Ar velosipēdu

velocelvedis

 Veloceļvedis pa aizsargājamām dabas teritorijāmkarte velocelveza atverums
   

Veloceļveža maršruti:


Slitere
1. Slīteres velomaršruts
Viens no Latvijas šobrīd interesantākajiem velomaršrutiem, kas iepazīstina ar nacionālā parka nozīmīgām dabas vērtībām (putni, augi, kangaru – vigu ainava, piekrastes biotopi), lībiešu ciemiem un kultūras mantojumu. Mazirbes – Sīkraga posms pa bijušo šaursliežu (mazbānīša) dzelzceļa uzbēruma paliekām.
Kuldiga
2. Kuldīga - Riežupe
Maršruts iepazīstina ar Kuldīgas pilsētas austrumu daļu, skaistajiem Riežupes dabas parka priežu mežiem un to apdzīvotājiem, Riežupes un Ventas upes ielejas ainavām, Kurzemes hercogistes laikā raktajām smilšu alām  un Kuldīgas ekotaku, kuru noteikti jāizstaigā kājām.
Jurmalciems
3. Jūrmalciema velotakas

Maršruts ved cauri Bernātu dabas parkam, starp Bernātiem un Jūrmalciemu ar savulaik kustīgām, bet mūsdienās apstādinātām un aprimušām smilšu kāpām. Baltijas jūras krasta ainavas, smilšainās pludmales un nelielie zvejniekciemi. Pūsēnu kalna apskates nolūkos izveidota dabas taka.  Maršruts veidots kā alternatīva, lai ceļojumā no Liepājas gar Baltijas jūras piekrasti velobraucēji maksimāli izvairītos no braukšanas pa Liepājas – Klaipēdas šoseju.

Embute
4. Embūtes velotūrisma maršruts
Lielākā daļa maršruta ved pa nomaļiem mežu masīviem, kuros ieslēpies kādreiz īpaši slepens padomju militārais objekts. Pie Krievukalna (Krīvukalna) un Embūtes paveras izcili ainaviskas teritorijas. Maršruts domāts aktīviem velobraucējiem, kurus nebaida ne sliktas kvalitātes ceļa posmi, cilvēka „pamesti” nostūri, ne arī braucieni pa pauguru stāvajām nogāzēm.
Lustuzkalns
5. Lustužkalna aplis
Maršruts ietilpst Ķemeru nacionālajā parkā. Tas domāts aktīviem un spēka pilniem velobraucējiem, jo izlīkumo pa nacionālā parka stāvo pauguru mežainajām nogāzēm. Dažiem īsts pārbaudījums var būt arī uzbraukšana Lustužkalnā.
Kemeri
6. Uz lielā Ķemeru tīreļa taku

Maršruta galamērķis ir viena no Latvijas un Ķemeru nacionālā parka izcilākajām un ainaviskākajām dabas takam. Maršruts ir piemērots atpūtniekiem un dabas vērotājiem.

Kemeri_Sloka
7. Ķemeri - Sloka
Velomaršruts savieno divas Jūrmalas pilsētas - Ķemerus un Sloku.  Tas sākas pie Ķemeru un beidzas pie Slokas dzelzceļa stacijas. Maršrutu var apvienot ar atpūtu smilšainajās Jūrmalas pludmalēs.
Sauka
8. Saukas velomaršruts

Maršruts izlokas apkārt Saukas ezeram, kur no Sēlijas vaļņa pauguru mugurām paveras vieni no skaistākajiem Sēlijas skatiem un Saukas ezeru un tā tuvāko apkārtni. Izcili ainaviskas vietas, lauku labumu saimniecības un izveidotā tūrisma infrastruktūra (peldvietas u.c.) piesaista ne tikai aktīvā velotūrisma piekritējus. Maršruts piemērots dabas un ainavas vērotājiem, taču prasa arī fizisko piepūli gan stāvos un mazāk stāvos uzbraucienos.

Cesis_Valmiera
9. Cēsis -  Valmiera
Viens no pārdomātākajiem Latvijas velomaršrutiem, kas ietver Cēsu pilsētas un interesantu dabas objektu (Sietiņiezis) apskati. Liela daļa maršruta līkumo gar Gaujas labā krasta miera apņemtajiem mežiem. Piemērots aktīviem braucējiem un dabas mīļotājiem.
Vaidava
10. Ap Vaidavas Ezeru
Velomaršruts ved gan pa Gaujas senlejas, gan Strīķupes stāvajiem krastiem, kā arī līkumo apkārt Vaidavas ezeram.Piemērots aktīviem un fiziskā ziņā sagatavotiem braucējiem.
Sigulda
11. Sigulda - Salacgrīva
Divu dienu velomaršruts daudzveidīgā ainavā - sākot no Gaujas senlejas līdz Piejūras zemienei.  Kaut arī maršruts iet pa asfaltētiem ceļiem, tas vairāk piemērots aktīviem velobraucējiem.
Kalnu maršruts
12. Kalnu velotūrisma maršruts
Lokveida maršruts, kas sākas un beidzas Gūtmaņalas stāvlaukumā.  Braukšana pa stāvo Gaujas senlejas krastu nogāzēm prasa gan fizisku piepūli, gan labas braukšanas tehnikas iemaņas. 
Allazi
13. Allažu lielais loks
Allažu apkārtnes interesantākās vietas - dižkoki, avoti, karsta kritenes,  mazie Kangaru kalni, kazu audzēšanas saimniecība. Maršrutu iespējams variēt atkarībā no interesēm un sagatavotības slodzei.
Ergli
14. Ērgļi - Braki - Meņģeļi
Īss, bet skaists velomaršruts pa Vidzemes augstienes pauguriem ar skaistiem skatiem uz Pulgošņu ezeru.  Maršruts piemērots dažādas sagatavotības braucējiem.
Lubans
15. Lielais Lubāns
Lubāna ezers ar purviem un pļavām - nozīmīga putnu vērošanas vieta. Maršrutu var apvienot ar gājienu pa Teirumnīku purva dabas taku. Rietumu daļā ceļš ved pa Lubāna dambju sistēmu.
Makonkalns
16. Kulta vietas Mākoņkalna apkārtnē
Viens no ainaviskākajiem Rāznas nacionālā parka velomaršrutiem ar lielisku skatu punktu uz Rāznas ezeru no Mākoņkalna.  Maršruts piemērots aktīviem braucējiem, kas prot orientēties apvidū.
Latgales virsotne
17. Latgales virsotnē
Skaistas ainavas, cilvēka mazskarti un vientuļi nostūri. No Lielā Liepu kalna - Rāznavas pauguraines augstākās virsotnes - tāls skats pār apkārtni Rāznas ezera pusē.  Maršruts piemērots braucējiem, kurus nebaida grants un zemes ceļi.
Ezezers
18. Ežezera noslēpumi
Salām bagātākais Latvijas ezers, Latgales mazpilsētas, dievnami un pakalni.  Maršruts samērā aktīviem velobraucējiem.
Kraslavas sils
19. Krāslavas priežu sils
Maršruts mierīgas atpūtas baudītājiem ved cauri skaistam priežu silam.  Maršruts mierīgas atpūtas baudītājiem un tiem, kas izslāpuši pēc svaiga priežu meža gaisa.
Daugavas_loki
20. Daugavas loki
Daugavas ielejas labā krasta nogāžu mazie meža un grants ceļi.  Iedvesmojoši skati uz Daugavu, Slutišķu vecticībnieku sādža un skatu tornis.  Pa ceļam iespējams iziet vairākas dabas takas.  Maršruts aktīviem braucējiem.

Noderīgu informāciju saviem ceļojumiem atradīsiet arī citos mūsu ceļvežos un kartēs.

Informācija & rezervēšana - tel: 67617600, e-pasts: lauku@celotajs.lv