Dzērieni

Atspirdzinošie dzērieni: bērzu, smiltsērkšķu un citas sulas. Mājas vīns, pašdarīts alus, liķieri, uzlējumi un stiprie dzērieni no licencētiem mājražotājiem.

  • Daudzi saimnieki piedāvā ekskursijas savās ražotnēs.
  • Vīni Latvijā tiek ražoti gan no visdažādākajām ogām un augļiem, gan kļavu un bērzu sulām, gan pat no rabarberiem un citām ne tik ierastām izejvielām.
  • Katrai ražotnei parasti ir degustācijas telpa un iespēja vīnus iegādāties.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Līgatnes Vīna darītava

Lustūža klints pagrabalas krēslā uz galdiem ar iedegtām svecītēm piedāvā no desmit dažādām ogu šķirnēm gatavota mājas vīna degustāciju (ražo ap 20 dažādus vīnus un stipro alkoholisko dzērienu „Pārcēlājs”), bet uzkodās - no govs piena darinātu sieru. Mājas vīna un citu dzērienu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas71   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vecpāpani"

Saimniecībā audzē augļu kokus un avenes. No dažādām ogām un augļiem (avenes, upenes, āboli) taisa mājas vīnus. Piedāvā produkcijas iegādi un interesentu grupām (līdz 25 cilvēki) - mājas vīnu degustāciju iekārtotā zālē.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Valmiermuižas alus

Ciemojoties Valmiermižas alus darītavā, iespējams iepazīt muižas seno vēsturi un alus darīšanas tradīcijas, savām acīm ieraugot, kā no dabīgām sastāvdaļām nesteidzīgi top dzīvais alus un kā pa muižkungu modei to nobaudīt. Brūža apskati papildina dzīvā alus degustācija. Blakus alus darītavai, senajā klēts ēkā, iemājojusi Valmiermuižas alus tirgotava un Valmiermuižas Alus virtuve. Tirgotavā pilnā klāstā meklējami Valmiermuižas brūvējumi, gardumi un citu latviešu meistaru darinājumi. Te atrast varēs gan ciemakukuli un dāvanu mūsu pašu latvietim, gan suvenīru, kam ceļot prom uz citām zemēm.
Savukārt Valmiermuižas Alus virtuvē daudzinātais #zemesgarša stāsts ir par Latvijas zemē meklējamiem produktiem katrā no sezonām. No tā, kas šobrīd Latvijas laukos, pļavās, mežos un ūdeņos atrodams, šefpavārs Dzintars Kristovskis diendienā restorāna virtuvē rada pārsteidzošas garšu kombinācijas.
Latviešu virtuve: katra maltīte tiek gatavota no Latvijas zemē atrodamiem produktiem attiecīgajā sezonā. Dabā sakņotu un radošumā lolotu – tādu Valmiermuižas saime redz mūsu Latvijas virtuvi.
Īpašais ēdiens: Latvijas zemesgaršas maltīte restorānā, kas ir nesteidzīgs garšu ceļojums vairāku ēdiena kārtu garumā ar tiem pieskaņotiem Valmiermuižas alus dzērieniem un komplimentiem no šefpavāra.

Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas109   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Viesu māja "Garīkas"

Pirmā saimniecība, kas Latvijā uzsāka šitaki sēņu audzēšanu. Piedāvā izzinošu ekskursiju, dalās ar padomiem un cienā ar „Imperatora sēņu” mērci vai zupu. Interesenti var pasūtīt arī citus ēdienus, kuru sastāvā ir šitaki sēnes, kā arī iegādāties tās kaltētā veidā vai sēņu pulveri. Saimnieks gatavo dzērienu „Ponšo”, kas Latvijā degustējams tikai "Garīkās".

Svinības   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Augļkopības saimniecība "Pīlādži" - Zilver vīni

Pilna cikla augļkopības saimniecība no augļu koku un ogulāju stādiem līdz ogām, augļiem un no tiem darinātiem vīniem, destilātiem un bezalkoholiskiem dzērieniem.

Zilver vīnotavā piedāvā nobaudīt saimnieku darītos vīnus, starp kuriem noteikti atradīsiet savai gaumei atbilstošu. Iepriekš piesakoties, iespējams vīndara pavadībā iziet visu vīna radīšanas procesu līdz pat sīkākajām detaļām. Programmā iekļauta ražotnes apskate, stāstījums par tradicionālo mājas vīnu tapšanas procesu, pēc tam degustāciju zālē katram trīs augļu, ogu vīnu vai vīnu destilātu degustācija pēc individuālas izvēles no tobrīd pieejamiem (parasti 5-8), stāstījums par vīnu veidiem un vīna izejvielām Latvijā. Pie vīna siers un cepumi. Iespēja iegādāties dzērienus līdzņemšanai. Ekskursijas un degustācijas kopējais laiks 1,5 stundas. 

Attālums no valsts galvaspilsētas53   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

BIO Bērzu sulas produkti no Libertu ģimenes

Vienīgā vieta Latvijā, kur apmeklētāji ekskursijas laikā tiek iepazīstināti ar pagrabu, kur no bērzu sulām gatavo sīrupu, bērzu vīnu, dzirkstošo vīnu (šampanieti), limonādi un bērzu sulu stipro. Piedāvā produkcijas degustāciju un iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas32   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Latgales alus "Kolnasāta"

Saimniecības devīze ir: „Šeit top īsts Latgales alus!” Apmeklētāji var piedalīties alus darināšanas procesā, klausīties stāstījumu par tradīcijām un degustēt jau gatavu produktu. Uzkodās saimnieks piedāvā lauku labumus latgaļu gaumē.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas228   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

BIRZĪ

Piedāvā BIRZĪ produkcijas degustāciju un ekskursiju dzirkstošo bērzu sulu ražotnē.

Labanovsku ģimenē jau sen dzer bērzu sulas. Garšīgas ir svaigas, taču, lai tās saglabātu ilgstoši atspirdzinošas un vērtīgas, daudzu gadu laikā ir izstrādātas jaunas receptes. Atsakoties no tradicionālajām garšvielām, dzērienam pievienoja piparmētras, kas sulu padarīja atspirdzinošu, ilgstoši svaigu ar patīkamu aromātu. SIA Kainaiži sulu ražošanu uzsāka 2010. gadā.
Nosaukums BIRZĪ dots tāpēc, ka tas tas asociējas ar latvisko tradīciju, ar svaigumu un veselību, ko saņemsit, dzerot sulas.

2016.gadā laikā no maija līdz oktobrim saimnieki iecerējuši atvērt savu ražotni arī apmeklētājiem. Smiltenes novada Brantu pagasta "Kainaižos" ir plašas ražošanas telpas ar pagrabu, kur tiek izgatavotas un glabātas dzirkstošās bērzu sulas. Viena telpa ir paredzēta arī apmeklētājiem, kuriem labprāt stāstīsim par ražošanas procesu (video projekcijas, bildes - materiāli no pavasara tecināšanas), dosim nogaršot bērzu sulas no svaigām līdz dzirkstošām ar dažādām garšām. Šobrīd ražojam dzērienu ar 5 garšām - ar piparmētru, ar upeņu pumpuru, ar citronu, ar apelsīnu, ar karkadē un krustnagliņas garšu. Tāpat arī būs iespēja nogaršot unikālo bērzu sulas sīrupu, kura iegūšana ir ilgstošs un ietilpīgs process. Degustējot Birzī produkciju, tiks piedāvāti arī kādi latviski našķi uzkodai. Birzī produkcija ir bioloģiski sertificēta. Visu Birzī produkciju būs iespējams iegādāties līdzi ņemšanai.
 

Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas126   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Blankenfeldes muižas sulu un sīrupu ražotne

Blankenfeldes muiža piedāvā 100 % dabiskas sulas, gardus un veselīgus sīrupus no plūškoka, āboliem, upenēm, jāņogām, ķirbjiem un burkāniem, kā arī pēc iemīļotām receptēm gatavotus konservējumus no muižas dārzos augušiem dārzeņiem.
Tiek piedāvātas eksursijas pa ražotni ar muižas gardumu degustāciju, eksursijas pa muižu un tās apkārtni kā arī eksursijas zvanu muzejā, kas atrodas muižas teritorijā.

Attālums no valsts galvaspilsētas88   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Viesu māja "Jokas"

Taisa mājas vīnu no mellenēm, upenēm, lācenēm, ozollapām, bērzu sulām, zemenēm, ērkšķogām, āboliem, dzērvenēm, gaiļbiksītēm, un vēl 20 citām izejvielām. Saimnieks piedāvā degustāciju, rāda un stāsta par vīna darīšanas procesu. Vīnu degustācija un iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
N/A
Latvija

Brenguļu alus

Brenguļu alus darītava atrodas bijušā Abula hidroelektrostacijas ēkā. Alu ražo no vietējo zemnieku izaudzētajiem graudiem, un alus (nefiltrēts, nepastarizēts) darināšanā izmanto senču zināšanas. Ceļa otrā pusē uzpludinātā Abula krastā izveidots alus dārzs, kurā var baudīt un iegādāties tumšo un gaišo Brenguļu alu, kā arī nobaudīt latviskus ēdienus.

Latviešu virtuve: Pelēkie zirņi ar speķi, desiņas ar kāpostiem, Rūjienas saldējums.

Attālums no valsts galvaspilsētas118   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Dūmiņu vīna darītava

Tūristu grupām (sākot no 10 cilvēkiem) labierīkotā telpā piedāvā dažādu mājas vīnu (kopā – 23 veidi), ko taisa no augļiem un ogām, - degustāciju (trīs vienā reizē). Stāsta par vīna darīšanas tehnoloģiju, tā izmantošanas un baudīšanas tradīcijām.

Attālums no valsts galvaspilsētas66   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Cesvaines Alus darītava

Attālums no valsts galvaspilsētas183  
N/A
Latvija

Alus darītava BURSH

BURSH (SIA „ECOS”) alus darītava – viena no mazākajām alus darītavām Latvijā, kas atrodas starp Zemgales, Vidzemes, Latgales un Sēlijas novadiem – Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā. Alus cienītājiem piedāvājam tumšo un gaišo alu BURSH. 
BURSH ir no ūdens, miežu iesala, apiņiem un rauga gatavots, uz malkas krāsns vārīts, ozolkoka mucās raudzēts un 30 dienas gatavināts alus. SIA “ECOS” ražošanā izmanto tikai dabīgas izejvielas. Alus tiek gatavots pēc īpaši BURSH alus darītavai radītas receptes, ievērojot tradicionālās alus gatavošanas metodes. 

Ciemos gaida gan individuālus apmeklētājus, gan tūristu grupas (iepriekš piesakoties).

Attālums no valsts galvaspilsētas125   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Naukšēnu Cilvēkmuzejs

Muzejā piedāvā izzinošu stāstījumu par vietējām ražošanas tradīcijām un SIA „Naukšēni” produkcijas – dažādu eļļu (rapšu, linsēklu), 10 bezalkoholisko dzērienu (kvass, minerālūdens), kā arī mājas vīna degustāciju. Dažādu produktu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas151   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Raiskumietis

N/A
Latvija

Kurzemes vīnu degustācija Šlokenbekas muižā

Ap 400 gadus vecajos (iespējams, - vecākie Latvijā) muižas pagrabos piedāvā Kurzemes vīndaru mājas vīna šķirņu degustāciju (3 – 7 vīni), kā arī Šlokenbekas muižas īpašo vīnu ar vietējiem lauku labumiem (sola pārsteigumu!).

Attālums no valsts galvaspilsētas64   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Durbes veltes

Saimniecībā no vietējiem produktiem un bez konservantiem ražo mājas vīnus (augļu, ogu, pieneņu ziedu), interesantus ievārījumus (pikantā plūmju mērce u.c.), augļu un ogu konservus. Tūristu grupām piedāvā ekskursiju, produkcijas degustāciju un iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas190   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Vīns un stāsti Krimuldas muižā

Iespēja iepazīties ar mājas vīna gatavošanas procesu, un kopā ar Krimuldas muižas vīndari izzināt mājas vīna gatavošanas noslēpumus un degustēt vīnu, kas pagatavots no dažādām ogām. Vīna īstā garša vislabāk atklājas, klausoties stāstus par muižas dzīvi!

Attālums no valsts galvaspilsētas46   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Sabiles sidra ražotne

Bijušajā Sabiles konservu fabrikas angāros ir izveidota mūsdienīga sidra ražotne, kur no vietējiem āboliem ražo vairākus sidrus -  ābolu pussaldo, ābolu pussauso un ābolu - upeņu pussaldo. Interesentu grupas, iepriekš piesakoties, var doties ekskursijā, kuras laikā ne tikai var uzzināt sidra tapšanas procesu, bet arī uzzināt par Saldus industriālo vēsturi agrāk. Un, protams, - neizpaliek sidra degustācija!

Attālums no valsts galvaspilsētas109   Sezona1-12  
N/A
Latvija

"Tēviņu" mājas vīna ražotne

Saimniecība nodarbojas ar mājas vīnu gatavošanu no pašu dārzā un savvaļā ievāktiem augļiem un ogām. "Tēviņu" vīnotavā tiek gatavoti aveņu, ābolu, ērkšķogu, melleņu, zemeņu, brūkleņu, pīlādžu, upeņu, jāņogu, plūskoka, korinšu, aroniju, pieneņu vīni, bet galvenais produkts ir "Aveņu dzirkstošais vīns", kurš tiek gatavots izmantojot šampanizācijas procesu.

Ir iespējama vīna baudīšana omulīgā gaisotnē vīnotavā vai dārza terasē. Vasaras sezonā apmeklētājiem tiek piedāvāta ekskursija pa saimniecības dārzu, kurš sastāv no iekoptās un dabas veidotās daļas.
Pēc iepriekšējās vienošanās mājas saimnieks jums iekurs āra pannu, un jūs varēsiet pagatavot līdzpaņemto maltīti un baudīt to kopā ar vīnu.

Bērniem piedāvājam augļu un ogu sulas.

Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Mārtiņa Vagnera Vīna dārzs un vīnotava VINI CURLANDIA

Atjaunojot Rendas Vīndarīšanas tradīcijas, kuras aktuālas bija Hercoga Jēkaba laikā, kad Rendas skābais sarkanvīns bija iecienīts Jelgavas galmā, tiek piedāvāts nodegustēt vīnu un ķirbju sēklas Mārtiņa Vagnera Vīna dārzā un vīnotavā Rendā, tāpat iespējams apskatīt vīnogu un ķirbju dārzu. 

Attālums no valsts galvaspilsētas131   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Līgatnes Karošu darbnīca

Karošu darbnīcā top noderīgas lietas – koka karotes, virtuves dēlīši, sviesta naži, pannas lāpstiņas u.c. Interesenti no speciālas sagataves var izveidot savu koka karoti, kā arī apskatīt jau gatavas karotes no vairāk nekā 17 Latvijā augošām koku sugām. Vasarās piedāvā „Pankūku ekskursijas” ar gardiem ievārījumiem. Karošu un mājas vīnu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas68   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vīndaris Dzintars Galejs

Taisa vīnu no pašu audzētām ogām un augļiem. Nopērkams un/vai degustējams jāņogu, dzirkstošais ābolu, upeņu, pieneņu, rabarberu u.c. vīni, kuriem piešķirta nominācija „Dabīgs produkts”.

Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
N/A
Latvija

Naukšēnu vīna darītava

Piedāvā Latvijas augļu un ogu vīnus, sidrus, dzirkstošos vīnus un degvīnu.

N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Cīruļi"

Saimniecībā no rabarberiem, bērzu sulām un āboliem ražo mājas vīnu. Apmeklētāji var iepazīt vīna darītavu un ražošanas procesu. Produkcijas degustācija un iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Aizputes vīna darītava "Eko Vīns"

Krēslainajā muižas pagrabā var noklausīties stāstījumu par mājas vīna izgatavošanas mākslu un degustēt rabarberu, upeņu un zemeņu vīnu kopā ar apkārtnē saražotajiem lauku labumiem (siers u.c.). Vīns tiek gatavots, izmantojot vietējo zemnieku saražoto produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas177   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Smilškalni"

"Smilškalnu" dārzos audzē upenes, kazenes, avenes, pīlādžus, smiltsērkšķus u.c., no kuriem ražo mājas vīnu. Bijušās Kuldīgas ordeņa pils pagrabā (līdz 25 cilvēkiem) piedāvā trīs dažādu vīnu degustācijas. Lielākas grupas uzņem Padures muižas klētī.

Attālums no valsts galvaspilsētas156   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Drubazas"

Pēc skaisto skatu baudīšanas, kas paveras no Drubazu dabas takas Abavas senlejas krastos, saimnieks piedāvā paštaisīta mājas vīna degustāciju. Vīni tiek darināti no 12 dažādām ogām – avenēm, upenēm, mellenēm, brūklenēm, ķiršiem, vīnogām, smiltsērkšķiem u.c.

Attālums no valsts galvaspilsētas110   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Tērvetes vīni

Vīna darītavā „Tērvetes vīni” iespējams nogaršot aveņu, ābolu un cidoniju vīnus. Īpaši sortimentā ir ērkšķogu gaišie un sārtie vīni, kā arī pēc dabīgās metodes raudzēti dzirkstošie vīni. Nākotnē plānots viesiem piedāvāt nogaršot ogu un augļu brandavīnu, kā arī stiprinātos vīnus. 

Papildus vīna darīšanai tiek piedāvāta vīna darītavas apskate un vīna degustācijas ar omulīgām sarunām par vīna tapšanu jaukā lauku ainavā Tērvetes upes krastā.

Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Brīvdabas picērija "Vīnkalni"

Brīvdabas picērija netālu no Valmieras - Beverīnas novadā. Tā ir iespēja pabūt skaistā, sakoptā lauku vidē, aktīvi atpūsties un piedalīties īstas itāļu picas cepšanā, kur katram iespējams izveidot picu pēc savas gaumes un garšas, cepot uz dzīvas uguns malkas krāsnī. Pieejams tīrs ūdens un itāļu vīns, kafija un tēja. Bez picām iespējams iegādāties tiramisu, iepriekš pasūtot.

Izjādes   Svinības   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas112   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Saku Alus Darītava

Jau no 1820. gada cilvēki ir brūvējuši igauņu alu, izmanotojot vietējās izejvielas, kā ūdeni, rauhu un citus. Nosaukums - Saku Alus Darītava - ir nācis no iepriekšējās darītavas, kas darbojās līdz 1992. gadam. Šeit atrodas arī muzejs, kur var apskatīt, kā alus ceļš ir mainījies cauri gadiem. ir iespējams arī degustēt tikko brūvētu alu. Nepilngadīgajiem piedalīšanās tūrē ir aizliegta.

Attālums no valsts galvaspilsētas20   Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Smiltenes sidra darītava

Bijušajā Kalnmuižas alus brūža pagrabā kopš 2010. gada no dažādām ābolu šķirnēm gatavo sidru, bet no vietējām ogām – vasaras ogu vīnu. Te piedāvā ekskursiju, stāstījumu par sidra iegūšanas tehnoloģisko pusi un degustāciju viesnīcas "Brūzis" restorānā.

Attālums no valsts galvaspilsētas133   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Veselības laboratorija

“Veselības laboratorija” ir pašmāju stipro alkoholu ražotāji, kā arī Latvijas svētku tradīcijas, tautas medicīna un zināšanas, kas mantotas, apkopotas un pilnveidotas vairāk kā 30 gadu ilgā praksē, lai spētu piedāvāt ne tikai augstākās kvalitātes produktu, bet arī nodrošinātu niansētu un perfektu uzlējumu garšas buķeti. Uzlējumi tiek gatavoti tikai no Latvijas biosistēmā iegūtām pavasara, vasaras un rudens ogām, aptverot  katra gadalaika, vitamīnu, krāsu un aromātu kombinācijas.
Piedāvā ekskursiju, kuras laikā iespēja apmeklēt ražotni, iepazīties ar “Veselības laboratorijas” vēsturi un pirmsākumu idejām. Iespēja paraudzīties, kā un kur tiek nostādināti un nogatavināti produkti. Ekskursijas laikā iespēja degustēt produkciju!

Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Sidra rūpnīca "Jaanihanso"

Sidra rūpnīca "Jaanihanso" taisa sidru no dabiski iegūtiem Igaunijas āboliem. Tiek izmantota specifiska tehnika sidru veidojot - sidrs nobriest tieši tāpat kā labākie šampānieši pasaulē. Ir iespēja nogaršot sidrus un par atsevišķu samaksu ir iespējams arī sagatavot našķus, kas komplimentē pašus sidrus, kā arī ir iespēja apskatīt saimniecību. Šajā gadījumā, ir nepieciešams pieteikties vienu nedēļu uz priekšu.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
N/A
Igaunija

Tori Jõesuu Sidru un Vīnu saimniecība

Jau no pašiem sākumiem augļu un ogu vīns ir bijis taisīts Tori Jõesuu Sidru un Vīnu saimniecībā. Cilvēki, kas veido šos vīnus izmanto vietējās, tur pat izaudzētās, izejvielas. Vecā ābele, kas aug turpat sētā, ir īpaša, jo tieši šīs ābeles zeltainie āboli dod sidram unikālu garšu. Ir iespējama tūre pa vīna dārzu. Saimniecība ir apbalvota ar EHE (Genuine and Interesting Estonia) kvalitātes zīmi.

N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Kalni"

Saimniecībā lielās platībās audzē ogulājus, iegūto ražu pārstrādājot sulās, ievārījumos un marmelādēs. Nodarbojas arī ar mājas vīna izgatavošanu. Apmeklētājiem piedāvā ekskursiju pa dārzu un vīna pagrabu, iespējams degustēt vīnu, kā arī iegādāties vīnu, konfektes un marmelādes.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas224   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Edmunda Būmaņa Vīna dārzs

Apmeklētājiem tiek piedāvāta vīna dārza apskate un stāstījums par vīnogu šķirnēm, kā arī izzināt vīndarīšanas noslēpumus. Ekskursijas laikā apmeklētāji var iepazīt vīnogu audzēšanas tradīcijas Latvijā, apskatīt un nobaudīt jaunākos sasniegumus vīnogu selekcijā, kā arī saņemt padomu vīnogu audzēšanā un kopšanā. Iespējams arī iemalkot paštaisītu mājas vīnu un iegādāties vīnogu stādus.

Attālums no valsts galvaspilsētas48   Sezona5-10   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Agrofirma Tērvete

AS „Agrofirma Tērvete” ir lielākais daudznozaru lauksaimniecības uzņēmums Latvijā, kas darbojas 6 nozarēs - augkopība, piena lopkopība, zirgkopība, sabiedriskā ēdināšana, biogāzes ražošana un alus ražošana.
Interesentu grupām piedāvā apskatīt 2 objektus - alus darītavu un lielfermu. Alus darītavā tiek ražots populārais Tērvetes alus un kvass. Apmeklētāju grupām piedāvā informatīvu degustācijas pasākumu un nelielu ekskursiju pa ražotni. Pasākuma laikā iespēja nogaršot visas alus šķirnes ar gardām uzkodām. 

Lielferma „Tērces” ir mūsdienu tehnoloģijām aprīkots piena ražošanas komplekss, kura ietilpība ir 3000 slaucamas govis. Interesentu grupām piedāvā informatīvu kompleksa apskati. Papildu grupām piedāvā pusdienas uzņēmuma ēdnīcā.

Semināri   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Dzintarlāse

Saimniecībā ražo medu un tā pārstrādes produktus – ziedputekšņus un propolisu, medus vīnu, kā arī alkoholisko dzērienu „Bites buča”. Saimnieks izrādīs dravu. Produktu iegāde.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Latgolys šmakovka

Malnavas muižas šmakovkas dedzinātava (1827. g.) apmeklētājus uzņems no 2016. gada 21. maija. Piedāvās apskati, degustācijas, uzkodas. Muižas, parka un Hitlera bunkuru apskate, tūrisma informācija par apskates objektiem Latgalē.

Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas275   Sezona1-12  
N/A
Latvija

L.Y.N.X

Bērzu sulu sīrups - iegūts ar reverso osmozi. Tehnoloģiski iespaidīgs skats kā stundā no bērzu sulām izspiež 1,5 tonnas ūdeni

N/A
Latvija

"Zoltners" restorāns un alus darītava

Restorāns "Zoltners" piedāvā iespēju baudīt izsmalcinātu maltīti no svaigiem sezonas produktiem. Dabiskums un vienkāršība ir "Zoltners" ēdienkartes būtiskākie elementi, kas apvienojumā ar šefpavāra Endija Vīnerta īpašo pieeju rada Ziemeļeiropai raksturīgas garšu kombinācijas un atklāj aizvien jaunas vietējo produktu garšu nianses.

Alus darītavā ražo divas oriģināla alus šķirnes, kādas neatrast nekur citur. Pašu radīts - no grauda līdz kausam.

Attālums no valsts galvaspilsētas78   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Vīna darītava Matilde

Dzīvesveida uzņēmums, kas saviem viesiem piedāvā dažādu Latvijas ogu, augļu, ziedu vīnu degustāciju. Šobrīd vienīgie, kas piedāvā arī vermutus. Latvijas dārzos un laukos augušās zālītes un garšvielas pievienojot vīnam, tas iegūst bagātīgu garšu buķeti, vēl vairāk izceļot vīna pamatgaršu – tā rodas vermuts. Iespējams apskatīt mājas vīna darītavu, kur redzams, kā vīns tiek darīts nelielos tilpumos - 20 litru stikla pudelēs. Mazākām grupām piedāvājam pasākumus „Vīnu laboratorija”( līdz 10 pers.) , „Vīna un šokolādes garšu saderības meklējumi” (līdz 15 pers.). "

Attālums no valsts galvaspilsētas101  
N/A
Latvija

SIA "Mazburkas"

Saimniecība atrodas ainaviskā vietā starp Rīgas-Ventspils (A-10) autoceļu un Tukumu, kuras apkaimē vērojama skaista un pauguraina ainava. Pauguru dienvidu nogāzēs plešas vīnogu lauki, kuros tiek audzētas ~ 60 dažādu vīnogu šķirnes. Apmeklētājiem te piedāvās ekskursijas pa dārzu ar mirkli atpūtai uz terases ar īpašo saimnieces cienastu. Te var iegādāties arī vīnogas un pasūtīt tās iepriekš. Otra saimniecības specializācija ir aitu audzēšana. Interesenti var apskatīt ganāmpulku, kā arī, iepriekš vienojoties, iegādāties jēra gaļu. Saimniece Gunta Niedra labprāt dalās pieredzē un konsultē tos, kas uzsāk aitu audzēšanas rūpalu. Piemērotākais saimniecības apmeklējuma laiks ir no maija līdz novembrim, kad ir patīkami uzturēties ārpus telpām.

Attālums no valsts galvaspilsētas67   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mājas vīni „Domu pietura”

No dārza un meža ogām, pārmantojot paaudžu tradīcijas, gatavo mājas vīnu. Piedāvā 4 vīnu degustāciju ar uzkodām un filozofiskas sarunas par vīna gatavošanas receptēm. Produkcijas iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas165   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Vīna darītava "Vējkalnietis"

Saimnieks no Latvijā audzētām izejvielām ražo un piedāvā > 20 dažādus (t.sk. eksotisko ziedu) vīnus. Šeit var nobaudīt un iegādāties vīnus, kas darināti no ogām, augļiem, dārzeņiem un ziediem, t.sk. no baltajiem ceriņiem, melnā plūškoka, pienenēm, dižbrūklenēm u.c. Blakus esošajā dienliliju dārzā (lielākais Austrumeiropā) var iegādāties stādus.

Botāniskā   Skaisti skati   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Veikals Pie Karlīnes

Uzņēmums piedāvā uz vietas, veikalā gatavotus zaļos kokteiļus, ogu smūtijus, sulas un to kombinācijas. Tiem izejvielas tiek vāktas dabā un dārzā - egļu dzinumi, nātres, gārsa, pieneņu lapas, kalē kāposts, dārza un meža ogas, izmantota vietējā ābolu sula un zemnieku dārzeņi. Piedāvājā iepriekš pieteiktas degustācijas, kurā ietilpst vismaz 10 dažādu veidu kokteiļu pēc izvēles.

N/A
Latvija

Bauskas alus darītava

Divu satekupju Mūsas un Mēmeles krastos top Latvijā iecienīts alus - Bauskas alus, kas ražots pēc klasiskās alus rūgšanas tehnoloģijas. Iespēja apmeklēt Bauskas alus darītavu un tuvāk iepazīties ar alus darītavas vēsturi, ieskatīties Bauskas alus un bezalkoholisko dzērienu tapšanas procesā, kā arī tiks piedāvāta iespēja nogaršot Bauskas alus ražotos dzērienus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Mājas vīna ražotne "Dzidris"

No dabiskām, pašu audzētām, vai no vietējiem zemniekiem pirktām izejvielām pēc senču metodēm gatavo ābolu, rabarberu un upeņu vīnus un upeņu spirtu. Ekskursijas laikā var iepazīt dzērienu tapšanas procesu, degustēt un iegādāties jau gatavus produktus saimniecības veikaliņā.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Užavas alus

Užavas alus darītavā piedāvā grupu ekskursijas ar stāstu par šīs vietas vēsturi, alus darināšanas procesu. Blakus esošajā veikalā var iegādāties dažādu šķirņu alu un ar alu saistītus suvenīrus.

Attālums no valsts galvaspilsētas213   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

"Abavas"ģimenes vīna darītava

2010. gadā te iestādīja pirmo vīnogu dārzu ar 3500 vīnogām. Līdztekus tiek audzēti rabarberi, ķirbji un citi augļi un dārzeņi. Tūristu grupām piedāvā ekskursiju, stāstījumu par vīna darināšanas metodēm, vīna degustāciju un iegādi. Atrodas skaistā vietā – Abavas senlejas krasta augšdaļā.

Attālums no valsts galvaspilsētas105   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka