kalnciema kvartāla un citos tirgos.

Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Piena muzejs "Berghof"

Bijušās Sieksātes (Berghof) muižas klētī un sierotavā ir izveidots muzejs (no 1985. g.), kur izsekojams piena ceļš no govs līdz gatavai produkcijai. Interesenti var izmēģināt roku slaukšanā, kult sviestu un degustēt pašu iegūto produkciju. Apskatāms dambriežu dārzs.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas156   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

UPESLĪČI

Saimniecībā, kas atrodas Ventas labā krasta līkumā, audzē kazas un taisa sierus. Uzņem apmeklētājus, kas var degustēt sieru un iegādāties produkciju. Pieņem pasūtījumus.

Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

SIA R CHOCOLATE

Šokolādes izstrādājumu ražošana. Strādājā ar augstvērtīgu Spānijas šokolādi. Ražo šokolādes formas, tāfelītes, konfektes, trifeles un citus šokolādes izstrādājumus. Vasarā ražo saldējumu izmantojot vietējo ražotāju ražoto pienu un krējumu. Piedāvā apmeklētāju grupām šokolādes meistarklases jeb darbnīcas. Apmeklētāji iegūst informāciju par tehnoloģiskā procesa niansēm strādājot ar šokolādi un degustējot to.

N/A
Latvija

Maizes ceptuve "Jaunkalēji"

Saimniecībā pēc senām vecmāmiņas receptēm uz kļavu lapām cep smaržīgo Kalēja saldskābo un Kalēja rudzu maizi, kuras kraukšķīgo garozu apstrādā ar linu eļļu. Piedāvā dalību maizes cepšanas procesā, degustāciju un iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas166   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Maizes ceptuve „Suitu maize”

Saimniece pēc senām receptēm uz kļavu lapām cep maizi un sklandraušus, kas sastāv no trīs kārtām (rudzu milti, kartupeļi un burkāni). Demonstrē maizes un sklandraušu cepšanas procesu un piedāvā degustēt vai iegādāties gatavo produkciju. Piedāvā arī suitu sievas ieģērbšanu, rotaļas, apdziedāšanu.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas184   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

CESVAINES PIENS

Cesvainē ir senas siera darināšanas tradīcijas, jo „Cesvaines piens” ir veidojies uz vēsturiskās Cesvaines muižas pienotavas bāzes. Uzņēmums ražo sviestu, biezpienu, sieru, mājas sieru, skābo krējumu. Produkciju var iegādāties ražotnei blakus esošajā veikaliņā „Pie Arkas”.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Gaiķi"

Saimniecībā audzē avenes (6 ha), garšaugus un ārstniecības augus (vairāk nekā 100 šķirnes), dārzeņus (paprikas, gurķi, tomāti, čilli pipari, sīpoli, ķiploki) un bites. No izaudzētā taisa salātus, ievārījumus, lečo, čatnijus. Apmeklētāji var iegādāties augu pārstrādes produkciju, paši lasīt avenes un zemenes, degustēt tēju, nopirkt medu un iegūt vērtīgas konsultācijas.

Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūts

Valsts Stendes selekcijas stacija dibināta 1922. gadā un atrodas Ziemeļkurzemes augstienē - Talsu rajonā, Lībagu pagasta Dižstendē. Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūts veic zinātnisko darbu graudaugu selekcijā, laukkopībā un citās konvencionālās un bioloģiskās lauksaimniecības jomās. Apmeklētājiem piedāvā no graudiem gatavotu produktu degustāciju Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūtā.
Attālums no valsts galvaspilsētas130  
N/A
Lietuva

L. Sadauskienės saimniecība

Ceptuve. Tiek piedāvātas izglītības programmas. Lietuvas tradicionālās kūkas šakotis "sēnīšu" cepšana.

Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

BIRZNIEKI

Specializējas kazu audzēšanā un kazas siera ražošanā. Piedāvā saimniecības apskati ar produktu degustāciju un iegādi. Apmeklētāji var iepazīt ganāmpulku (ap 150 kazas), iegādāties un degustēt sierus. Sertificēta bioloģiskā un vides veselības saimniecība.

Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Viesu nams "Mazsālijas"

Viesu ēdināšanā piedāvā g.k. lauku labumus (augļi, dārzeņi, piena produkti, gaļa), kas audzēti pašu un vietējo zemnieku dārzos. Piedāvā ekskursiju pa dambriežu dārzu, bērniem tematiskas (gadalaiku) ekskursijas un radošās darbnīcas. Pašu zivju dīķos aug foreles, kas dažādos veidos (arī kūpinātas) tiek piedāvātas viesiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas166   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Tradīciju nams "Zvanītāji"

19. gs. beigās celtajā koka ēkā var iepazīt dzīves vidi (sadzīves priekšmeti, tautastērpi u.c.), kādā cilvēki mituši pirms > 100 gadiem. Rucavas sievas šeit organizē vakarēšanas, dziedāšanas un spēlēšanas pasākumus, dančus, auž noderīgas lietas, kā arī piedāvā kultūrizglītojošu programmu “Vakarēšana” un “Rucavas goda mielasts” ar Lejaskurzemnieku ēdieniem – kukulīšiem, skābputru, laukos ceptu maizi, medu u.c.

Attālums no valsts galvaspilsētas259   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kafejnīca PAPARDES ZIEDS

Nodrošina ēdināšanu gan individuāliem apmeklētājiem, gan grupām. Ja iepriekš pasūtīts, piedāvā Latgales ezeru veltes – pildītu līdaku, sagatavotus vēžus, zuti. Latgales kulinārā mantojuma dalībnieks. Īpašniece Marija Aleksejeva ir siera kluba biedrs.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Gustiņš

“Gustiņš” ir ģimenes uzņēmums, kas kopš 2002. gada Alūksnes novada Jaunannas pagastā nodarbojas ar dažādu kulinārijas izstrādājumu ražošanu¬, piedāvājot saviem pircējiem vairāk nekā 20 veidu gaļas rolādes, ruletes un citus gaļas izstrādājumus, kā arī 50 veidu salātus. Turpinot augt un attīstīties, 2011. gadā izveidota kūpinātava un uzsākta arī mājas kūpinājumu ražošana, kā arī atvērta kafejnīca “Gustiņš” (Alūksnē, Lielā ezera ielā 2), kuras piedāvājumā tūrisma sezonā vai pēc pasūtījuma ir arī Alūksnes novadam raksturīgie Malēniešu ēdieni. 2017. gada pavasarī “Gustiņa” sortimentu papildinājuši dažādi konditorejas izstrādājumi, no kuriem noteikti jāpiemin “Gustiņa” Kūciņas burciņā. Katru gadu pirms Ziemassvētkiem, jau sākot no novembra, pircējiem ir iespējams iegādāties un pasūtīt arī gardās un īpaši dekorētās “Gustiņa” piparkūkas. Visa produkcija tiek gatavota ar rokām gan pēc senām vecmāmiņu, gan mūsdienu receptēm, un cik vien iespējams izmantojot Latvijas zemnieku un vietējo ražotāju audzētās izejvielas un tikai dabīgās garšvielas. Ražošanā netiek izmantoti pārtikas uzlabotāji. Visu “Gustiņa” ražoto produkciju var iegādāties kulinārijas veikalā “Gustiņš” (Alūksnē, Tirgotāju ielā 10), kurā tiek piedāvāti arī citi kvalitatīvi un interesanti Latvijas ražotāju produkti.

N/A
Latvija

LIMBAŽU SIERS

„Limbažu sieram” ir vairāk nekā 90 gadus ilga pieredze piena pārstrādes jomā. Siera ražošanas procesā tiek izmantots tikai vietējais piens – no Vidzemes zemniekiem, bet tehnoloģiskās iekārtas ir atvestas no Šveices. 95 % no saražotās produkcijas tiek eksportēta uz ārzemēm. Blakus uzņēmumam iepretim Limbažu pilsdrupām ir veikaliņš, kurā var iegādāties produkciju.

N/A
Latvija

Cēsu maize

N/A
Latvija

Rūjienas saldējums

Saldējums no īsta piena un saldā krējuma. Piedāvājam stundu garu ekskursiju noskatoties filmiņā par mūsu saldējuma ražošanas procesu un emocionālu baudījumu baudot Rūjienas saldējumu.

Attālums no valsts galvaspilsētas151  
N/A
Latvija

MAZVĒVERI

Saimniecībā no pašu audzētā 70 govju ganāmpulka ražo pienu, jogurtu, biezpienu, krējumu un sieru. Katru piektdienu to var iegādāties uz vietas - saimniecībā.

N/A
Latvija

VIRBOTNES

Latviska lauku sēta, kurā ganās ap 50 kazas. Piedāvā ekskursijas pa saimniecību un sieru iegādi. Sieru var iegādāties arī Straupes tirdziņā.

N/A
Latvija

Brīvdabas picērija "Vīnkalni"

Brīvdabas picērija netālu no Valmieras - Beverīnas novadā. Tā ir iespēja pabūt skaistā, sakoptā lauku vidē, aktīvi atpūsties un piedalīties īstas itāļu picas cepšanā, kur katram iespējams izveidot picu pēc savas gaumes un garšas, cepot uz dzīvas uguns malkas krāsnī. Pieejams tīrs ūdens un itāļu vīns, kafija un tēja. Bez picām iespējams iegādāties tiramisu, iepriekš pasūtot.

Izjādes   Svinības   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas112   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Firsta Līvena beķereja

Vienā no Kalnmuižas ēkām ir uzcelta krāsns, kurā saimnieces cep rudzu maizi ar sēkliņām, saldskābo maizi un maizi ar žāvētiem augļiem. Piedāvā izzinošu ekskursiju, līdzdalību maizes sagatavošanas procesā, degustāciju un izcepto kukulīšu iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Viesūnēni

Saimniece gardēžu grupām piedāvā līdzdarboties dažādās kulinārijas darbnīcās (2 – 3 stundas): „Saldo kukšu darbnīcā”, „Netradicionālo sezonas dārzeņu ēdienu darbnīcā”, „Picu darbnīcā”, “Kaņepju staka gatavošana" u.c. Tiem, kas paši nevēlas  gatavot, tiek piedāvāts nesteidzīgs lauku mielasts apvienojumā ar saimniecības, vīnogu dārza apskati  un sarunām par dzīvi laukos.

Attālums no valsts galvaspilsētas132   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
N/A
Latvija

Aglonas maizes muzejs

Apmeklētāji var izsekot maizes ceļu no grauda līdz kukulītim, kuru katrs var veidot pats. Piedāvā maizes degustāciju (un zāļu tējas) ar teatralizētu uzvedumu kristībām, kāzām, dzīves jubilejām u.c. Muzejā var iegādāties svaigi ceptu maizi un vietējo amatnieku darbus.

Latviešu virtuve: Ezera zivju zupa, kļockas un krapavnīki.

Īpašais ēdiens: Kaltētu sēņu zupa.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas231   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Z/S BAGĀTĪBAS

36 ha lielajos saimniecības laukos Latvijas – Baltkrievijas pierobežā ganās gotiņas, no kurām gada laikā iegūst ap 10 t piena, kas tiek pārstrādātas uz vietas. Piedāvā biezpienu, krējumu, dažādu siera veidu šķirnes, mājas saldējuma un gaļas izstrādājumu iegādi un degustāciju. Iespējama līdzdarbošanās. Latgales kulinārā mantojuma tīkla dalībnieks. Bioloģiskā saimniecība.

Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

LEJNIEKI

Jauna saimniecība, kas ražo sierus un gaida apmeklētāju grupas. Ekskursanti var piedalīties siera siešanas procesā, degustēt sieru un iegādāties to. „Lejnieki” ieguvuši Valkas novada sakoptākās ražojošās zemnieku saimniecības balvu.

Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Brīvdabas muzejs "Ausekļu dzirnavas"

Pagalmā un saimniecības ēkās ir izstādīta Latvijas laukiem raksturīgo darbarīku, lauksaimniecībā izmantojamo mašīnu, mehānismu un sadzīves priekšmetu kolekcija. Apmeklētāji var piedalīties speķa pīrādziņu un maizes kukulīšu gatavošanā, kurus izcep īstā lauku krāsnī, kā arī saimnieka pavadībā doties izzinošā ekskursijā.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Raunas "Siera ražotne"

Siera ražotne Raunā ir Ceriņu ģimenes uzņēmums, kas nu jau 10 gadus pircējiem piedāvā 23 kvalitatīvus un augstvērtīgus produktus – sierus, sviestu un makaronus. Iecienītākais ražotnē tapušais produkts ir „Zaļais siers”, kura viena no galvenajām sastāvdaļām – sierāboliņš – tiek audzēts pašu dārzā. Sierāboliņš ir viengadīga kultūra – pieclapu āboliņš ar ziliem ziediņiem. Kamēr jaunie dzinumi ir mīksti, tos novāc un kaltē ar malku kurināmā žāvētavā. Pēc izkaltēšanas sierāboliņu samaļ, izsijā un pievieno olbaltumvielu masai, ko plānā kārtā saber īpaši izgatavotās koka kastēs un žāvē. Pēc sierāboliņa pievienošanas produkts iegūst raksturīgo Zaļā siera garšu, krāsu un smaržu. Ar iepriekšēju pieteikšanos grupām (virs 10 pers.) ir iespēja apskatīt ražotni un iepazīties ar produktu ražošanas procesu.

Attālums no valsts galvaspilsētas106   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Baroni"

Saimniecības lepnums ir ~ 100 kazu liels ganāmpulks, no kura sniegtajām veltēm ražo pienu, sieru, biezpienu un jogurtu. Interesenti var doties ekskursijā, apskatīt dzīvniekus, degustēt un iegādāties bioloģiskā veidā ražotus veselīgus produktus. Tuvējā dīķī var makšķerēt un katrs pats nogrillēt savu lomu.

Attālums no valsts galvaspilsētas204   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Pastariņa muzejs

Izvietots tipiskā Ziemeļkurzemes lauku sētā, kur dzimis latviešu rakstnieks Ernests Birznieks Upītis (1871 – 1960). Sestdienās piedāvā programmu „Sestdiena lauku sētā”, kad var iepazīt lauku dzīvi un piedalīties ikdienas lauku darbos. Šeit var izzināt 19. gs. beigu maizes cepšanas tradīcijas, katrs izcept savu kukulīti un iesaistīties latviešu gadskārtu svinībās.

Attālums no valsts galvaspilsētas81   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Druvas saldējuma ražotne

Druvas saldējums nāk no Druvas, kas atrodas turpat blakus Saldum. Druvas saldējums tiek gatavts pēc receptēm, kas tiek glabātas lielā slepenībā. Saldējums tiek pildīts gardās, svaigās un kraukšķīgās vafeļu glāzītēs - tās cep uzņēmuma ceptuvē. Viss, kas Druvas saldējumā ir labs un gards, nāk no Druvas. Iespēja pieteikties ekskursijām.

Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona1-12  
N/A
Latvija

KRIŠJĀŅI

Saimniecība, kuras pamatnozare ir graudkopība, 2006. g. uzsāka darbību piena lopkopības jomā, bet 2008. g. – pievērsās biezpiena un siera ražošanai. Šobrīd saimniecībā ir vairāk nekā 200 slaucamu govju, no kuru dotā piena ražo svaigpienu, jogurtu, sieru un saldējumu.

Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Durbes veltes

Saimniecībā no vietējiem produktiem un bez konservantiem ražo mājas vīnus (augļu, ogu, pieneņu ziedu), interesantus ievārījumus (pikantā plūmju mērce u.c.), augļu un ogu konservus. Tūristu grupām piedāvā ekskursiju, produkcijas degustāciju un iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas190   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Konfelādes ražotne

GiLine ir ģimenes uzņēmums, kurš ražo konfektes Konfelāde un sīrupus. Konfelāde ir sulas konfektes, kas ražotas no Latvijā iegūtām augļu un ogu 100 % sulām, neizmantojot konservantus un garšas pastiprinātājus. Ražošanas procesā tiek izmantots roku darbs. Arī sīrupā izmantotas tikai dabīgas izejvielas. Piedāvā radošās ekskursijas ražotnē.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas19   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Kafejnīca „Kukaburra”, ZS "Buliņi"

Kafejnīca "Kukaburra" atrodas Rīgas - Veclaicenes šosejas (A2) 115. km. Iespējams apskatīt maizes muzeju un piedalīties maizes cepšanā, kas notiek katru nedēļas nogali. Latvisks interjers, mājražotāju un zemnieku produkti.

Latviešu virtuve: Vistu aknu salāti, jēra zupa, frikadeļu zupa, aukstā zupa, cepts sams, sautēta cūkgaļa, kartupeļu pankūkas, pankūkas ar ievārījumu, biezpiena plācenīši, rupjmaizes kārtojums.

Īpašais ēdiens: Pašcepta rudzu rupjmaize.

Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

PRIEKŠĀRES

Saimniecībā jau 20 gadu garumā nodarbojas ar siera ražošanu. Pienu iegūst no pašu audzētajām govīm. Te darināto sieru var nopirkt lielākajos Latvijas tirgos un gadatirgos.

N/A
Latvija

Prenclavu dzirnavas

Pateicoties saimnieku rūpēm, ir saglabātas vēsturiskās vējdzirnavas (no 1885. g.) un to mehānisms. Dzirnavu ēkā piedāvā ekskursiju ar vietējā ražojuma konditorijas gardumu un lauku maizes degustāciju.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas225   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

BURKĀNCIEMS

Bioloģiskā kazkopības saimniecība un siera ražotne, kur top dažāda veida kazas un govs piena sieri. Saimniecībā ir ap 100 slaucamu kazu. Saimnieki – Ruta un Stefans uzņem apmeklētājus (latviešu, vācu un angļu valodās). Sieru var iegādāties uz vietas, Kalnciema tirdziņā Rīgā u.c. Latvijā.

Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

LPKS "Kuldīgas labumi"

Attālums no valsts galvaspilsētas149  
N/A
Latvija

Staiceles lībiešu muzejs "Pivalind"

Vairākas ēkas, kurās var iepazīt Vidzemes lībiešu vēsturi un kultūras mantojumu, izbaudot novadam kādreiz raksturīgos ēdienus un dzērienus – bukstiņbiezputru un škaļiku, kas ir pēc senām receptēm darināts stiprs alkoholisks dzēriens. Tūristu grupas īstā lauku krāsnī var izcept rupjmaizi, bet audēju namiņā – vērot audēju darbošanos un iegādāties no dabīgiem materiāliem (t.sk. meldriem) darinātas praktiskas lietas un suvenīrus.

Latviešu virtuve: Putraimu putra ar gruzdumiem (sacepti gaļas kriksīši ar sīpoliem) un dzērveņu - brūkleņu zapti vai mērci, zāļu tēja ar dzērveņu sīrupu, škaļiks - alkoholisks dzēriens.

Attālums no valsts galvaspilsētas132   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Indrāni"

Bioloģiska lauksaimniecība - ražotne. Pagaidām vienīgais uzņēmums Latvijā, kas ražo bioloģiski sertificētas želejas konfektes, turklāt ar interesantām garšām - sarkanā āboliņa, kumelīšu, liepziedu, rupjmaizes u.c. Uzņemam tūristu grupas. Min. ekskursijas kopsumma 40 EUR, grupām virs 30 pers.- 2 EUR/ pers.

Attālums no valsts galvaspilsētas102  
N/A
Latvija

Dabas spēks, sēkliņas jūsu veselībai

Saimniecībā no dažādu augu sēklām ražo maisījumus, kas lieliski papildina cilvēka organismu ar nepieciešamajām vielām. Apmeklētāji var noklausīties stāstījumu, iegādāties produkciju un degustēt kaņepju pankūkas.

Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

RANKAS PIENS

„Rankas piens” dibināts 1996. gadā. Uzņēmumā ražo ~ 80 dažādus piena pārstrādes produktus – sieru, biezpienu, krējumu, raudzētos piena produktus, desertus u.c. Viens no pieciem Latvijas uzņēmumiem, kas drīkst ražot ES garantēto tradicionālo īpatnību produktu - „Jāņu sieru”. Produkciju var iegādāties uzņēmumam blakus esošajā veikalā „Rīmaļnieks”.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

LEJAS

Saimniecībā gatavo dažādus lauku labumus – sieru, sviestu, krējumu, biezpienu, kā arī pieejamas svaigas olas.

Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Balvu lauku labumu tirdziņš

Katra mēneša otrā sestdienā Balvos pulcējas zemnieki, mājražotāji un amatnieki, lai piedāvātu savu saražoto produkciju. Šeit ikviens atradīs kādu garšīgu vai noderīgu lietu.

Attālums no valsts galvaspilsētas218   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Meždruvas"

Piedāvā ekskursiju pa saimniecību ar kazu, zirgu, trušu, putnu un mājdzīvnieku apskati. Interesenti var pieteikties uz reiterapijas seansiem, vizināties zirgā, uz ponija un pajūgā. Kazkopības produkcijas – piena, siera, biezpiena, kefīra un jogurta iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas22   Sezona1-12  
N/A
Latvija

PAKALNIEŠI

Mājražotāji piedāvā iegādāties dažādu garšu sierus, kurus pārdod Zaļajos tirdziņos Gulbenē un citur Latvijā. Pieņem pasūtījumus.

Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Mālkalnu sieri (Zemnieku saimniecība "Blūdži")

Jelgavas novada saimniecībā "Blūdži" mājražotāji Mālkalnu ģimene piedāvā degustēt un iegādāties pašu gatavotu sieru. Saimniecībā uzņem arī tūristu grupas.

Saimniecībā cep maizi, pārstrādā dārzeņus - gatavo dārzeņu salātus un konservējumus un gatavo citus lauku labumus.

 

Attālums no valsts galvaspilsētas71   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Andrupenes lauku sēta

20. gs sākuma autentiska Latgales lauku sēta ar dzīvojamo māju, klēti, kūti, pirti, un smēdi. Te var noskatīties folkloras kopas priekšnesumus, svinēt Līgo svētkus un Miķeļdienas gadatirgu, apgūt amatu prasmes. Grupām piedāvā Latgales ēdienus.

Latviešu virtuve: kļockas, pancaks ar cimusu, pašcepta maize, sviests, siers, zāļu tējas un šmakovka.

Īpašais ēdiens: Andrupenes maize.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas252   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Veckūkuri zemnieku saimniecība

Piena pārstrāde, kas ražo netradicionālus piena produktus no savā saimniecībā iegūtā piena.

N/A
Latvija

Kafeja Alīda

Pēc senām receptēm ražo smaržīgu cigoriņu kafiju. Visas izejvielas iegūst uz vietas, no apkaimes laukiem un mežiem. Apmeklētāji var doties ekskursijā, kuras laikā piedāvā iegādāties un degustēt kafiju.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas141   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

LATGALES PIENS

A/s "Latgales piens ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas ražo svaigpiena "Tējas sieru" ar dažādām garšām. Uzņēmums ražo arī kūpinātu siera desu, sieru salātiem un saldā biezpiena masas sieriņus "Gardumiņš", kā arī cita veida piena produktus. Produkciju var iegadāties Daugavpils tirgū, Rīgas Centrāltirgū, kā ari visās a/s "Latgales piens" tirdzniecības vietās Latvijā.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Maiznīca „Lielezers”

SIA N. Bomja maiznīca „Lielezers” atrodas Limbažos. Uzņēmums dibināts 1991. gadā, piedāvā dažāda veida rudzu maizes, kviešu maizes un konditorejas izstrādājumus.

Maiznīcas “Lielezers“ lepnums ir īsta rudzu maize, kas cepta pēc senas tehnoloģijas, kuras vērtība pielīdzināma visaugstākās klases konjakiem. Plaucējumi diennakti nogatavināti pašu darinātajos apses koka kubliņos, kas ir garants augstajai maizes kvalitātei un neatkārtojamai garšai. Rudzu maize ir veselīga, jo tiešā veidā netiek izmantots raugs. Klaipiņus dala un veido tikai ar rokām.

Attālums no valsts galvaspilsētas83  
N/A
Latvija

Naukšēnu Cilvēkmuzejs

Muzejā piedāvā izzinošu stāstījumu par vietējām ražošanas tradīcijām un SIA „Naukšēni” produkcijas – dažādu eļļu (rapšu, linsēklu), 10 bezalkoholisko dzērienu (kvass, minerālūdens), kā arī mājas vīna degustāciju. Dažādu produktu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas151   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

VALMIERAS PIENS

Uzņēmumam ir vairāk kā 40 gadus ilga darbības vēsture. Mūsdienas tas kļuvis par Baltijas mēroga konkurētspējīgu piena pārstrādes uzņēmumu, kur ražo pienu, kefīru, biezpienu, jogurtu, sviestu, sierus u.c. piena pārstrādes produktus. Produkciju var iegādāties uzņēmumam blakus esošajā veikalā. Viens no pieciem Latvijas uzņēmumiem, kas drīkst ražot ES garantēto tradicionālo īpatnību produktu - „Jāņu sieru”.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Kalni"

Saimniecībā lielās platībās audzē ogulājus, iegūto ražu pārstrādājot sulās, ievārījumos un marmelādēs. Nodarbojas arī ar mājas vīna izgatavošanu. Apmeklētājiem piedāvā ekskursiju pa dārzu un vīna pagrabu, iespējams degustēt vīnu, kā arī iegādāties vīnu, konfektes un marmelādes.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas224   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Pūres šokolādes muzejs

Muzejā var noklausīties stāstu par šokolādes vēsturi, iepazīt procesu no iegūšanas līdz gatavai produkcijai, kā arī radošajā darbnīcā pašiem sagatavot un nodegustēt šokolādi. Blakus esošajā veikaliņā var nopirkt gatavo produkciju. 

Svinības   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Ķiploku pasaule

SIA "Ķiploku pasaule" nodarbojas ar ķiploku audzēšanu un to pārstrādi. Ķiploku saimniece savā darbnīcā Olaines novadā, Uzvaras Līduma "Annās" pieņem grupas, rīko degustācijas un stāsta par savu darbību. Apmeklējuma laikā varēs nobaudīt ķiploku tēju, marinētus ķiploku ziedus, ķiploku pesto, "rīkļu rāvēju", neierastās ķiploku karameles un citus gardumus, kā arī iegādāties produktus uz vietas. 

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas32   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kazas piena produkcija "Līvi"

Vieni no lielākajiem Latvijas kazkopības produkcijas ražotājiem. Audzē ~ 160 tīršķirnes kazas (Alpu, Anglo, Vācu baltā dižciltīgā) un mājas cūkas kuiļus (vaislai). Ekskursija un iesaistīšanās kazu ganīšanā. Sākot no marta - kazlēnu apskate. Vairāku siera šķirņu degustācija, slaukšanas (ap 17:00 dienā) demonstrēšana. Piedāvā arī gaļas konservu degustāciju un iegādi. Produktiem nepievieno konservantus!

Dzīvnieku vērošana   Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Lauku saimniecība "Kalna Pakalnieši"

Ražo piena pārstrādes produktus un audzē zemenes. Viesiem piedāvā apgūt rudzu maizes cepšanu, siera siešanu, saldējuma gatavošanu un dzīvnieku (aitas, kazas, cūkas, teļi, govis, zirgi, vistas, truši, jūrascūciņas u.c.) apskati. Entuziasti var piedalīties lauku sētas darbos, degustēt un iegādāties produkciju.

Bērniem un jauniešiem   Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Izjādes   Semināri   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas153   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku sēta "Cīruļi"

Saimniece cep uz pasūtījuma dažādas kūkas, plātsmaizes, sklandraušus un pīrāgus ar dažādiem pildījumiem. Ir iespējams pasūtīt arī kūpinātas zivis.

Attālums no valsts galvaspilsētas193  
N/A
Latvija

CEĻTEKAS

Saimnieces radošums izpaužas dažādu lauku labumu gatavošanas jomā – sieru siešanā, siera standziņu cepšanā u.c. Bioloģiski sertificēta saimniecība, kurā izmanto pašu ražotos produktus. Piedāvā degustācijas un produkcijas iegādi, kā arī ekskursijas grupām no 10 cilvēkiem.

Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Skrīveru mājas saldējums

Ģimenes uzņēmums (izveidots 2006. gadā) no pašu izaudzētiem augļiem un ogām gatavo mājas saldējumu. Taisa gan klasiskos – plombīra, krējuma, jogurta saldējumus un sorbertus, gan arī mūsdienu modernās virtuves „brīnumus” – brētliņu, zilā siera, mārrutku un kartupeļu saldējumu ar tomātu mērci. Līdz šim pagatavotas 80 dažādas saldējumu receptes. Iepriekš piesakoties, var doties ekskursijā un izzināt visu par saldējuma gatavošanu no pašiem pavāriem. Kafejnīcā iespējams nobaudīt vairākus saldējumu ēdienus - katru ar citu saldējuma piedevu. Kafejnīcā ar prieku uzņem arī četrkājainos draugus!

Īpašais ēdiens: Mārrutku saldējums ar siļķi.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas81   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

"Zemgaļi"

Šeit ciemos gaida gan grupas, gan individuālos apmeklētājus. Saimnieki piedāvā izbaudīt melno pirti, paēst pusdienas un nogaršot pēc senām receptēm ceptu suitu maizi, raušus un īpašus sēklu cepumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas176  
N/A
Latvija

SILMALAS

Atpūtas komplekss Rušonas ezera ziemeļrietumu krastā ar naktsmītnes, ēdināšanas un aktīvās atpūtas pakalpojumu piedāvājumu.

Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

PLPKS Dundaga

Piena produktus ražojam no piena, kas iegādāts no vietājām zemnieku saimniecībām. Uzņēmuma galvenā pamatvērtība - nacionālie produkti (piens, krējums, biezpiens, kefīrs, jogurts, sviests. Produktiem ir piešķirta - Zaļā karotītes apliecība.

N/A
Latvija

Ausmas

N/A
Latvija

Lauku māja "Zeijas"

Lauku māja, kurā sagaidīs īstena Latvju saimniece Skaidrīte Nagliņa un ierādīs maizes cepšanas tradīcijas pēc mantotas receptes.
Piedāvā nobaudīt gatavotus pēc sentēvu receptēm ar malku kurināmā maizes krāsnī iecienītos un gardos sklandraušus, tikko ceptu saldskābmaizi, kā arī „picu” suitu gaumē.
Grupām līdz 10 cilvēkiem, iepriekš piesakoties.

Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bērzi"

Saimniecībā audzē kazas, no kuru piena ražo sieru u.c. produktus. Apmeklētājiem uzcelta prezentāciju zāle, kur var degustēt no kazas piena ražotu saldējumu, iegādāties ar kazu tematiku saistītus suvenīrus u.c. produkciju. Piedāvā ekskursiju pa saimniecību.

Attālums no valsts galvaspilsētas105   Sezona8-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Lejas Kaļļi"

Saimniecībā žāvē cūkgaļu, taisa asinsdesas un ražo citus gaļas izstrādājumus. Saimnieks piedāvā ekskursiju un žāvējumu iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas85   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku maizes cepšana, Bērziņi

Bērziņu mājās cep brīnumgardu kviešu un rudzu maizi pēc senām dzimtas receptēm. Garšu un smaržu maizei piedod īpašā krāsns, kurai ir vairāk nekā 70 gadi. Maizi iespējams pasūtīt vai, iepriekš piesakoties, izveidot un izcept paši savu kukulīti.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas196   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku labumi Padures muižas klētī

Padures muižas klētī (vienīgā ampīra stilā celta trīs stāvu klēts Latvijā) tūristu grupām piedāvā koču (sātīga grūbu putra ar sīpoliem un gaļu), dažādas zupas (zivju, skābeņu), ķiļķenus, sieru un dažādus saldos ēdienus, kā arī līdzdarbošanos ēdienu tapšanas procesā. Mājas vīna degustācija. Saimniece interesentiem izstāstīs par gadskārtu tradīcijām, klēts vēsturi.

Latviešu virtuve: Zivju un skābeņu zupa, ķiļķēni (saldie, sāļie), cūkgaļas ribiņas, sieri, saldie ēdieni, mājas vīns.

Īpašais ēdiens: Koča - sātīga grūbu putra ar sīpoliem un gaļu.

Attālums no valsts galvaspilsētas165   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Lauku sēta pilsētā

Liepājas novada zaļā produkta, kultūrvēsturiskā mantojuma, seno lauku tradīciju saglabāšana un popularizēšana pilsētvidē.

Attālums no valsts galvaspilsētas217   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Dundagas pienotava

Piensaimnieku lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „Dundaga" Dundagas pilī piedāvā grupām nogaršot biezpienu, krējumu, skābpiena dzērienu, knapsieriņus, sieru „Taizelis". Produkti gatavoti bez konservantiem un bez realizācijas laika paildzinātājiem.
Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

LAZDONAS PIENSAIMNIEKS

Uzņēmumā ražo pienu, krējumu, biezpienu un biezpiena izstrādājumus, jogurtus, desertus. Produkcija tiek pagatavota no augstas kvalitātes izejvielām – piena, ko iepērk no vairāk nekā 100 zemnieku saimniecībām un 3 kooperatīvām sabiedrībām. Ražošanas gaitā tiek ievēroti un uzlaboti visi tehnoloģiskie procesi, lai produkts saglabātu savu vērtību un uzlabotos tā garša un uzturvērtība. Uzņem ekskursijas un organizē degustācijas. Viens no pieciem Latvijas uzņēmumiem, kas drīkst ražot ES garantēto tradicionālo īpatnību produktu - „Jāņu sieru”. Produktiem ir kvalitātes zīme „Zaļā karotīte”.

Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Maiznīca un krodziņš "Airīši"

Maiznīca-veikals-krodziņš "Airīši" piedāvā pēc sentēvu tradīcijām ceptu maizi, garšīgas picas, burgerus, karstos, atspirdzinošos un alkoholiskos dzērienus. Pieejamas ekskursijas par maizes cepšanu pēc sentēvu tradīcijām ar līdzdarbošanos. 

Attālums no valsts galvaspilsētas210   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Ferma "Kuraga"

Kihnu ir vislielākā sala Rīgas līcī (16,4 km2), tā ir 7 km gara un 3,3 km plata. Uz salas ir trīs ciemi. Izbaudīt unikālo atmosfēru ir iespējams apciemojot vietējo ģimeni fermā "Kuraga". Trīs paaudzes dzīvo šai fermā un būs priecīgas uzņemt jaunus viesus.

Vietējais dzīvesveids   Attālums no valsts galvaspilsētas180   Iespējams pasūtīt maltītes Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Svētes maize

Ar malku kurināmā krāsnī, izmantojot vecās receptes un vietējās izejvielas (nesatur ĢMO), cep maizi, cepumus un citus gardumus. Nelielām grupām piedāvā doties ekskursijā, izzināt maizes cepšanas arodu, degustēt un iegādāties maiznīcas izstrādājumus.

Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas56   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Saimniecība “Virši”

Zemnieku saimniecība „Virši” audzē kaņepju sēklas, no kurām tiek iegūta kaņepju eļļa un kaņepju staks (apceptas, maltas kaņepes). ZS "Virši" produkciju ir iespējams degustēt dažādās vietās ārpus saimniecības, kā, piemēram, Kalnciema tirdziņā u.c.

Attālums no valsts galvaspilsētas67  
N/A
Latvija

Pitas garšvielas

Pitas ir pēc inovatīvas žāvēšanas tehnoloģijas radītas augļu, ogu un garšaugu garšvielas, kuras ražo mājražotāja Lorita Miķelsone. Mājražotāja labprāt ļaus nodegustēt un iepazīstinās ar Pitām jebkuru interesentu, uzņemot apmeklētājus Skaisto un praktisko ideju dārzā Dobelē.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Saldus Gotiņa

"SIA “Saldus pārtikas kombinātā” top piena konfektes “Gotiņa”, īrisi, šerberti, marmelādes un konfekšu krēmi no dabīgām izejvielām. Svaigo pienu iegūst no vietējām zemnieku saimniecībām, citas, ražošanas procesā nepieciešamās izejvielas, tuvākajā apkaimē. Dabiskās piena konfektes “Gotiņa” tiek ražotas bez pārtikas piedevām, turklāt katra konfekte tiek ietīta ar rokām. Tāpat konditorejā top tortes, kūciņas, pīrāgi u.c. gardas lietas.

N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Purmalas"

Saimniecībā audzē kazas un dārzeņus. Piedāvā ekskursiju, dalību kazu slaukšanā un lauku labumu – siera, maizes un pīrādziņu degustāciju un iegādi. Līdzdalība siera siešanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Gulbenes zaļais tirdziņš

Katra mēneša trešajā sestdienā no 9:00 – 13:00 Gulbenē norisinās Zaļais tirdziņš, kurā pulcējas mājražotāji, amatnieki un zemnieki no dažādiem Latvijas novadiem. Piedāvā mājražotāju gatavotos gardumus, sezonas dārzeņus un augļus, kā arī skaistuma un dizaina priekšmetus, kā arī citas noderīgas lietas sadzīves un ikdienas rotāšanai.

Attālums no valsts galvaspilsētas184   Sezona1-12  
N/A
Latvija

BALTAIS KROGS

Jauna kafejnīca, kas atrodas dabas parka „Daugavas loki” teritorijā - Naujenē.

Dabas parks Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Vējš Cafe

Pankūku kafejnīca. Atvērta tipa virtuve. Dažādi oriģināli pildījumi. Svaigi grauzdēta kafija Latvijā. Kafijas dzērieni un alkoholiskie dzērieni. Uzkodas.

N/A
Latvija

PREIĻU SIERS

A/s „Preiļu siers” ir lielākais siera ražotājs Latvijā, kas eksportē ~ 90 % siera. Netālu esošajā veikalā „Preilis” (Daugavpils iela 66 a) atrodams visplašākais a/s „Preiļu siers” produkcijas klāsts. Preiļu siera degustāciju ar filmas noskatīšanos piedāvā arī bistro „Preilene” (Preiļi, Rēzeknes iela 15). Preiļos atrodas Latvijā vienīgais piemineklis sieram (pasaulē tikai daži tādi). Vēl pilsētā ir apskatāmas 6 siera skulptūras. Preiļus dēvē par Latvijas siera galavaspilsētu.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Lauku maizes cepšana, "Ievlejas"

Saimniece ar malku kurinātā klona krāsnī cep īstu Latvijas lauku rudzu maizi. Mīklu gatavo no rudzu vai kviešu miltiem, sāls, cukura, ķimenēm un dabīga ierauga. Apmeklētāji var vērot un piedalīties maizes cepšanā, degustēt un iegādāties to, kā arī apskatīt muzeju. Labību saimniecībā audzē paši, videi draudzīgā garā!

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas255   Sezona4-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

PUMPURI

  Saimniece gatavo sierus un gaļas kūpinājumus. Uzņem tūristu grupas un individuāļus. Produkciju var iegādāties arī Rīgā.

Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Kangari"

No pašas izaudzētiem dārzeņiem un augļiem gatavo garšīgus ievārījumus, sīrupus, džemus un čatnijus, kā arī žāvē augļus. Produkcijas degustācija un iegāde. Piedāvā vīngliemežu fermas apskati un gliemežu degustāciju, kas sagatavoti burgundiešu gaumē. Organizē bērnu nometnes.

Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Esko Farm

Esko Farm is a family business which focuses on making dairy products from their own lifestock. Farm's products include yogurt ice creams, cheeses, yogurts and so on. It's possible to take a tour around the farm, get to know the animals as well as have degustation of the farm's products.

Attālums no valsts galvaspilsētas20   Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mū siers

Nelielā ražotnē no govs piena taisa dažādu šķirņu sierus – ātro un Jāņu sieru, siera bumbiņas u.c. Piedāvā līdzdarbošanos siera siešanā. Produkcijas degustācija un iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas179   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība STRAUPE

Atrodas 1911. g. celtajā Straupes pienotavā. Ražo pienu, kefīru, paniņas, krējumu, biezpienu, saldos biezpiena krēmus, sviestu, jogurtu un sieru. Produkciju var iegādāties pienotavas veikaliņā (blakus uzņēmumam), kur var nopirkt arī sadarbības partneru - a/s Smiltenes piens un SIA „Latvijas piens” ražotos sierus. Viens no pieciem Latvijas uzņēmumiem, kas drīkst ražot ES garantēto tradicionālo īpatnību produktu - „Jāņu sieru”. Produktiem piešķirts „Zaļās karotītes” un „Latvijas labuma” statuss. Grupām organizē degustācijas un iepazīstina ar piena ražošanas un pārstrādes kooperatīva darbību.

Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

DEGOLES PIENOTAVA

Gatavo sierus, izmantojot vecas, Latvijā pielietotas receptes. Kā simts un vairāk gadus atpakaļ, sieri tiek taisīti ar rokām. Produktiem ir piešķirta „Zaļā karotīte”. Svaigo sieru var kūpināt. Organizē ekskursijas, kuru laikā var iepazīt uzņēmumu. Pieņem pasūtījumus un piegādā gatavo produkciju.

Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Arumi"

Gatavo asinsdesas gan tradicionālās, gan dažādas mūsdienīgākas.

Demonstrējumi desu gatavošanu dažādām interesantu grupām. 

Zemnieku saimniecības desas ir īpašas jau ar Riga food izstādē balvu - TAUTAS GARŠA.

 

N/A
Latvija

CELMI mājas siers

Saimniecības pirmsākumi meklējami 1992. gadā. Produkcijas gatavošanā tiek izmantots pašu audzētās govs piens. Piedāvā ekskursiju pa saimniecību, produkcijas degustāciju un iegādi. Var pasūtīt sierus.

Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Dabas sēta ''Kuusiku''

Dabas sēta "Kuusiku" atrodas pie Lahemā Nacionālā Parka pie ezera. Šeit piedāvā tradicionālo "Kuusiku" maizi.

Vietējais dzīvesveids   Klusums un miers   Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

"Lielauces kliņģeris"

Uzņēmumā jau 16 gadus ražo klasiskos, medus, piparmētru – ingvera un smiltsērkšķu cukurgailīšus u.c. konditorejas izstrādājumus, kā arī gatavo zemestauku sulu, kas ir sen pazīstams tautas dziedniecības līdzeklis. Produkcijas iegāde.

Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Skrīveru saldumi

Uzņēmums ražo iecienītās konfektes "Skrīveru Gotiņa" un izveidojis "Saldumu darbnīcu", kuras apmeklētāji var piedalīties "Gotiņas" ekspedīcijā un paši ietīt savas konfektes, iepazīties ar „Gotiņas” tapšanas vēsturi, nodegustēt produkciju, kā arī iegādāties svaigus dabīgus saldumus no ražotnes. Piedāvā četras dažādas ekskursijas programmas!

Attālums no valsts galvaspilsētas79   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

SIERŠTELLES RAŽOTNE

Tikai 30 minūšu braucienā no Rīgas, pašā Ogres centrā atrodas "SierŠtelles" ražotne. Turpat atpūtas kompleksā „Policijas akadēmija” var nobaudīt "SierŠtelles" siera ēdienus, kā arī iegadāties sierus kulinārijā. „SierŠtelles” sortiments sastāv no 31 dažādas garšas siera – gan sāļajiem, gan saldajiem. Īpašā siera recepte dzimusi turpat Ogrē, populārajā Peldu kūrortā.

Attālums no valsts galvaspilsētas37   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Maiznīca "Liepkalni"

"Liepkalni" atrodas Daugavas krastā starp Stukmaņiem un Pļaviņām. Apvieno ceptuvi, veikalu un kafejnīcu. Vairāki desmiti maizes veidi, cepumi, tortes, kūkas un smalkmaizītes. Turpat var izbraukt ar Vikingu kuģi pa Daugavu un apmeklēt Pļaviņu novada TIC „Latvju spīķeris”.

Latviešu virtuve: Frikadeļu vai skābeņu zupa, zemnieku brokastis, vēršacis, cūkgaļas ribiņas, pelēkie zirņi, kartupeļu pankūkas ar lasi, plānās pankūkas, kazeņu krēms.

Īpašais ēdiens: Liepkalnu rupjmaize, maizes kvass.

Attālums no valsts galvaspilsētas118   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Laima"

Saimniecībā nodarbojas ar lopkopību, augļkopību, dārzeņkopību, piena un gaļas ražošanu un pārstrādi. Iepriekš piesakoties var iegādāties dažādu mājas produkciju, iemācīties siet sierus, cept savu maizīti pēc sentēvu receptēm. Viena no Latgales kulinārā mantojuma saimniecībām.

Semināri   Svinības   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Interneta pieslēgums Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

SMILTENES PIENS

„Smiltenes piens” lepojas ar vairāk kā 100 gadus ilgu vēsturi. Šobrīd uzņēmums ir trešais lielākais siera ražotājs un sestais lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā. Sadarbojas ar ~ 150 kvalitatīva Latvijas piena piegādātājiem. „Smiltenes piens” ir vienīgais, kur ražo „Latvijas sieru”. Uzņēmuma produkti ieguvuši „Zaļo karotīti”. Produkciju eksportē uz 5 pasaules valstīm. Produktus var iegādāties „Smiltenes piena” veikalā Smiltenē, kas atrodas netālu no uzņēmuma.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

TALSU PIENSAIMNIEKS

Talsu pienotavu dibināja 1922. gadā, apvienojot vairākas citas pienotavas. Uz šīs bāzes vēlāk izveidojās „Talsu piensaimnieks”, kura viens no pazīstamākajiem produktiem ir „Talsu rituļa” siers. „Talsu piensaimnieka” produkciju – pienu, kefīru, biezpienu, sviestu, sieru u.c. var iegādāties uzņēmumam blakus esošajā veikalā „Piena sēta”.

N/A
Latvija

Latvijas Ķiploks

Ķiploki Raunas „Saulītēs”  tiek audzēti kopš 2011 gada. Paralēli tika lolota ideja par ķiploku pārstrādes uzņēmuma radīšanu, līdz 2014. gada nogalē durvis vēra ķiploku pārstrādes uzņēmums SIA „LATVIJAS ĶIPLOKS”. Šobrīd SIA “LATVIJAS ĶIPLOKS” ir zīmols, kas simbolizē veselīgus, drošus un kvalitatīvus produktus, kas ražoti no Latvijā audzētiem ķiplokiem.
Ražotie produkti: ķiploki, ķiploku tēja ar ingveru, ķiploku pulveris bez sāls, ķiploku granulas, rīvēti ķiploki-pesto, marinēti ķiploki, marinēti ķiploku ziedkāti, ķiploku ziedu pesto, ķiploku grauzdiņi, māla podi ķiploku uzglabāšanai virtuvē, ķiploku formas koka griežamdēlīši. Produktu iegāde un degustācija.

Attālums no valsts galvaspilsētas107   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Saimniecība "Obelisk"

Saimniecība "Obelisk" ir sējas kaņepju saimniecība, kas atrodas Latgalē, Viļānu novadā. Šeit nodarbojas ar sējas kaņepju audzēšanu, kā arī ražo dažādus kaņepju produktus, kā, piemēram, eļļu, sēklas, sāli, garšvielas u.c. Dodoties ekskursijā pa saimniecību, piedaloties darbnīcās vai apmācībās, piedaloties komandas saliedēšanas pasākumos vai pirmajā un vienīgajā kaņepju "izlaušanās spēlē" Latvijā, ir iespējams uzzināt par kaņepēm un to pielietojumu.

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas211   Iespējams pasūtīt maltītes Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Ineses tortes

Ineses konditorijas cehā no dabiskām un Latvijā iegūtām izejvielām cep medus, šokolādes un biezpiena tortes. Apmeklētāji var iepazīties ar toršu cepšanas tehnoloģiju, degustēt un iegādāties tās, kā arī veikt individuālos pasūtījumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lolita Duge

Saimniecība ražo piparmētru sīrupus, dažādas piparmētru (mētru) tējas

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Skrīveru pārtikas kombināts

SIA "Skrīveru pārtikas kombināts" ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas jau 1957. gadā sāka iecienīto piena konfekšu "Gotiņa" ražošanu. Kombinātā iespējams iegādāties gardās konfektes un doties ekskursijā. Pats uzņēmuma saimnieks ir arī galvenais konfekšmeistars, kas labprāt pastāsta par "Gotiņu" tapšanu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

ELPA

Uzņēmums strādā jau vairāk kā 20 gadus un sadarbojas ar ~ 100 vietējiem piena ražotājiem. Tā galvenais darbības princips ir dabīgu un veselīgu piena produktu – kefīra, biezpiena, krējuma, jogurta un mīksto sieru ražošana. SIA „Elpa” ir vienīgais Dienvidkurzemes piena pārstrādes uzņēmums, kas piedāvā ekskursijas un produkcijas degustāciju. Produktus var iegādāties arī uz vietas. Ekskursijas laikā var degustēt kefīru, sieru, jogurtu, kā arī ir iespēja pašiem darboties.

Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mājražotāja SANTA LASMANE

Piemājas saimniecībā, kas atrodas netālu no Jumurdas ezera, ražo kazas sieru, ko iegūst no 40 slaucamām kazām (kopā – 60 kazas). Produkciju var iegādāties uz vietas, kā arī mājražotāju tirdziņos. Produktus piegādā pēc pieprasījuma. Saimniecībā notiek ekskursijas – iepazīšanās ar kaziņu Boniju, viņas draudzenēm un siera degustācija.

Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Maiznīca ''Dzīles''

Maiznīca "Dzīles" atrodas 0,3 km dienvidos no Malnavas muižas pils. Saimniece gatavo sātīgus latgaliešu ēdienus, piedāvā lauku labumus. Viesiem rāda, kā gatavo tortes un cep pīrāgus. Dzīļu maize ir Kārsavas atpazīstamības simbols. Organizē brančus – vēlās brīvdienu brokastis.

Latviešu virtuve: Latgaliešu speķis, grūbu putra ar piedevām, pildīts kartupelis ar speķi un sīpoliem, dārzeņu sautējums ar gaļu, ogu maize, tēja ar medu.

Īpašais ēdiens: Pašceptā „Dzīļu maize”, kuras mīklā iejauc klijas, rozīnes, dzērveņu ievārījumu un linsēklas.

Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas270   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Ķeipenes piparkūkas

Iespēja gardi paceļot piparkūku pasaulē. Uzņēmumā no dabīgām sulām un izejvielām taisa melleņu, upeņu, smiltsērkšķu, spinātu glazūras, kuras klāj uz pašu ceptām (roku darbs) piparkūkām. Apmeklētāji var noklausīties stāstījumu, piedalīties tematiskās nodarbībās, veidot paši savas piparkūkas, aplūkot piparkūku vīriņu izstādi, nopirkt mīklu, kā arī gatavu produkciju.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Mājražotāja Ilze Kupča

Saimniece cep lauku mājas tortes, vafeles, pīrādziņus, plātsmaizes un ruletes, kā arī pati gatavoto konfektes.

Attālums no valsts galvaspilsētas33   Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Mindaugo Šlapkausko saimniecība

Ogu un augļu dārzs, dažādu ievārījumu, sulu, sīrupu ražošana un tirdzniecība.

 

Agro  
N/A
Latvija

SIERA STĀSTS

Jēkabpils Vēstures muzeja izglītojošās programmas „Siera stāsts” ietvaros var iepazīties ar ikdienā lietojamo pārtikas produktu - sieru, kam ir tūkstošgadīga vēsture, noklausīties izzinošus stāstus par siera gatavošanas vēsturi un Krustpils pils īpašnieku – baronu Korfu siera lietošanas tradīcijām. Minimālais cilvēku skaits grupā – 10.

Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība „Vecsiljāņi”

Zemnieku saimniecība „Vecsiljāņi” atrodas Kokneses novada Bebru pagastā. Saimniekošanas pamatnozares ir piena lopkopība un kviešu, miežu, auzu, rudzu, kukurūzas un zālāju audzēšana. 2010. gadā ZS „Vecsiljāņi” sāka cietā siera ražošanu ar nosaukumu „Ievas siers”. Apmeklētājiem piedāvā siera degustācijas, saimniecības un siera ražotnes apskati.

Apmeklējums saimniecībā obligāti jāsaskaņo ar saimniekiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas106   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

JAUNPILS PIENOTAVA

„Jaunpils pienotava” darbojas jau vairāk nekā simts gadus (kopš 1912. g.) un siera meistari te ražo puscietos sierus, mīkstos sierus, biezpienu, krējumu, desertus u.c. piena produktus. Ražošanas procesā izmanto tikai Latvijas zemnieku pienu. Produktus eksportē uz vairāk nekā 17 pasaules valstīm. „Jaunpils pienotavas” produkciju var nopirkt uzņēmumam blakus esošajā veikalā.

N/A
Latvija

MĀLPILS PIENSAIMNIEKS

  Pirmā Mālpils pienotava savu darbību uzsāka jau 1923. gadā un tajā ražoja sviestu un sieru. Pagājušā gadsimta 70. gados šeit tika radīts Latvijā pirmais mīkstais nenogatavinātais siers – „Mālpils siers”. Iepriekš piesakot, var doties ekskursijā pa uzņēmumu ar produkcijas degustāciju. Sierus var iegādāties uz vietas - uzņēmuma noliktavā.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas